Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

Oficialiai išleista išskirtinė openSUSE Linux versija – „openSUSE Leap“

2015-11-04 (11) Rekomenduoja   (5) Perskaitymai (385)
    Share

Angliškąjį „Leap“ lietuviškai verstume žodžiu „Šuolis“: prasideda ilgai laukta nauja „openSUSE“ versijų karta. Nuo paskutinės laidos praėjo lygiai metai, per tą laiką „openSUSE“ pakeitė savo vystymosi kryptį tam, kad galėtų pasiūlyti visiškai naują Linukso hibridinių platinamųjų paketų (angl. distribution) atmainą – „openSUSE Leap“.

42.1 yra pirmoji „openSUSE Leap“ versija. Naujos „openSUSE“ atmainos pagrindą sudaro „SUSE Linux Enterprise“ (SLE) šerdis, suteikianti tokį stabilumą, kokį sunku surasti kituose Linukso platinamuosiuose paketuose. Apjungus bendruomenės patobulinimus ir komercinio lygio patikimumą, kryptingiau sutelktos projekto ir pagalbininkų jėgos ruošiant atnaujinimus. „openSUSE Leap“ naudosis SLE programuotojų indėliu ir dalis atnaujintų paketų visiškai atitiks SLE paketus; o tai labai skiriasi nuo ankstesnių „openSUSE“ versijų, kurių atnaujinimui reikėjo papildomų išteklių.

Bendruomenės programuotojai yra lygiaverčiai prisidėdami prie „Leap“ („Šuolio“) ir priešakinių (angl. upstream) projektų išleidimo, šitaip užpildoma spraga tarp sistemų su laiko patikrintais paketais ir naujesniais paketais; nuolat atnaujinamus paketus rasite kitoje „openSUSE“ atmainoje – „Tumbleweed“ (liet. „Vėjaričiai“).

Kadangi pokytis pereinant tarp versijų yra gana ryškus, dėl to drastiškai keičiasi versijos numeris ir pavadinimas. Naudojama SLE šerdis yra iš netrukus SUSE išleisimo SLE 12 pirmojo paslaugų paketo (SP1). Nauji pavadinimai sudarinėsimi taip: SLE 12 SP1 arba 12.1 + 30 = openSUSE Leap 42.1. Daugelis teiraujasi, kodėl būtent 42, tačiau SUSE ir openSUSE tradiciškai dideles permainas pradeda ketvertu ir dvejetu, su nuoroda į filmą „Galaktikos gidas“.

Kiekvienoje būsimoje „openSUSE Leap“ mažojoje versijoje (pvz., 42.2) naudotojai gali tikėtis vis naujų KDE ir GNOME darbalaukių versijų, o šiandien siūlome „openSUSE Leap 42.1“, tad jei atsibodo pilkas darbalaukis, išbandykite žaliąjį.

Džiugių akimirkų!

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(8)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(5)
Komentarai (11)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(0)
28(3)
22(3)
22(1)
20(3)
18(0)
18(1)
16(1)
14(0)
12(2)
Savaitės
63(1)
58(0)
55(7)
Mėnesio
144(36)
121(25)
118(14)
103(8)
95(7)