Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

Planšetinis ar nešiojamas kompiuteris? Ką ir kodėl verta rinktis?

2014-08-27 (12) Rekomenduoja   (18) Perskaitymai (110)
    Share

Planšetiniai kompiuteriai tapo itin populiarūs, kadangi jie yra paprasti naudoti, labai lengvi, jų baterijos tarnauja ilgai ir be to, planšetes galima naudoti įvairiems darbams. Bet dažnam žmogui iškyla klausimas – ar tikrai planšetė pilnai gali pakeisti nešiojamąjį kompiuterį?

Rašymas
Labiausiai pastebimas skirtumas tarp planšetės ir nešiojamojo kompiuterio – klaviatūra. Naudojantis planšetiniu kompiuteriu, teks rašyti ekrano klaviatūra, kuri tikrai nepakeis įprastos nešiojamojo kompiuterio klaviatūros. Taip, jūs galite prijungti nedidelę klaviatūrą prie savo planšetės, tačiau to paties rašymo malonumo, kurį galima pajausti, rašydami nešiojamuoju kompiuteriu, nepajausite. Be abejo, galima naudotis papildoma klaviatūra (dažnai jos būna įmontuotos į dėklus), tačiau tai ir kainuoja papildomai. Taigi, jeigu jums tenka daug rašyti, verčiau rinkitės įprastą nešiojamąjį kompiuterį.
Dydis
Dydis – taip pat viena iš tų priežasčių, dėl kurios yra renkamasi vieną arba kitą įrenginį. Faktas, kad planšetę galima įtalpinti beveik bet kur – švarko ar striukės vidinėje kišenėje, rankinėje arba tiesiog neštis rankoje – planšetė visiškai netrukdo. Su nešiojamuoju kompiuteriu viskas šiek tiek sunkiau. Teks pirktis specialų dėklą, nes rankoje arba rankinėje savo nešiojamojo kompiuterio neįtalpinsite – net jeigu tai ir „Apple MacBook Air 11“. Todėl, jeigu portabilumas jums yra pirmoje vietoje, rinkitės planšetę.
Baterijos tarnavimo laikas
Planšetiniai kompiuteriai naudoja taupesnius (bet tuo pačiu ir silpnesnius) komponentus, todėl dažniausiai jų baterijos gali tarnauti ilgiau. Todėl su planšete internete galėsite naršyti maždaug 10 valandų, tuo tarpu su nešiojamuoju kompiuteriu – tik 4-5 valandas. Nepamirškime ir to, kad planšetinių kompiuterių įkrovikliai mažesni ir lengvesni nei nešiojamųjų kompiuterių. Planšetės šioje srityje gan stipriai lenkia nešiojamuosius kompiuterius.
Vidinės atminties kiekis
Kadangi planšetės turi būti mažos, patogios ir pakankamai pigios, paprastai jose būna nedaug atminties. Dauguma planšečių turi nuo 16 iki 64 GB vidinės atminties. Tuo tarpu nešiojamieji kompiuteriai turi žymiai daugiau atminties – biudžetiniai kompiuteriai paprastai turi 500 GB talpos standųjį diską, o brangesni kompiuteriai turi bent jau 256 GB talpos SSD. Žaidimams ir multimedijai skirti kompiuteriai dažniausiai turi 1-2 TB talpos kietąjį diską – o tai yra nepalyginamai daugiau. Todėl jeigu žiūrite daug itin aukštos kokybės filmų, klausotės daug muzikos, veikiausiai jums labiau tiktų nešiojamasis kompiuteris.
Galia ir veikimas
Planšetės turi itin taupius procesorius, todėl ir jų galia, lyginant su įprastų kompiuterių procesoriais, yra žymiai mažesnė. Žinoma, jeigu kompiuteris jums reikalingas tik naršymui, ofiso tipo darbui, vaizdo įrašų ar muzikos grojimui, skirtumo nepajusite. Tačiau jeigu naudositės daugiau resursų reikalaujančiomis programomis arba tiesiog jų paleisite daug, nešiojamasis kompiuteris žymiai labiau tinka tokiems darbams.
Programinė įranga
Programinė įranga, veikianti planšetėse ir nešiojamuose kompiuteriuose yra visiškai skirtinga (nebent naudojatės „Windows 8 Pro“ planšetėmis), todėl jeigu jums yra reikalingos kokios nors sudėtingesnės programos („AutoCAD“, „Photoshop“ ir kt.), teks rinktis įprastą nešiojamąjį kompiuterį. Paprastesnėms programoms tiek „Android“, tiek „iOS“ paprastai turi savo analogus, todėl su įprastais darbais daug problemų neturėtų iškilti.
Kaina
Tiek planšečių, tiek nešiojamųjų kompiuterių kainos gali svyruoti. Todėl čia – lygiosios. Kaina priklauso tik nuo norimo įsigyti įrenginio klasės.
Išvada
Jeigu reikia pasirinkti tik vieną įrenginį ir jūs veikiate kažką daugiau, negu tik naršymas internete, siūlome rinktis nešiojamąjį kompiuterį – tai universalesnis įrenginys, galintis atlikti žymiai daugiau užduočių, negu planšetė. Planšetė labiau tinka kaip antras įrenginys, priedas. Planšetiniai kompiuteriai labiausiai tinka interneto naršymui lovoje, elektroninių knygų skaitymui ar nedideliems darbams atlikti. Tuo tarpu įsigiję nešiojamą kompiuterį, galėsite atlikti visas kompiuterines užduotis be jokių sunkumų.

Erik Murin, Fortakas.lt

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(34)
Neverta skaityti!
(16)
Reitingas
(18)
Komentarai (12)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
32(1)
29(2)
28(3)
27(5)
27(6)
27(1)
22(0)
17(0)
11(3)
Savaitės
87(0)
69(2)
65(7)
64(0)
Mėnesio
109(14)
109(9)
83(0)
75(0)
73(0)