Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Mobilusis ryšys

Nuo ekranų nepabėgsite, bet regėjimą sustiprinti galite ir tam padės net... jūsų išmanusis

2020-10-19 (0) Rekomenduoja   (6) Perskaitymai (220)
    Share

Dažnas mūsų visą dieną žiūrime į kompiuterio ir telefono, vakare – dar ir televizoriaus ekraną. Ką daryti, kad akys atlaikytų šį krūvį? Ironiška, bet išlaikyti gerą regėjimą gali padėti net ir... jūsų išmanusis.

„Per regą žmogus suvokia net 90 proc. informacijos, tai yra vienas iš svarbiausių mūsų jutimų. Ilgas darbas prie kompiuterio ir nuolatinis naršymas išmaniuoju telefonu kelia pavojų akims, tačiau dirbti juk reikia. Taigi nuo ekranų pabėgti vargu ar pavyks, todėl svarbu rūpintis savo akių sveikata“, – sako „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė.

Nustato net akių ligas

Viena iš svarbiausių taisyklių ilgai dirbant kompiuteriu ar telefonu ir norint išsaugoti sveikas akis yra akių mankšta, kuri taip pat yra puiki profilaktinė priemonė nuo trumparegystės. Kada ir kokias akių mankštas atlikti? Į pagalbą skuba išmanusis: programėlių parduotuves išnaršiusi „Telia“ ekspertė siūlo išbandyti daugiau nei 3 mln. atsisiuntimų turinčią programėlę „Eye Care Plus“, kurioje rasite kasdienius akių mankštos pratimus, ji primins atėjus laikui juos atlikti bei leis sekti savo regos pokyčius. Taip pat šioje programėlėje rasite naudingų oftalmologų patarimų ir atsakymų į opiausius klausimus. Nemokamą programėlę atsisiųskite iš „Google Play“.

Seniai lankėtės pas akių daktarą, bet norėtumėte pasitikrinti savo regėjimą? Tai galite atlikti tiesiog savo telefonu. Pavyzdžiui, nemokama programėle „Eye test“ galite ne tik patikrinti savo regėjimą, bet ir kaip skiriate spalvas, taip pat joje yra keli žaidimai, kurie gali padėti nustatyti akių ligas. Tiesa, kaip pabrėžia programėlės kūrėjai, rezultatai nėra 100 proc. tikslūs, taigi jei kyla abejonių verčiau apsilankykite pas oftalmologą. „Eye test“ galite atsisiųsti iš „Google Play“, panašias funkcijas turi ir „iOS“ įrenginiams skirta „Vision Test“, kurią rasite „App Store“.

Telefonas gali padėti ir silpnaregiams

 

Kaip pastebi R. Marcišauskienė, naudingų programėlių yra sukurta ir silpnaregiams bei akliesiems. Antai nemokama programėlė „Be My Eyes“ sujungia neregius ir silpnaregius su savanoriais. Vaizdo skambučio metu silpnaregis gali paprašyti savanorio pasakyti, ar nepasibaigė pieno galiojimo laikas, perskaityti vaistų informacinį lapelį arba padėti surasti pinigus, kurie netyčia nukrito ant grindų. Atsisiųskite iš „Google Play“ arba „App Store“.

 

Dar vieną naudingą įrankį sukūrė lietuviai. Tai – nemokama viešojo transporto programėlė „Transporto balsas“, skirta regėjimo negalią turintiems keleiviams. Ši programėlė turi integruotus Vilniaus, Kauno ir Šiaulių transporto tvarkaraščius. Keleiviai savo išmaniajame telefone gali klausyti, kokie viešojo transporto maršrutai realiu laiku atvažiuoja į stotelę, kokie jų numeriai, koks tikslus jų atvykimo laikas ir kokia stotelės kryptis ir trukmė minutėmis iki transporto priemonės atvykimo. Iš viso Vilniuje yra 580 stotelių, kuriose veikia „Transporto balsas“. Atsisiųskite iš „Google Play“.

Akių mankšta kiekvienam

 

Jei dirbate kompiuteriu, leiskite akims pailsėti kas 2 valandas, darydami pertraukas ir atsitraukdami nuo kompiuterio. Paprasčiausias pratimas pavargusioms akims – nusisukti nuo kompiuterio ir pažiūrėti į tolį 10 min. arba 2 min. pabūti užsimerkus.

Jei turite daugiau laiko, atlikite tokią akių mankštą:

1. Pakelkite akis aukštyn ir nuleiskite žemyn

2. Stipriai užsimerkite ir atsimerkite

3. Pasukite akis į kairę, tada į dešinę

4. Suveskite akis: prie nosies pridėkite pirštą ir žiūrėkite į jį

5. Tankiai mirksėkite

6. Kampinis akių judėjimas: nukreipkite akis į dešinę ir pakelkite jas aukštyn. Tą patį pratimą pakartokite žiūrėdami į kairę ir žemyn.

7. Atsistokite prie lango ir žiūrėkite į artimiausią, geriausiai matomą tašką. Tuomet nukreipkite žvilgsnį kuo toliau, pasistenkite pamatyti tolimiausius objektus.

Kiekvieną pratimą rekomenduojama pakartoti po 6 kartus, o visą mankštą atlikti bent du kartus per dieną tuo pačiu metu. Tai padės sumažinti akių nuovargį, pagerins regėjimą, o svarbiausia – pratimus galima atlikti ir darbo vietoje.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(12)
Neverta skaityti!
(6)
Reitingas
(6)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
56(0)
33(0)
21(0)
20(1)
19(8)
16(0)
15(0)
15(0)
Savaitės
72(6)
56(8)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)