Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

Vilniaus universitetas siūlo naują vertimo sistemą

2015-05-07 (5) Rekomenduoja   (11) Perskaitymai (1596)
    Share

Vilniaus universitetas ištobulino naują mašininio vertimo sistemą, kuri gali versti informacinių technologijų, teisės ir bendro pobūdžio sričių tekstus anglų bei prancūzų kalbomis.

Vertyklę galima rasti internetinėje svetainėje www.versti.eu.

Vilniaus universiteto mašininio vertimo sistemos sukūrimo projekto vadovas dr. Arūnas Samuilis tikisi, kad tokia mašininio vertimo sistema paspartins darbą ir galės pasiūlyti tinkamą žodžio ar frazės variantą ne tik vertėjams, bet ir leis visiems norintiems sužinoti bendrą teksto prasmę.

„Ši sistema tam tikrais atžvilgiais gali konkuruoti su „Google“ siūloma vertykle, nes mūsiškė sukurta savo kalbos specialistų ir žinovų. Tikimės, kad tikslesnė lietuvių mašininė vertimo sistema ne tik pravers vertėjams, bet ir palengvins valstybinių įstaigų, naudojančių dokumentus užsienio kalba, darbą, ja naudosis tiek studentai, akademikai, verslininkai, tiek visi naršantys internete“, – teigia dr. A. Samuilis.

Šiuo metu sistema specializuojasi teisės ir informacinių technologijų srityse. Šių sričių terminai yra aiškiai apibrėžti, todėl sumažėja netikslumų tikimybė. Ateityje planuojama išplėsti sistemą papildant medicinos terminų tekstynais, taip pat norima pridėti daugiau kalbų porų, pvz., lenkų-lietuvių-lenkų ir rusų-lietuvių-rusų kalbų derinius, aktualius tiek Lietuvoje gyvenančioms tautinėms mažumoms, tiek svetainių užsienio kalba lankytojams.

Anglų-lietuvių-anglų ir prancūzų-lietuvių-prancūzų kalbas verčianti svetainė remiasi statistiniu mašininio vertimo metodu. Vertyklė analizuoja tekstynus, išverstus į skirtingas kalbas, todėl ypač svarbi šių tekstynų apimtis. Sukurti mašininį vertimą bendro pobūdžio tekstams sudėtinga, tačiau, koncentruojantis į konkrečią sritį, pavyzdžiui, informacines technologijas, galima pasiekti kur kas geresnių rezultatų. Kuo dvikalbių tekstų surenkama daugiau, tuo statistinis vertimas būna sklandesnis ir kokybiškesnis.

Projektas Nr. VP2-3.1-IVPK-12-K-01-002 „Anglų-lietuvių-anglų ir prancūzų-lietuvių-prancūzų kalbų mašininio vertimo, paremto statistiniais metodais, sistemos sukūrimas“ finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Projekto vykdytojas – Vilniaus universitetas.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(17)
Neverta skaityti!
(6)
Reitingas
(11)
Komentarai (5)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
50(9)
29(7)
26(0)
22(2)
22(0)
21(0)
20(0)
18(0)
17(9)
Savaitės
123(10)
121(2)
72(5)
71(0)
Mėnesio
135(0)
114(13)
105(0)
102(13)
101(1)