Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

Įdomiausi „YouTube“ klipai apie verslą ir ekonomiką (Video)

2012-05-08 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (385)
    Share

„Youtube“ iš esmės pakeitė šiuolaikinį pasaulį, tai, kaip bendrauja žmonės, bendruomenės. Tinklalapis suteikė galimybę lankytojams net tik būti vartotojais, bet ir dalyvauti kūrimo procese. Nenuostabu, kad „Youtube“ tapo erdve, kurioje idėjomis dalijasi milijardai žmonių.

Kažin ar 2005-aisiais palikdami šiltas vietas korporacijoje „PayPal“ „Youtube“ kūrėjai Chadas Hurley, Steve‘as Chanas ir Jawedas Karimas susimąstė, kad naujasis jų kūdikis vos po kelerių metų taps viena populiariausių interneto svetainių pasaulyje (šiuo metu „Alexa“ reitinge „Youtube“ yra trečioje vietoje). Pradinė idėja buvo labai paprasta – palengvinti galimybę internete žiūrėti norimus vaizdelius. Atrodytų, elementarus noras, bet jis atnešė milžinišką sėkmę. Ir šiokį tokį pelną. Galima sakyti, kad verslo planas suveikė.

„YouTube“ galima rasti praktiškai bet ką, pradedant politiniais debatais ir baigiant juokingomis scenomis iš kačių gyvenimo. Ne išimtis ir vaizdeliai verslo ir ekonomikos tematika. Juose rasite ir filosofijos, ir naudingų patarimų, ir šiek tiek humoro. Pateikiame jums kelis įdomius tokio tipo siužetus. Beje, jei žinote kitų panašaus pobūdžio video, būtinai pasidalinkite jais komentaruose.

  1. Korporacijos „Apple“ įkūrėjas ir ilgametis vadovas Steve‘as Jobsas savo kalboje Stanfordo universiteto absolventams ne tik papasakojo apie nelengvą kelią į sėkmę, gyvenime pasitaikiusius sunkius išbandymus, bet ir pažėrė nemažai patarimų jaunajai kartai. Jo moto genialus ir paprastas: „Stay hungry stay foolish (išlikte alkini, išlikite kvaili)“.
  2. Billas Gatesas ilgus metus buvo turtingiausias žmogus planetoje. Tiesa, pastaraisiais metais jis nukrito į antrą vietą, bet ir ją galima laikyti šiokiu tokiu pasiekimu… Įdomu, kad jis net neturi universiteto diplomo. Įstojęs į, ko gero, prestižiškiausią pasaulyje Harvardo universitetą, jis po kelerių metų studijas paprasčiausiai metė. Ką jis kalbėjo po daugelio metų jau šių dienų savo buvusios Alma Mater studentams?
  3. Jauniausias pasaulio milijardierius Markas Zuckerbergas, kaip ir B. Gatesas, šiek tiek pasimokė Harvarde, o paskui studijas metė ir susitelkė į savo idėjos įgyvendinimą. O jos būta paprastos – sukurti socialinį tinklą, kuriame žmonės galėtų laisvai bendrauti, keistis nuotraukomis, informacija. Savo proto vaisių jis pavadino „thefacebook“. Ko gero, toliau pasakoti net neverta.
  4. Slovėnų filosofas Slavojus Žižekas – tikras maištininkas. Jo kritika šiuolaikinei visuomenei paprastai būna aštri, drąsi, gal net kiek radikali. Jis neišvengiamai mąsto ir apie ekonomiką. Šiame vaizdelyje jis ne tik kalba apie šių dienų ekonomikos padėtį, bet ir pateikia ironiškų pastebėjimų apie šiuo metu madingą žodį „ekologija“. S. Žižekas kaip visada kandus, bet taiklus.
  5. Dar vienas filosofas maištininkas – Noamas Chomsky. Jis jau kelis dešimtmečius garsėja kaip nenuilstantis kapitalizmo kritikas. Jo nuomone, ši santvarka savaime užprogramuoja krizę, socialinę nelygybę. Jo visada korektiškai išsakomos mintys priverčia susimąstyti apie mus pačius. Kokią išeitį jis siūlo? Kokių patarimų duoda?

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
67(4)
37(1)
25(0)
24(6)
22(0)
20(3)
18(3)
11(0)
11(0)
10(0)
Savaitės
114(22)
58(0)
Mėnesio
150(2)
118(15)
114(22)
100(5)