Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

"Nexus 7" apžvalga: geriausia, ką gali pasiūlyti "Google"?

2012-08-24 (4) Rekomenduoja   (6) Perskaitymai (330)
    Share

Prieš mėnesį konferencijoje "Google I/O 2012" buvo pristatytas kompanijos planšetinis kompiuteris "Nexus 7". Šis "Google" kūrinys buvo sutiktas ganėtinai džiaugsmingai, kadangi ko kaina sudaro vos 199 JAV dolerius, tačiau savo specifikacijomis jis be vargo nurungia tiek pat kainuojantį "Amazon Kindle Fire". Tad šiandien ir apžvelkime šį pirmąjį "Google" "planšetinį blyną".

Dizainas ir kokybė Pradėkime nuo komplektacijos. Ji yra minimali: komplektą sudaro USB laidas ir įkroviklis. Pasigendame ausinių, ekrano šluostės, taip pat norėtųsi matyti bent paprasčiausią įdėklą, tačiau viskas yra suprantama, kadangi "Google" stengėsi išleisti kuo geresnį produktą už akivaizdžiai kuo mažesnę kainą. Kaip matote nuotraukoje, įkroviklis yra su anglišku kištuku, todėl šį planšetinį kompiuterį nusipirkusiems lietuvaičiams teks apsilankyti elektronikos parduotuvėje.

Pirmas įspūdis, paėmus "Nexus 7" į rankas, yra tikrai malonus. Planšetės plastiko kokybė, atsižvelgiant į jos mažą kainą yra stulbinanti. Tai nėrą pati paprasčiausia plastmasė, pavyzdžiui, lyginat su "Samsung Galaxy Tab 2 10.1": "Google" planšetės nugarinės dalies paviršius padengtas gumos sluoksniu, todėl ji neslysta iš rankos.

Ekranas ir kamera "Google" planšetinis kompiuteris turi pažangų ekraną su IPS matrica, 1280×800 taškų raiška ir "Corning Glass" ekrano apsauginiu stiklu, tačiau nepasakyta, ar tai tikrai yra populiarusis "Gorilla Glass". Vaizdas ekrane yra tikrai ryškus, tekstai puikiai įskaitomas. Žaisti žaidimus, žiūrėti filmus ar nuotraukas yra tikrai malonu, vaizdas yra be galo kontrastingas. Kadangi planšetė turi IPS matricą, apžvalgos kampai siekia 178 laipsnius, ir tai puikiai matosi praktikoje, ypač lyginant su planšetiniais kompiuteriais, turinčiais TFT LCD matricą.

Išėjus į lauką, su "Nexus 7" bėdų nekilo net ir saulėtą dieną. Vaizdas nebuvo išblukęs, o tekstas buvo puikiai įskaitomas. Esant patalpoje, planšetės ekranas pasirodė dar geriau: vaizdas buvo dar ryškesnis, o spalvos – dar sodresnės. "Google" planšetinis kompiuteris turi tik vieną kamerą, kuri yra priekyje, o jos raiška sudaro 1.2 MP. Ši kamera yra skirta tik vaizdo pokalbiams, o ne fotografavimui, dėl to šioje planšetėje nėra jokios kameros programėlės. Tai nesukelia jokių problemų, kadangi specialiai "Nexus 7" pritaikytą fotografavimo programėlę galite atsisiųsti iš "Google Play" parduotuvės. Planšetinio kompiuterio "Google Nexus 7" specifikacijos Ekranas: 7 colių 1280×800 HD; "Corning" ekrano apsauga nuo įbrėžimų CPU: 4 branduolių "nVidia Tegra 3", 4-Plus-1, 1.4 GHz GPU: "ULP GeForce", 12 branduolių OS: "Android 4.1 Jelly Bean" Vidinė atmintis: 8 arba 16 GB Operatyvioji atmintis: 1GB Kamera: 1.2MP Bevielės komunikacijos: WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth, NFC, GPS Sensoriai: Akselerometras, magnetometras, giroskopas Svoris: 340 gramų Baterija: 4325 mAh Matmenys: 198.5 x 120 x 10.45mm Produktyvumo testai AnTuTu Pirmojo produktyvumo testo metu "Nexus 7" surinko 10781 tašką: 6372 – surinko procesorius, 1495 surinko GPU 2080 – operatyvioji atmintis ir 834 – įvesties/išvesties įrenginiai. Lyginant su kitais prietaisais, "Google Nexus 7" lenkia "Asus Transformer Prime" ir "Amazone Kindle Fire". Primename, kad testo metu kompiuteryje nebuvo naudojamos jokios trečiųjų šalių programos, kurios padidintų procesoriaus taktinį dažnį.

