Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Technologijos » IT
2021-11-28 1
Lietuvoje veikianti norvegų kapitalo informacinių technologijų bendrovė „Vegvisir“ keičia prekės ženklą, plečiasi į Kauną ir planuoja dvigubai paaugti per ateinančius metus. „Komponent“ pasivadinusi bendrovė dėl IT darbuotojų konkuruoja ne tik atlyginimu, bet ir neįprastu vadybos modeliu, suteikiančiu darbuotojams daugiau laisvės ir kartu atsakomybės.
IT
(19) 2021-11-27 50
Švedijos elektros tinklą stipriai apkrauna kriptovaliutų kasėjai, kurie persikėlė į šalį dėl pigios ir gausios energijos tiekimo. Nuo šių metų balandžio iki rugpjūčio mėn. energijos suvartojimas dėl kriptovaliutų gavybos išaugo keliais šimtais procentų, tai prilygsta maždaug 200 000 namų ūkių šalyje. Šie duomenys gauti iš Švedijos aplinkos apsaugos agentūros atstovų.
(8) 2021-11-27
Netylant nuolatinei diskusijai apie IT specialistų trūkumą, dažnai paraštėse paliekamos kitos specialybės, dėl kurių kova rinkoje kartais būna net ir didesnė. Viena tokių – pačių IT specialistų ar kitų darbuotojų ieškantys ir juos atrenkantys specialistai. Profesionalų socialinio tinklo „LinkedIn“ duomenimis, per pastaruosius metus šių specialistų darbo skelbimų skaičius išaugo bemaž 7 kartus. Pasaulinės tendencijos gajos ir Lietuvoje – personalo ekspertai dalinasi, kodėl populiarumas auga, kokia karjera laukia ir ko galima tikėtis iš darbdavių, tapus personalo atrankos specialistu.
2021-11-26 1
Už kiekvieno karo slypi politiniai tikslai. Hibridinis karas – ne išimtis. Tiesa, tokiame kare daugiau naudojamos nekonvencinės priemonės, kurios yra pigesnės ir veiksmingesnės. Hibridinio karo metu kovojančios valstybės naudoja masines informacijos priemones propagandai skleisti, vykdo kibernetines atakas prieš civilinę infrastruktūrą, pavyzdžiui, elektros tiekimo tinklus, vagia bei skelbia jautrią asmeninę informaciją. Tačiau kaip spartėjanti technologinė pažanga ir dirbtinio intelekto plėtra gali paveikti šiuolaikinę visuomenę? Su kokiomis naujomis grėsmėmis susiduria valstybės saugumas?
IT
(2) 2021-11-26 8
Panašu, kad vienas populiariausių senų laikų muzikos grotuvų grįžta. Naujasis „Winamp“ žada visiškai atnaujintą patirtį ir bus kažkas daugiau nei muzikos grotuvas. Galų gale, kas vis dar klausosi muzikos ne srautiniu (angl.streaming) būdu?
2021-11-26 4
Tęsiame geriausių Juodojo penktadienio pasiūlymų seriją ir primename, kad „NordVPN“ paslauga taip pigiai dar nėra kainavusi. Fantastiška proga gauti lietuvių sukurtą produktą už mažiausią kainą 2021-ais metais!
(3) 2021-11-25 1
Į Antarktidą siūloma atvesti šviesolaidinį internetą, bet kokia iš to nauda, kai žemyne, priklausomai nuo sezono, gyvena tik 1000–5000 žmonių?
IT
(6) 2021-11-25
Poveikį aplinkai turi ne tik transportas, gamyklos ar energetikos pramonė, bet ir technologijos. Ar kada susimąstėte, kiek CO₂ sukuria jūsų atlikta paieška internete ar išsiųstas el. laiškas?
(3) 2021-11-24
Ar norėtume išbandyti „YouTube Premium“ 6,5 karto pigiau nei Lietuvoje?
Šiai gudrybei reikės VPN.
