Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

Idiotiškumui ribų nėra: kovotojų su piratavimu reikalavimai

2015-02-24 (3) Rekomenduoja   (38) Perskaitymai (110)
    Share

Interneto paieškų pasauliniai lyderiai „Google“ yra nuolat bombarduojami įvairių kovotojų su piratavimų pareiškimais ir prašymais iš paieškos rezultatų išbraukti vieną ar kitą svetainę.

Visus šiuos prašymus „Google“ viešina, o piratavimą pozityviai nušviečianti svetainė „torrentfreak.com“ viename iš tokių atvirų sąrašų rado tikrų tikriausią deimantą. Šis yra tokio kalibro, kad gali kvapą užimti. Arba sukelti nevaldomą juoko protrūkį. Svetainės adreso išbraukimas iš „Google“ rezultatų reikštų, kad nežinant tiesioginio tos svetainės adreso, į ją galima būtų patekti tik naudojantis kitų bendrovių paieškų varikliais (kurie taip pat galimai bombarduojami analogiškais prašymais). Šalinimas iš rezultatų vykdomas laikantis JAV galiojančio DMCA akto (Digital Millennium Copyright Act), kuriuo šioje šalyje ginamas autorių teisėmis apsaugotas turinys. Organizacija iš Vokietijos „Total Wipes Music Group“ jau anksčiau yra pagarsėjusi tuo, kad bandė iš interneto pašalinti galimybes pasiekti visiškai teisėtą „Ikea“, „Walmart“ ir „Dunkin Donuts“ turinį, bet tai – visiškas niekis lyginant su naujausiais užmojais. Pavyzdžiui, norėdami apsaugoti albumo „Cigarettes“, leidžiamo „Mona Records“, pardavimus, „Total Wipes“ nusiuntė „Google“ sąrašą svetainių, kurios, esą, pažeidžia šio albumo autorines teises. Neįtikėtina, bet šiame sąraše yra ir nuoroda į pamokymus, kaip naudotis duomenų šifravimo priemone PGP „Apple“ kompiuteriuose. Ir šių pamokymų autoriai – „Electronic Frontier Foundation“, tarptautinė skaitmeninių visuomenės teisių gynimo organizacija.

Ir net tai – tik „Total Wipes“ užmojų ledkalnio viršūnė. Norėdami sumažinti albumo „In To The Wild – Vol.7“, išleisto įrašų bendrovės „Aborigeno Music“, piratinį siuntimąsi, „Total Wipes“ publikavo išties fantastišką „piratinių išteklių, vertų uždraudimo“, sąrašą. Sąrašas, kuriame yra net 95 skirtingi adresai, yra nė kiek nesusijęs su muzika ar jos piratavimu, o jei „Google“ tokį prašymą pripažintų teisėtu, tai internetas, jei ir nesugriūtų, tai bent jau taptų kur kas mažiau vertingu informacijos šaltiniu. „Total Wipes“ pateiktame sąraše yra nuorodos į šių bendrovių, organizacijų ar produktų svetaines: ICQ, „RedHat“, „SQLite“, „Vuze“, „LinuxMint“, „WineHQ“, „Foxit“, „Calibre“, „Kodi“/XBMC, „Skype“, „Java“, „OpenOffice“, „Gimp“, „Ubuntu“, „Python“, „TeamViewer“, „MySQL“, VLC, „Joomla“, „Z-Zip“, „RaspberryPI“, „Unity3D“, „Apache“, „MalwareBytes“, „Pidgin“, „LibreOffice“, „VMWare“, „uTorrent“, „WinSCP“, „WhatsApp“, „Evernote“, AMD, AVG, „Origin“, „TorProject“, „PHPMyAdmin“, „Nginx“, „FFmpeg“, „phpbb“, „Plex“, GNU, „WireShark“, „Dropbox“ ir „Opera“.

Visą „Total Wipes“ pageidavimų sąrašą, kuriame gausu ir kitų žinomų svetainių, galima peržvelgti čia.

Reikia pastebėti, kad ši Vokietijos organizacija panašias paraiškas „Google“ siuntinėja iš esmės kiekvieną dieną. Didžiąją jų dalį „Google“ atmeta, bet tik laiko klausimas, kada išauš diena, kai kuris nors „Google“ darbuotojas dėl neatidumo ar nuovargio palaimins vieną tokį prašymą.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(49)
Neverta skaityti!
(11)
Reitingas
(38)
Komentarai (3)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
50(0)
31(6)
31(1)
23(4)
17(3)
15(0)
15(0)
13(0)
13(0)
Savaitės
77(3)
70(0)
69(1)
62(0)
60(0)
Mėnesio
232(8)
111(3)
108(12)
106(26)
105(0)