Quadrant Standart Edition "Quadrant" testo metu Google planšetinis kompiuteris surinko 3526 taškus ir nusileido "Asus Transformer Prime". "Nexus 7" procesorius surinko 10899 taškus, vidinė atmintis – 2970, įvesties/išvesties sąsajos – 1078, grafikos posistemė 2D teste – 249 taškus, 3D teste – 2436. Kaip matome "Nexus 7" gavo mažiausiai iš visų dėl savo išvesties/įvesties. Gal vis dėlto naujajai "Nexus 7" versijai reiktų daugiau nei tik "Micro USB"?

GLBenchmark Šis testas yra skirtas išbandyti grafinį procesorių. "Nexus 7" turi "ULP GeForce" grafinį procesorių su 12 CUDA branduolių. Testo rezultatai parodė, kad "nVidia" GPU vienoje iš testo dalių lenkia net naująjį "iPad", tačiau kitose jis ženkliai atsilieka. Vis tik lyginant "Nexus 7" su tiesioginiais konkurentais, kaip "Amazon Kindle Fire" ir "Samsung Galaxy Tab 2 7.0", "Google" sprendimas visus juos lenkia.

RightWare BrowserMark Dabar išbandykime interneto naršyklės galimybes. Naujoje "Android" versijoje "Jelly Bean" jau yra įdiegta naršyklė "Google Chrome", kuri pasižymi didele darbo sparta. Deja, ji nepalaiko "Adobe Flash Player" technologijos, o tai reiškia, kad negalėsite peržiūrėti vaizdo klipo draugo "Facebook" puslapyje arba "YouTube" portale. Testo rezultatas – 99977 taškai. Su šiuo rezultatu "Google" planšetė lenkia "Samsung Galaxy Tab 10.1", tačiau nusileidžia "Asus Transformer Prime", tačiau atsilikimas tikrai nėra didelis.

SunSpyder Javascript Benchmark "SunSpyder" testas yra skirtas naršyklės spartai matuoti. "Nexus 7" su "Google Chrome" naršykle rezultatas sudaro vos 1665.9ms, kas yra tikrai labai geras pasiekimas. Primename, kad šiame teste yra matuojamas "Javascript" kodo apdorojimo laikas, ir kuo skaičius yra mažesnis, tuo yra geriau. Kaip matome, "Nexus 7" nurungia naująjį "Apple iPad" ir "iPad 2", taip pat visus "Asus Transformer" šeimos planšetinius kompiuterius, jau nekalbant apie tiesiogini konkurentą "Amazon Kindle Fire".

Garso posistemė Lietuvoje mes dar negalime naudotis "Google Music" parduotuvės paslauga, tačiau yra galimybė įsikelti savo dainas į "Google" “debesį”, o tai ir buvo atlikta testo metu. Kadangi komplektacijoje ausinių nebuvo, teko pasinaudoti jau turimomis.

Išorinis "Nexus 7" mono garsiakalbis yra tikrai geras. Garsas, klausant bet kokio žanro muzikos ar žiūrint filmą su specialiais efektais, yra tikrai geras. Žemų dažnių tikrai nesitikėkite, tačiau vidutiniai ir aukšti dažniai skamba puikiai, net ir klausant maksimaliu garsu.

Baterijos testai Idle Tai testas, kurio metu yra išjungiami visi bevielio ryšio moduliai, kompiuteriu naudojamasi minimaliai vos pora kartų per diena, ne ilgiau pusvalandžio ir stebima kiek gali kompiuteris išbūti ilgiausiai neįkrautas. Šis testas visuomet užima daugiausiai laiko. Ir šįkart jis truko net 3 paras. Kompiuterio nereikėjo įkrauti net 72 valandas. Office Šio testo metu nuolat įjungtas "Wi-Fi" ryšis, kas 5 min. tikrinamas elektroninis paštas ir kartą per valanda, maždaug 10-15min naršoma internete. Tikrinant elektroninį paštą, peržiūrint ir redaguojant "Word" ir "PowerPoint" dokumentus, skaitant naujienas internete, planšetinis kompiuteris pasirodė tikrai gerai: rezultatas sudarė apie 30 valandų. Multimedia Šis testas aktualiausias tiems, kurie ketina planšetinio kompiuterio pagalba žiūrėti filmus, vaizdo klipus "YouTube" portale, nuolat klausytis muzikos ir t.t. Testo metu buvo nuolatos įjungtas "Wi-Fi" ryšys. "Google Nexus 7", kaip ir teigia pats paieškos gigantas, leido pramogauti 9 valandas. Stress Šis testas parodo, kiek ilgai planšetiniu kompiuteriu naudosis šių įrenginių fanatikai, kurie yra nuolat prie jo "prilipę". Testo metu buvo nuolatos įjungti "Wi-Fi", GPS ir NFC moduliai. Kompiuteris buvo naudojamas nuolat: žiūrima vaizdinė medžiaga, žaidžiami žaidimai ir naršoma internete, taip pat buvo reguliariai daromi testai, nustatyti planšetinio kompiuterio produktyvumui. Baterija “atlaikė” 7 valandas.