Galima rinktis bet kokį, bet rekomenduojame „NordVPN“ - šiuo metu tai vienas geriausių VPN pasaulyje, o atsižvelgiant į kainas ir taikomas akcijas, tai ko gero geriausia, ką galima gauti rinkoje. 
IT
2021-11-24 1
Dirbtinio intelekto (DI) sprendimai sudėtingiausiems verslo iššūkiams spręsti – jau ne ateitis, o dabartis. Todėl Kauno technologijos universiteto (KTU) Dirbtinio intelekto centras kviečia verslo atstovus bendradarbiauti ir kartu vystyti aukšto lygio DI technologijas Lietuvoje. KTU DI centro mokslininkai savo resursais sukurs įmonių veiklai aktualius, novatoriškus, DI grįstus sprendimus.
 
IT
2021-11-23 6
Pirmas užfiksuotas slaptažodžio panaudojimas, siekiant priėjimo prie kompiuterinės sistemos, įvyko dar 1961 metais. Tačiau šis istorinis įvykis nulėmė ir kitą žymų įvykį – pirmąją kompiuterinio slaptažodžio vagystę. Ir ši istorija turi pamoką, iš kurios galėtume pasimokyti ir šiandien.
IT
(7) 2021-11-22 6
„Wi-Fi“ nėra tiesiog belaidis ryšys. Tai - visa protokolų šeima, apibūdinanti belaidžio bendravimo priemones tarp įvairių prietaisų. Tiesą sakant, „Wi-Fi“ yra prekės ženklas, priklausantis nevyriausybinei organizacijai „Wi-Fi Alliance“, kuri vienija kelis šimtus kompanijų, vystančių protokolus ir sertifikuojančių suderinamus įrenginius. Šiuo metu į vartotojų rankas keliauja „Wi-Fi 6“ standarto prietaisai, bet septintoji karta jau ruošiama.
(2) 2021-11-22 2
Prireikus perkelti nuotrauką, vaizdo įrašą ar kitą failą iš telefono į kompiuterį, dažnas puola ieškoti USB laido. Tačiau toks būdas ne itin patogus ir atima nemažai laiko. „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė dalijasi keliomis gudrybėmis, kaip greitai ir lengvai perkelti failus be jokių laidų.
IT
2021-11-21
„Epic Games“ parduotuvė vėl siūlo žaidimus visiškai nemokamai.
IT
(9) 2021-11-19 19
„NordPass“ paskelbė 2021 m. dažniausiai naudojamų slaptažodžių sąrašą. Daugelis žmonių vis dar naudoja neįtikėtinai silpnus ir įprastus slaptažodžius, kuriuos galima lengvai nulaužti.
(2) 2021-11-19 9
Roko grupės „The Who“ vokalistas Rogeris Daltrey apie kai kuriuos dalykus turi labai stiprią nuomonę.
IT
2021-11-19 3
„Microsoft“ savo blog'e pranešė apie naują atnaujinimų tvarką „Windows 10“ operacinei sistemai, o tuo pačiu kalbėjo apie šių metų „November 2021“ atnaujinimą, kuris palaipsniui bus pradėtas platinti per ateinančias savaites.
IT
(2) 2021-11-18 35
Niekas taip negadina žaidimų, kaip sukčiautojai. Kad ir kaip stengtumėtės, juos ignoruoti būtų sunku. Šūviai per sienas, stebėtinos išgyvenimo galimybės, automatinis nusitaikymas - visa tai labai erzina, tačiau dabar „Activision“ kalba apie bausmių griežtinimą.
IT
(16) 2021-11-17 24
Beveik nuo tada, kai standieji diskai buvo dedami į asmeninius kompiuterius, kuriuose veikia tam tikros populiarios operacinės sistemos (ypač „MS-DOS/Windows“), pagrindinis standusis diskas buvo žymimas raide „C“. Bet kodėl?
