Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

„Angry Birds“ kūrėjas: „Piratavimas – ne toks jau blogas dalykas“

2012-03-05 (16) Rekomenduoja   (1) Perskaitymai (385)
    Share

Vienas iš populiaraus žaidimo „Angry Birds“ kūrėjų išsakė savo nuomonę apie tai, kam pramogų industrijai reikia visų tų istorijų apie nelegalų kopijavimą, autorinių teisių pažeidimus, „torrentus“ ir piratavimą apskritai.

Piratavimas padeda vystyti verslą – tokią nuomonę išsakė vienas iš labiausiai parduodamų pasaulyje žaidimų „Angry Birds“ kūrėjų Mikael Hed, rašo internetinis dienraštis „The Guardian“.

„Mes daug ko galime pasimokyti iš muzikos industrijos, taip pat iš to, kaip nemokšiškai ji kovoja su piratavimu, – paaiškino jis. – Iš jos mes perėmėme tik vieną: nustojome savo klientus laikyti vartotojais ir pradėjome su jais elgtis kaip su fanatais. Taigi šiandien mes kalbame apie tai, kiek daug mes turime fanatų, – pareiškė M. Hed’as. – Jei mes juos prarasime – mūsų verslas užsidarys, jei jų taps daugiau – išaugsime ir mes.“

M. Hed’o teigimu, teisminiai persekiojimai tų, kurie siunčiasi nelegalų turinį – visiškai beviltiškas ir beprasmis metodas, kuris tik atbaido potencialius produkto gerbėjus. „Piratavime nėra nieko blogo, jis tik padeda mūsų verslui“, – teigė vienas iš „Angry Birds“ kūrėjų. Kartu M. Hed’as pridūrė, jog vienintelė kenksminga išimtis – tai piratavimas, gadinantis pačio produkto reputaciją, pavyzdžiui, padirbta produkcija su garsiu prekės ženklu.

Priminsime, jog „Angry Birds“ yra vienas iš populiariausių pasaulyje išmaniesiems įrenginiams skirtų žaidimų – 2011 m. lapkričio duomenimis, žaidimas buvo parsisiųstas daugiau nei 500 mln. kartų, tuo tarpu pats žaidimas vidutiniškai kainuoja 1 JAV dolerį. Žaidimą sukūrusios suomių kompanijos „Rovio“ apyvarta šiuo metu yra apie 50 mln. JAV dolerių. Ir tai – tik dėl vieno sėkmingo projekto.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(1)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(1)
Komentarai (16)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
53(0)
39(7)
31(0)
23(0)
19(0)
16(2)
14(2)
13(0)
10(0)
Savaitės
100(2)
81(9)
70(4)
69(4)
Mėnesio
168(16)
135(2)
106(1)
81(9)