Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Mobilusis ryšys

Atostogų metu miegate prasčiau? Yra kelios programėlės, kurios gali padėti

2020-08-05 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (330)
    Share

Net 70 proc. žmonių pripažįsta, jog atostogų metu jiems sunkiai sekasi atsipalaiduoti ir netikrinti darbinio elektroninio pašto, rodo „LinkedIn Summer Vacation data“ tyrimo duomenys. Vis tik gebėjimas atsitraukti nuo kasdienių darbų ir kokybiškai pailsėti yra svarbus, norint ilgainiui išlaikyti aukštą produktyvumo lygį. Negalintiems atsipalaiduoti, tai padaryti padės išmaniosios miego, jogos, meditacijos ir net spalvinimo programėlės.

Poilsio trūkumo krizė – čia pat

„Kasdien intensyviai dirbant, dažnam mūsų gali būti sunku, staiga atėjus atostogoms, imti ir „persijungti“ į gerokai ramesnį atostogų režimą. Tyrimai rodo, kad neretai sunkiai pamirštame darbo rūpesčius net ir atostogoms prasidėjus.

Vis tik norint ilgainiui išlaikyti produktyvumą, kokybiškai pailsėti – privalu. Tai padaryti gali padėti savistaba – pastebėjimas, kai mintys nuklysta į darbus, bei supratimas, kad tinkamas poilsis mums būtinas. Šiandien gan gajus persidirbimas, tad poilsis turi tapti prioritetu, nes yra tiek pat svarbus kiek ir sveikas maistas ar grynas oras“, – sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė Eglė Staniulionė.

Vakarų pasaulyje šiandien neretai užsimenama ir apie nemigos krizę, tad vis daugiau kalbama apie atsipalaidavimo ir miego svarbą bei tiesioginę jo įtaką darbui, sveikatai ir žmonių gyvenimams, prideda E.Staniulionė. Žinoma žurnalistė Arianna Huffington bestseleriu tapusioje savo knygoje „Miego revoliucija“ taip pat kalba apie nemigos krizę, kuri laukia žmonijos, jei nepakeisime savo požiūrio į miegą ir nepradėsime tinkamai ilsėtis.

„Norint tinkamai atsipalaiduoti, verta į pagalbą pasitelkti ir išmaniąsias priemones. Šiuolaikinės technologijos padeda lengvai rasti informacijos apie streso bei nerimo valdymą, taip pat informacijos, kaip pagerinti miego kokybę, galėsite išbandyti ir įvarius kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimus. Be to, visą šią informaciją nuolat turėsite šalia savęs, tad ją greitai pasieksite, kada panorėję“, – sako „Bitės“ salone dirbantis Martynas Vrubliauskas ir dalinasi kokybišką poilsį užtikrinančių išmaniųjų programėlių rekomendacijomis.

Poilsio pagrindas

Atostogų metu svarbu susikurti ne tik gerą laisvalaikio planą, bet ir tinkamą poilsio režimą – juk svarbu ne tik atsipalaiduoti ir prasiblaškyti, bet ir tinkamai pailsėti bei atgauti jėgas. Todėl išmaniųjų programėlių kūrėjai aktyviai kuria naujus produktus, padedančius pagerinti būtent miego kokybę.

„Nors įprastai ilsėtis einame tyloje, kai kuriems žmonėms užmigti padeda įvairūs garsai. Vienus migdo rami muzika ar balso įrašas, o kai kurie verčiau renkasi jūros ar medžių ošimą. Visus šiuos garsus susikurti padės itin lengvai naudojama ir paprasta programėlė „Noisli“ („Android“, „iOS“). Ji turi platų skirtingų garsų pasirinkimą: nuo vėjo gūsių gausmo iki kavinės šurmulio. Pasirinkus norimą garsą, tereikės užsidėti ausines ar pasidėti telefoną šalia ir atsipalaiduoti“, – pasakoja M.Vrubliauskas.

Dar viena populiariausių miego programėlių sąrašo lyderė – „Calm“ („Android“, „iOS“), siūlanti ne tik įvairų garsų spektrą, bet ir užmigti padedančias „Miego istorijas“.

„Miego istorijos“ yra trumpi tekstai, kuriuos raminančiais balsais skaito įvairūs žmonės, tarp kurių ir įžymybės, pavyzdžiui, Holivudo aktorius Matthew McConaughey. Pasileidę jas, pasijausite taip, lyg kas nors šalia lovos sektų pasaką prieš miegą „, – sako M.Vrubliauskas.

Tiesa, tik kelios istorijos yra nemokamos – norint išgirsti daugiau, teks įsigyti programėlės prenumeratą, kuri kainuos 40,99 eurų metams. Bet su ja gausite ir nemažai papildomo turinio: vaizdo ir garsinių pamokų, meditacijos patarimų.

Jei užmiegate lengvai, tačiau miegas būna neramus, anksti nubundate, verta paanalizuoti paties miego kokybę. Tai padaryti padės programėles „Sleepzy“ („Android“, „iOS“) ar „Sleep Cycle – Sleep Track“ („Android“, „iOS“). Miego kokybę seka ir beveik visi išmanieji laikrodžiai bei apyrankės, tad miego analizei galima pasitelkti ir juos.