IT
2021-11-17 9
„Jei manote, kad suprantate kvantinę mechaniką, jūs jos nesuprantate“, – ši Nobelio fizikos premijos laureato Richardo Feynmano citata gana taikliai paaiškina, kodėl iki šiol neturime praktiškai panaudojamo kvantinio kompiuterio. Visgi pažanga šioje srityje akivaizdi ir, kaip tikisi mokslininkai, svarbių naujienų turėtume sulaukti per artimiausius 10–20 metų. Tiesa, tai nebūtinai reiškia, kad bus sukurtas galingas ir naudingas kvantinis kompiuteris.
IT
2021-11-16 5
Kinijos žaidėjai pirmadienį pranešė nebegalintys prisijungti prie populiaraus kompiuterinio žaidimo „Fortnite“, jį sukūrusiai bendrovei sustabdžius kiniškos versijos veikimą dėl žaidimų ir technologijų sektoriaus kontrolės sugriežtinimo šalyje.
(11) 2021-11-15
Tikėtina, kad kas nors kada nors jums jau siūlė pasyvias pajamas. Dažnai tie pasiūlymai yra bandymas įtraukti žmones į įvairias schemas ar tiesiog nerealistiškus rezultatus žadančios veiklos. Tačiau „Honeygain“ nėra tas atvejis - tai yra tik programėlė, kuri tyliai veikdama jūsų kompiuteryje generuos tikras pasyvias pajamas. Technologijos.lt ją bandė kelias savaites, tyrinėjo kaip veikia ir kiek gi galima uždirbti Lietuvoje.
2021-11-14 4
Mokslininkai skaičiuoja, kad žmonijos populiacija 2050 metais išaugs net iki 9,7 milijardų. Urbanizuotos teritorijos jau šiuo metu talpina 55 proc. žmonijos, o iki 2050-ųjų miestuose taps nepaprastai ankšta – čia gyvens 68 proc. populiacijos, praneša Jungtinių Tautų Ekonomikos ir socialinių reikalų departamentas.
IT
2021-11-14
Kompiuterinė rega (angl. Computer Vision) yra viena iš labiausiai stulbinančių dirbtinio intelekto sričių, o be jos taikymų sunkiai įsivaizduotume šiuolaikinį pasaulį.
IT
(2) 2021-11-13 23
Maždaug 146 metus „Toshiba“ buvo vienas iš Japonijos aukštųjų technologijų pramonės simbolių. Iš plataus vartojimo elektronikos įmonės „Toshiba“ išaugo į milžiną, galintį statyti ir elektrines.
IT
2021-11-13
„Philips Monitors“ pranešė, jog jie buvo įvardinti kaip vieni iš CES 2022 Inovacijų Apdovanojimų laureatų už savo „Phillips Momentum 559M1RYV“ – 55 colių įstrižainės monitorių, pritaikytą „Xbox“ žaidimų konsolėms. Šių metu CES Inovacijos Apdovanojimų programa sulaukė rekordinio kiekio paraiškų – virš 1800. Informacija buvo pranešta dar prieš patį CES 2022 – įtakingiausią pasaulyje technologijų renginį – kuris vyks nuo sausio 5 d. iki sausio 8 d. Las Vegase, Nevados valstijoje, bei virtualiai.
IT
2021-11-12
Pastebint ryškų savo srities IT profesionalų trūkumą, Lietuvoje besikuriančios bendrovės siūlo įvairias naudas – aukštus atlyginimus, papildomas finansines ir nefinansines paskatas bei puikias darbo sąlygas tam, kad pritrauktų specialistų. Dar vienas neįprastas būdas, skirtas įdarbinti naujus žmones, – „Greito įsidarbinimo diena“, kurios metu kandidatai gali pereiti visus būtinus etapus darbui gauti vos per 24 valandas. Ši praktika yra taikoma ir atneša daug gerų rezultatų kaimyninėse valstybėse, todėl tikimasi, kad pirmą kartą organizuojamas tokio tipo renginys taip pat pasiteisins ir Lietuvoje.
