Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Pažintis su GSM technologija (Mobilusis ryšys | Aktualijos, naujienos, įdomybės)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-03-26 5
Telefonai naudojami jau apie pusantro šimtmečio: nors įrenginiai per šį laikotarpį pasikeitė kardinaliai, visgi viena sena telefonų savybė nepasikeitė iki šių dienų. Tai – laukimo signalas „pyp“, kurį girdime laukiant kol pašnekovas atsiliepia. Kodėl skambindami girdime šį signalą? Ar skambutis galėtų įvykti ir be jo?
(3) 2021-03-18 4
Mobilusis GSM ryšys Lietuvoje veikia jau 26 metus – 1995 metų kovo 16 dieną „Omnitel“ tinkle įvyko pirmasis oficialus 2G skambutis. Tačiau ši technologija net po ketvirčio amžiaus niekur nežada trauktis – o štai kone perpus jaunesnį 3G ryšį „Telia“ jau visai netrukus ketina išjungti. Kodėl 5G išvakarėse lieka dirbti seniausia GSM technologija?
(1) 2020-12-01 3
Anksčiau ant taksi ar maisto išvežiotojų automobilių, reklaminių skrajučių dažnai regėdavome „gražius“, lengvai įsimenamus telefono numerius, sudarytus iš vienodų skaičių eilės. Vykstant vis platesnei skaitmenizacijai, tokių numerių poreikis verslui pamažu mažėjo. Visgi įmantrūs telefono numeriai domina ne tik verslus, bet ir garsius žmones ar kitus smalsuolius, kurie už išskirtinę skaičių kombinaciją pasiruošę pakloti tūkstančius. Kaip gauti tokį išskirtinį telefono numerį?
(0) 2016-06-10 -7
Kartais apsimoka tiesiog blokuoti vieną ar kitą numerį, tačiau būna atveju, kai įvestas kontaktas kada nors gali praversti, o šiuo metu jis savo skambučiais tiesiog užknisa. Geriausias būdas su tuo susidoroti – iškart nukreipti visus nepageidaujamo kontakto skambučius į balso paštą.
(0) 2016-01-06 1
Išmanūs telefonai šaltą temperatūrą gali atlaikyti kur kas geriau nei šilumą, tačiau didelis šaltis taip pat gali paveikti telefonų vidinius komponentus ar visiškai juos sugadinti.
(0) 2015-09-02 9
Kompiuteriai, išmanieji telefonai, planšetės ir panaši technika vyresniajai kartai – sunkus riešutėlis. Nieko nuostabaus, kad kartais nutinka kurioziškų situacijų.
(5) 2015-08-17 79
„Norėjau pasiteirauti, ar galima pavogtą, pamestą išmanųjį telefoną rasti pagal IMEI kodą? Telefono kortelė gali būti išimta arba naudojama kita kortelė, o savininkas turi kodą ir visus dokumentus“, – domisi klausytojas.
(1) 2015-05-22 32
<em>Pasaulyje nėra tiek daug kompanijų, kurios galėtų pasigirti pusantro šimtmečio jubiliejumi. Dar mažiau tokių tarptautinių kompanijų…</a></em>
(8) 2015-03-20 -9
Puslapio SamMobile teigimu, kompanija Samsung Electronics ruošiasi anonsuoti naują išmaniųjų telefonų seriją, kuri gaus operacinę sistemą Android.
(26) 2015-02-17 58
Kompanija Crittercism nusprendė patikrinti, kuri iš mobilių operacinių sistemų – Android ar iOS – veikia stabiliau.
(4) 2014-08-19 11
Neteiskite telefono pagal jo išvaizdą. Didelė, juoda dėžutė buvo pirmasis išmanusis telefonas pasaulyje. IBM „Simon“ telefonas prekyboje pasirodė 1994 metų rugpjūčio 16 dieną – tai buvo mobilusis telefonas su įvairiomis kompiuterio funkcijomis.
(15) 2014-04-07 0
Išmanieji telefonai, kurie šiandien dėl prietaisų ir funkcijų gausos paversti „monstrais“, turi prisidėti prie vartotojo gyvenimo kokybės gerinimo, būti pritaikyti prie asmens poreikių. Netolimoje ateityje net galime tikėtis šių prietaisų implantavimo po oda, už ausies.
(3) 2013-05-24 0
Prasidedant aktyviam atostogų sezonui, telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ pataria klientams, kaip išvengti netikėtų ir neplanuotų išlaidų už mobilųjį ryšį. Pasitaiko, kad, grįžę iš atostogų ir sulaukę operatorių sąskaitų, nemaloniai nustemba tie, kurie ilsėjosi netoli kaimyninių valstybių sienos, pavyzdžiui, Kuršių nerijoje. Tačiau prisijungimo prie užsienio operatoriaus tinklo galima išvengti, o jam įvykus – paprasta atsijungti.
(0) 2012-11-28 14
Šiuolaikiniai išmanieji telefonai turi daugybę naudingų funkcijų, o kartu jie yra tikrai universalūs elektronikos įrenginiai, kurių dėka galima ne tik paskambinti ar parašyti SMS žinutę, tačiau ir naršyti Internete, bendrauti socialiniuose tinkluose, klausytis muzikos, žiūrėti filmus, žaisti, apsipirkti, atlikti bankines operacines ir t.t. Vis tik dabar anksčiau išmanieji telefonai buvo daug kuklesni.
(7) 2012-10-20 0
Istorikai byloja, kad pirmąjį kartą balsą telefonu 1875 metais perdavė amerikietis Alexanderis Grahamas Bellas. Vėliau šį mokslininką bandė nurungti kiti išradėjai. Jie sparčiai tobulino ir diegė naujas technologijas, siūlė pasinaudoti išskirtinėmis funkcijomis ir paslaugomis. Galiausiai telekomunikacijų rinką aukštyn kojomis apvertė išmaniųjų telefonų ir mobiliųjų operacinių sistemų atsiradimas.