Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Mobilusis ryšys

Žurnalistai aptiko tai, kas peržengia bet kokias ribas: aiškėja dar neregėtos „Google“ šnipinėjimo apimtys

2020-08-04 (2) Rekomenduoja   (1) Perskaitymai (275)
    Share

„Google“, kaip „Android“ OS kūrėjas, turi prieigą prie operacinės sistemos naudojimo statistikos kiekvieno vartotojo išmaniajame įrenginyje. Tačiau remiantis nauja informacija, „Google“ seka ne tik šiuos vartotojo duomenis.

Remiantis leidiniu „The Information“, „Android Lockbox“ seka programėlių paleidimo dažnį ir naudojimosi trukmę, taip pat naudojimąsi programėlėmis šalies mastu. Oficialiai tai apibūdinama kaip „paslauga, kuri renka neskelbtinus Android vartotojų duomenis“, nors ji yra anoniminė ir nėra susieta su atskiromis paskyromis.

„Lockbox“ yra „Google“ mobiliųjų paslaugų paketo dalis, į kurią įtraukiami numatytieji nustatymai, pvz., „Gmail“ ir „Drive“. Tačiau paaiškėjo, kad „Google“ naudoja iš „Android Lockbox“ gautus duomenis trečiųjų šalių programėlių ir vartotojų įpročių socialiniuose tinkluose analizei.

„The Information“ nurodo, kad „Google“ naudodamasi šiuo įrankiu, stebėjo „TikTok“ vartotojų elgesį, o gauta informacija padėjo kuriant socialinį tinklą „YouTube Shorts“.

„Google“ prsisipažino renkanti tam tikrą informaciją apie trečiųjų šalių programėles, tačiau tai daranti su vartotojų sutikimu.

„Android“ vartotojai dažnu atveju sutinka su naudojimosi sąlygomis ir privatumo politika nė neperskaitę visų sąlygų. Įprastai prie renkamų duomenų nurodomi baterijos sunaudojimo resursai, programėlių naudojimosi dažnis ir mobiliojo ryšio, Wi-Fi ar Bluetooth ryšio kokybė. Šie duomenys renkami tam, kad būtų pagerinta naudojimosi patirtis. Tačiau, panašu, kad „Google“, šnipinėdama konkurentų programėles, stengiasi ne tik dėl vartotojų, bet ir dėl savęs.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(29)
Neverta skaityti!
(28)
Reitingas
(1)
Komentarai (2)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
87(1)
60(5)
37(0)
24(6)
23(8)
19(1)
14(0)
13(0)
13(2)
Savaitės
79(0)
74(6)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)