IT
2021-11-10 1
Per pastarąjį dešimtmetį socialinės žiniasklaidos naudojimas proporcingai augo. Šiandien informacija plūsta iš tūkstančių skirtingų komunikacijos kanalų: pagrindinės žiniasklaidos, elektroninių leidinių, interneto svetainių, tinklaraščių ir, žinoma, daugybės socialinių tinklų. Tai suteikia galimybę laisvai pasirinkti informacijos šaltinį, kuris geriausiai atspindi mūsų interesus, politines ar socialines pažiūras.
2021-11-09 23
Ar pamenate laikus, kai Billas Gatesas buvo turtingiausias pasaulio žmogus? Dabar apie jį taip nebekalbame, nors tame sąraše jis vis dar užima labai aukštą poziciją.
IT
2021-11-09 2
Pastaraisiais metais vis daugiau darbuotojų pereina dirbti nuotoliniu būdu. Lietuvoje per pandemiją daugiau nei 46% žmonių bent dalį savo darbo atliko iš namų. Atsižvelgdami į didėjančią profesionalios darbo įrangos paklausą, idealiai tinkančios ir darbui namuose, „LG Electronics“ (LG) pristato LG „One: Quick“ interaktyvių ekranų ir produktyvumo sprendimų seriją. Ja siekiama pakeisti žmonių bendravimą naujoje nuotolinio darbo realybėje.
IT
2021-11-09 1
Šiandien verslo bei valstybinės įmonės susiduria su daugybe iššūkių ne tik dėl pasaulį užklupusios pandemijos, bet ir dėl informacijos saugumo bei nuolatinio duomenų kiekio augimo. Spartėjanti skaitmenizacija neišvengiamai didina poreikį plėsti informacinių technologijų pajėgumus ir kuria perėjimo nuo tradicinių IT sprendimų prie intelektualesnių, ar net dirbtiniu intelektu paremtų technologijų įskaitant debesų kompiuterijos tendenciją.
IT
(6) 2021-11-08 4
Ši hipotezė yra pakankamai paprasta - žiaurumą vaizduojantys žaidimai mažina jautrumą prievartai. Spėjama, kad žaidimuose šimtus gyvybių atėmę vaikai vėliau lengviau paleistų mirtiną šūvį ir į žmogų. Tiesiog matomas kraujas ir galimybė priimti gyvybę kainuojantį sprendimą paverčia vaikus bukais ir leidžia jiems vėliau realybėje realizuoti savo žiaurias tendencijas. Bet ar tai tiesa?
IT
2021-11-07 3
Jei kada nuspręsite nebesinaudoti socialiniu tinklu „Facebook“, žinokite, kaip galite išsaugoti visus prisiminimus. Vis tik, čia sukaupta nemažai nuotraukų, įrašų, įvairių pokalbių su artimaisiais. Laimei, visus juos galite išsaugoti ir bet kada panorėję peržiūrėti. O kaip tai padaryti?
IT
2021-11-05
„LG Electronics, Inc.“ (LG) paskelbė, kad 2021 m. trečiojo ketvirčio konsoliduotos pajamos sudarė 16,23 mlrd. JAV dolerių, t. y. 22 proc. daugiau, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų ketvirčiu, ir tai yra didžiausios ketvirčio pajamos per visą „LG Electronics“ istoriją – tai rodo didelę aukščiausios klasės LG buitinės technikos ir televizorių paklausą.
IT
(1) 2021-11-05 43
Žalia kalva ir mėlynas dangus virš jos. Nuotrauką, kurią matote aukščiau, matė daugiau negu milijardas žmonių. Ji yra vadinama populiariausia nuotrauka pasaulyje. Būtent ši nuotrauka buvo pagrindinė „Windows XP“ operacinės sistemos darbastalio nuotrauka. Ši sistema švenčia 20-ąjį gimtadienį – masinėje prekyboje ji pasirodė 2001 m. spalio 25 d.
IT
(1) 2021-11-04 4
Į skandalus įsivėlęs socialinis tinklas „Facebook“, reaguodamas į susirūpinimą dėl privatumo, antradienį netikėtai pranešė nusprendęs atsisakyti ilgai kritikuotos veidų atpažinimo sistemos, taip pat ištrinti milijardo žmonių veidų nuskaitymo duomenis.
