Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

"Interneto piratai" atsitiesia: filmai.in atnaujino veiklą

2010-05-04 (19) Rekomenduoja   (66) Perskaitymai (220)
    Share

Beveik tris mėnesius neveikęs tinklalapis Filmai.in, leidžiantis internetu žiūrėti naujausius filmus, atnaujino veiklą.

Šiaulių pareigūnai dar tęsia ikiteisminį tyrimą dėl šio tinklalapio veiklos ir yra areštavę puslapio veiklą užtikrinusias tarnybines stotis, tačiau pirmadienio vakarą jis atgijo.

Tyrimas dėl Filmai.in veiklos buvo pradėtas Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos (LANVA) iniciatyva. Asociacijos pirmininkas Vytas Simanavičius teigė apie atsinaujinusią tinklalapio veiklą sužinojęs pirmadienį vėlai vakare. „Taip, vakar vakare sužinojome. Pasižiūrėjome, pas kokį interneto paslaugų tiekėją hostinimas vyksta, ir imsimės priemonių vėl“, – antradienį ryte 15min.lt sakė V.Simanavičius.

Pastebėję, jog tinklalapis vėl veikia, prie jo prisijungę vartotojai forumuose praneša, jog išliko tiek jų prisijungimo duomenys, tiek sukaupti „taškai“.

Puslapyje nurodoma, kad vėl galima peržiūrėti tūkstančius filmų įvairiomis kalbomis.

Teigiama, kad pradėjus tyrimą konfiskuotose tarnybinėse stotyse buvo laikoma per 6 terabaitų duomenų: filmų, TV laidų ir kt.

V.Simanavičius negalėjo pasakyti, kokiu būdu Filmai.in sugebėjo išlaikyti duomenis. „(Serveris perkeltas į) Švediją, pas tą patį interneto paslaugų tiekėją, kur ir kiti piratai yra – ir „The Pirate Bay“ ten buvo hostinamas“, – sakė LANVA pirmininkas.

Jis patikino, jog ikiteisminis tyrimas tęsiamas, o bylos įrodymai liko konfiskuoti. „Procesas vyksta, dar nebuvo jokio teismo. Vyksta ikiteisminis ir grės ne tik bauda, nes konkretus asmuo yra, grės ir ieškiniai – serveriai, laikmenos, viskas yra, įrodymai“, – sakė V.Simanavičius.

Piratiniam tinklalapiui atnaujinus veiklą, LANVA vėl renka duomenis ir, bendradarbiaudama su kitų šalių antipiratinėmis organizacijomis, sieks, kad jis būtų uždarytas. Kiek laiko tai galėtų užtrukti, V.Simanavičius negalėjo pasakyti. „Yra pasaulyje ta sistema, tik kol procesas praeina, reikia daug laiko“, – teigė jis.

Beje, pirmadienį LANVA pranešė, jog jos iniciatyva buvo nutraukta 12 svetainių veikla, iš kurių siūloma parsisiųsti nelegalias filmų, muzikos, žaidimų ir kitos programinės įrangos kopijų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(80)
Neverta skaityti!
(14)
Reitingas
(66)
Komentarai (19)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Kiti tekstai, kuriuos parašė Gediminas Gasiulis
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
38(0)
32(0)
27(3)
27(0)
26(0)
25(0)
22(5)
20(1)
20(0)
19(0)
Savaitės
100(22)
66(0)
60(0)
58(0)
55(0)
Mėnesio
233(8)
108(0)
105(26)
97(0)