Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Mobilusis ryšys

Rusija pagaliau suprato, jog šito karo nelaimės ir galiausiai pasidavė

2020-07-01 (1) Rekomenduoja   (36) Perskaitymai (220)
    Share

Rusijos vyriausybė po dvejus metus trukusios kovos panaikino populiarios susirašinėjimo programėlės „Telegram“ draudimą.

2018 m. teismo sprendimu pavesta blokuoti „Telegram“ programėlę šalies viduje dėl to, kad ši  atsisakė pasidalinti pokalbių šifravimo raktais su Rusijos ryšių priežiūros institucija „Roskomnadzor“.

Šalies žiniasklaida kritikavo vyriausybės žingsnį. Dabar „Roskomnadzor“ teigia atšaukianti programėlės draudimą, nes „Telegram“ generalinis direktorius Pavelas Durovas sutiko bendradarbiauti kovojant su terorizmu.

Kas paskatino „Telegram“ draudimą?

Kovos su programėle pradžioje Pavelas Durovas teigė, kad vartotojų privatumas nebus parduotas, ir kad žmogaus teisės neturėtų būti pažeistos dėl baimės ar godumo. Taigi, atsisakymas dalintis pokalbių šifravimo raktais prieštaravo šalies kovos su terorizmu įstatymams. Dėl to teismas priėmė sprendimą, kuriuo vyriausybės buvo prašoma apriboti programėlės naudojimą. Po to interneto paslaugų teikėjai turėjo užblokuoti beveik 15,8 milijono IP adresų „Amazon“ ir „Google Cloud“ platformose.

Nepaisant draudimų, vartotojai rado būdų naudotis „Telegram“ programėle. Vyriausybės bandymai blokuoti VPN ir tarpinius serverius buvo nesėkmingi.

Pavelo Durovo teigimu, įmonė bėgant metams sukūrė įvairius įrankius, skirtus pastebėti ir pašalinti ekstremistinį programėlės turinį, tad, pasak jo, drausti programėlę nėra prasmės.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(39)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(36)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
30(1)
29(1)
21(0)
21(4)
20(0)
15(2)
Savaitės
93(1)
61(0)
57(3)
53(0)
Mėnesio
180(10)
161(16)
116(1)
110(20)