Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Mobilusis ryšys

Lietuvoje pradeda veikti artumą su sergančiuoju fiksuojanti mobilioji programėlė „KoronaStopLT“

2020-11-06 (3) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (55)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Lietuvoje pradeda veikti atstumą su sergančiuoju fiksuojanti programėlė „KoronaStopLT“ – ją nemokamai galima atsisiųsti iš „Google Play“ ir iš „App Store“ internetinių parduotuvių.

Programėlė „Bluetooth“ ryšiu fiksuoja artumą tarp įrenginių.

„Ji įspėja naudotojus apie tai, kad jie per 14 dienų buvo labai arti ir ilgiau nei 15 min. šalia kito programėlės naudotojo, savanoriškai pranešusio apie užsikrėtimą COVID-19 ligą sukeliančiu koronavirusu. Kartu su įspėjimu programėlė pateikia rekomendacijas, kokie veiksmai gali padėti sustabdyti tolesnį viruso plitimą“, – teigiama programėlės aprašyme.

Jame taip pat nurodoma, kad programėlė tik papildo visuomenės sveikatos specialistų taikomą sąlytį su sergančiaisiais COVID-19 liga turėjusių asmenų nustatymo metodą ir suteikia galimybę įspėti tuos, kurių sergantysis nepažįsta ar apie kuriuos galėjo pamiršti.

 

Aprašyme taip pat teigiama, kad programėlė sukurta Sveikatos apsaugos ministerijos pavedimu, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro užsakymu.

Be to, pabrėžiama, kad programėlė nenaudoja jokių geografinės vietos nustatymo ar judėjimo duomenų, o naudotojų tapatybė, buvimo vieta, laikas jokiais atvejais neatskleidžiami.

BNS kreipėsi komentaro į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, tačiau šis informavo, kad „KoronaStopLT“ bus pristatyta penktadienį vyksiančioje spaudos konferencijoje Sveikatos apsaugos ministerijoje.

 

„KoronaStopLT“ programėlę nemokamai galima atsisiųsti iš „Google Play“ ir iš „App Store“ internetinių parduotuvių.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(7)
Reitingas
(0)
Visi šio ciklo įrašai:
Komentarai (3)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
42(0)
41(1)
28(5)
27(0)
15(0)
13(2)
10(0)
Savaitės
116(36)
86(7)
67(9)
59(0)
Mėnesio
152(2)
120(15)
115(22)
102(5)