Programinė įranga "Google I/O 2012" konferencijos metu taip pat buvo pristatyta naujausia "Android" operacinė sistema "Jelly Bean", kuri ir įdiegta planšetėje "Nexus 7". Didžiausi atnaujinimai – tai „Project Butter“, kuris kovoja su pakibimais ir striginėjimais, aplikacija "Google Now", kuri veikia nestabiliai pasirinkus lietuvių kalbą ir pranešimų lentelė. Planšetiniame kompiuteryje yra įdiegtos vien tik "Google" aplikacijos – tai "Google Maps", "Google Earth", "Google Currents", "Google+" ir t.t. Galerija yra nepakitusi, tokia pati, kaip ir "Ice Cream Sandwich" versijoje. Reikia paminėti, Lietuve naudotis visomis "Google" paslaugomis, kurias taip giria paieškos gigantas, negalėsime: "Google Magazine", "Google Books", "Google Movies", "Google Music" – via tai mūsų šalyje neveiks. Taip pat reikia nepamiršti, kad "Google Maps" mums nepateiks eismo situacijos Vilniaus centre, "Google Now" negalės pranešti, ar laimėjo Kauno “Žalgiris” ar Vilniaus “Lietuvos Rytas” ir pan.

Pats kompiuteris veikia tikrai greitai, per savaitę trukusį testavimą nė karto neteko susidurti su pakibimais ar lūžinėjimais, todėl galima daryti išvadą, kad keturių branduolių „Tegra“ procesoriaus tokio lygio planšetiniuose kompiuteriuose tikrai užtenka ir jie puikiai susidoroja su savo užduotimi, tuo tarpu operacinė sistema „Android 4.1 Jelly Bean“, reikia pripažinti, veikia tikrai stabiliai.

Išvados

Galima teigti, kad „Google“ sukūrė tikrai puikų produktą. Jis veikia sparčiai. Viduje esantis „nVidia Tegra 3“ procesorius padaro šią planšetę stulbinamai produktyvią, o jos galimybių užtenka visoms reikiamoms užduotims atlikti. Tiesa, internete yra komentarų, jog dėl ganėtinai didelės procesoriaus galios planšetė taip pat kaista daugiau nei konkurentų gaminiai. Ekranas pasižymi dideliu ryškumo ir kontrasto lygiu, sodriomis spalvomis. Surinkimo kokybė – aukšto lygio, medžiagos kokybiškos. Tačiau reikia nepamiršti, kad planšetė turi tik „micro USB“ ir 3.5 mm garso išvestį, tačiau nerasite nei „micro SD“ kortelės skaitytuvo, nei HDMI lizdo. Taip pat naujausioje „Jelly Bean“ versijoje pasigendame „Adobe Flash Player", tačiau su šia problema entuziastai taip pat susitvarkė. Jeigu jums reikia puikios planšetės už patrauklią kainą, tai bus puikus variantas. Visoje likusioje Europoje, taip pat ir Lietuvoje šis planšetinis kompiuteris turėtų pasirodyti rugsėjį.

Tie, kas domisi testuose dalyvavusiais konkurentų kompiuteriais ir kai kuriais kitais analogais ir jų įsigijimo galimybėmis, gali pasinaudoti keliomis žemiau pateiktomis nuorodomis:

„Google Nexus 7“ privalumai ir trūkumai

Privalumai:

 • Android 4.1 Jelly Bean

 • Kaina

 • Kokybė

 • Greitis

 • IPS matricos ekranas

 • Procesoriai

 • GPS

 • NFC

Trūkumai:

 • Ribota vidinė atmintis

 • HDMI jungties nubuvimas

 • Komplektacija

 • Daugelio funkcijų neveiksnumas už JAV ribų

 • Adobe Flash player nebuvimas

 • 3G trūkumas

Apžvalgą užbaigsime „Google Nexus 7“ reklama, kuri parodo, kuo jums gali padėti šis planšetinis kompiuteris gamtoje:

Verta skaityti! Verta skaityti!
(10)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(6)
Komentarai (4)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Kiti tekstai, kuriuos parašė Justas Stasiulaitis
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
46(0)
43(3)
24(1)
19(5)
17(0)
16(1)
14(8)
12(3)
11(0)
11(0)
Savaitės
76(3)
67(5)
66(1)
58(0)
Mėnesio
231(8)
111(3)
107(12)
104(26)
103(0)