(6) 2021-11-02 11
Kiekviena „iPhone“ karta sulaukia labai panašių kritikos žodžių - kur inovacijos dvasia? Kodėl skirtumai tarp skirtingų kartų yra tokie nedideli? Steveas Wozniakas, vienas iš „Apple“ įkūrėjų, irgi taip mano - juo nuomone,„iPhone 13“ yra per daug panašus į ankstesnius kompanijos išmaniuosius telefonus.
2021-11-02 20
Nedidelėje miško proskynoje, Springhornhofo lauko skulptūrų muziejuje, Neuenkirchen mieste, Vokietijoje, yra iš pažiūros eilinis riedulys. Netoliese ir ant akmens nėra jokių ženklų, kurie atkreiptų jūsų dėmesį, tačiau galite pastebėti, kad vienas uolos galas yra padengtas juodais suodžiais. Kažkas bandė jį padegti. Bet kodėl?
IT
2021-10-31 16
Tyrėjai sukūrė būdą greitai ir daug energijos nereikalaujantį didelio tankio nanostruktūrų kūrimo kvarciniame stikle būdą. Šios mažos nanostruktūros gali būti panaudotos kaip ilgalaikė
IT
(1) 2021-10-29
„Facebook“ nusprendė pakeisti įmonės pavadinimą, kad pabrėžtų savo susitelkimą į metavisatos kūrimą. Nuo šiol įmonė vadinsis „Meta“. Tačiau pats „Facebook“ liks nepakitęs.
IT
2021-10-29
Vienas iš pirmaujančių pasaulyje žaidimų monitorių1 ir IT priedų prekės ženklų „AGON by AOC“ dabar plečia savo žaidimų periferinių įrenginių asortimentą dvejomis naujomis pelėmis („ AOC GM510“ ir „GM530“) ir belaidėmis ausinėmis („AOC GH401“). Kiekviena iš šių pelių, aprūpinta aukštos kokybės „Pixart“ jutikliais ir gerai apgalvotomis dizaino funkcijomis, įskaitant reguliuojamą RGB apšvietimą - „RGB Light FX“, šios pelės puikiai papildo pradedančiųjų, mėgėjų bei užkietėjusių žaidėjų inventorių. O tiems žaidėjams, kurie nori, jog bendraujant su komandos draugais netrukdytų laidai, žaidimų ausinės „GH401“ naudoja 2,4 GHz belaidę technologiją garsui perduoti ir siūlo aiškų ir sklandų garsą dėl savo 50 mm neodimio membranų.
(3) 2021-10-28 18
1937-ųjų gegužės 6 dieną virš Naujojo Džersio užsiliepsnojo dirižablis „Hindenburgas“. Katastrofos metu žuvo 36 asmenys – 13 keleivių, 22 įgulos nariai ir vienas ant žemės buvęs darbuotojas.
IT
2021-10-28
Vienas iš pirmaujančių pasaulyje žaidimų monitorių1 ir IT priedų prekės ženklų „AGON by AOC“ praplečia savo AGON PRO asortimentą, sukurtą konkurencingam žaidėjui, ir pristato legendinių monitorių trijulę: 68,6 cm (27 colių) „AG274QXM“ (QHD @ 170Hz), kurioje yra Mini LED IPS panelė su VESA „DisplayHDR 1000“ sertifikatu, 27 colių „AG274UXP“ (4K @ 144 Hz) ir 27 colių „AG274QG“ (QHD @ 240 Hz): abu su keturiuose šonuose berėmiais ekranais, su greita IPS anele ir „VESA DisplayHDR 600“ palaikymu.
2021-10-27 2
Taikant naują signalo stabilizavimo techniką, tyrėjams pavyko vykdyti saugią kvantinę komunikaciją šviesolaidžiu rekordiniu 605 kilometrų atstumu, naudojant dvigubo lauko kvantinio rakto pask
>> Senesni įrašai