Atokvėpiui – meditacija ir kvėpavimo pratimai

„The Journal of Positive Psychology“ atliko tyrimą, kuriame palygino poilsį atostogų metu ir aktyviai medituojant. Nustatyta, jog meditacija turi labai panašų poveikį žvalumui ir gerai savijautai, kaip ir diena, praleista atostogaujant, tad norintiems gerai pailsėti, išbandyti meditaciją – verta.

„Norint išmokti pagrindinių meditacijos metodų nebūtina eiti į treniruotes – tereikia parsisiųsti išmaniąją programėlę „Mindfulness with Petit BamBou“ („Android“, „iOS“). Ji puikiai tiks pradedantiesiems ar net vaikams, nes joje naudojama ryški bei linksma animacija. Programėlė pirmiausia paaiškina, kaip veikia meditacija, o vėliau pateikia ir įvairių technikų“, – pasakoja M.Vrubliauskas.

Begalės teigiamų vartotojų atsiliepimų sulaukė ir turbūt populiariausia meditacijos programėlė pasaulyje – „Headspace“ („Android“, „iOS“). Vienas iš platformos įkūrėjų – buvęs Tibeto vienuolis Andy Puddicombe‘as, tad joje pateiktos žinios paremtos patirtimi. Čia galima rasti dėmesio sutelkimo, atsipalaidavimo ir kitų meditacijos formų pratimų. Programėlė seks jūsų progresą ir skatins nesustoti bei siekti užsibrėžtų tikslų.

„Kai kurios meditacijos kryptys leidžia medituoti su muzika ar tam tikrais garsais. Indija garsėja meditacija ir joga, tad nenuostabu, jog daugelis pasirenka būtent šios šalies muziką. Jei ir jums ji nėra svetima, rekomenduojame „Sounds of India – Music for Yoga“ („iOS“). Įvairių melodijų pasirinkimą galima rasti ir „Aura“ („Android, „iOS“)“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Meditaciją galima derinti ir atlikti kartu su kvėpavimo pratimais. Taip trumpos pertraukėlės nauda bus dar didesnė – galėsite ne tik atsipalaiduoti, bet ir suvaldyti stresą, nerimą ar net kovoti su panikos priepuoliais.

Joga – geresniam kūno ir dvasios poilsiui

Jogos treniruotės efektyviai mankština raumenis, gerina judesių koordinaciją, suteikia kūnui grakštumo, o kartu padeda atpalaiduoti protą. Toks naudų derinys itin pravartus atostogų metu, o su išmaniosiomis programėlėmis – dar ir nesunkiai pasiekiamas.

„Skubantiems ir nenorintiems ilgų įsipareigojimų puikiai tiks programėlė „5 minute yoga“ („Android“, „iOS“). Ji siūlo paprastas, tačiau veiksmingas jogos treniruotes, kurios niekada netrunka ilgiau nei penkias minutes, o jas atlikti galite bet kur – tiek viešbučio kambaryje, tiek paplūdimyje“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Tiek pradedantieji, tiek pažengusieji įvertins „Daily Yoga“ („Android“, „iOS“) programėlę, kurioje taip pat galima rasti šimtus pratimų ir treniruočių planų. Čia virtualus treneris padės atlikti kiekvieną judesį, atkreipdamas dėmesį į svarbiausias detales. Programėlėje taip pat galėsite prisijungti prie pasaulinės jogos entuziastų bendruomenės, kurioje lengvai gausite motyvacijos kasdienei mankštai arba rasite atsakymus į kylančius klausimus.

„Jei norite susikurti tik jums skirtą ir puikiai tinkančią individualią treniruotę, galite parsisiųsti „Yoga Studio“ („Android“, „iOS“) programėlę. Ji siūlo virš 280 pratimų su informacija ir patarimais, todėl galėsite susikurti tokią sporto rutiną, kuri atitiks jūsų individualius poreikius ir galimybes. Programėlė turi patogų filtrą, tad galėsite greitai rasti jums tinkantį pratimą ar visą treniruotę pagal intensyvumą, trukmę ar jūsų fizinį pasirengimą“, – sako M.Vrubliauskas.

Nuobodulį nuvys spalvinimas

Neįprastas būdas atsipalaiduoti ir kartu maloniai praleisti laiką – išbandyti spalvų terapiją.

Spalvinimas tampa naująja meditacija, kurioje galite parodyti savo kūrybiškumą derindami spalvas. Vyrauja mitas, jog spalvinimas – tik vaikų užsiėmimas, tačiau iš tikrųjų tai – puikus terapijos metodas, kuris ne tik populiarus, bet ir labai veiksmingas.

„Dažnai žmonės baiminasi šios atsipalaidavimo priemonės, nes yra įsitikinę, kad nemoka piešti ir spalvinti. Vis tik su išmaniosiomis technologijomis jokio pasiruošimo ir specialių gebėjimų čia neprireiks. „Colorfy“ („Android“, „iOS“) programėlėse tereikia pasirinkti spalvą ir paliesti vietą piešinyje – taip ji akimirksniu bus nuspalvinta“, – pasakoja M.Vrubliauskas.

Pabaigtus piešinius bus galima parsisiųsti į savo kompiuterį ar telefoną. Dažniausiai tokias programėles galima naudoti ir neprisijungus prie interneto ryšio.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
20(2)
14(0)
13(1)
10(0)
10(2)
Savaitės
93(1)
61(0)
57(3)
52(0)
52(0)
Mėnesio
180(10)
161(16)
115(1)
109(20)