Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

„Microsoft“ pamažu visiškai monopolizuoja operacinių sistemų rinką: „Linux“ naudotojų laukia patentų teismai

2016-03-18 (8) Rekomenduoja   (37) Perskaitymai (165)
    Share

2016 m. kovo 7 d. „Microsoft“ anonsavo SQL serverį „Linux“ operacinėms sistemoms. IT milžinė taip pat rengia tinklo įrenginių OS, kurios pagrindu pasirinko „Debian“ distribuciją. Be to, bendrovė prisijungė prie atviro kodo programinės įrangos „Eclipse Foundation“ grupės.

Tačiau kartu su šiais žingsniais, „Microsoft“ atliko ir GPL bei atviro kodo programinės įrangos šalininkams daug mažiau malonius veiksmus. Omenyje turime bandymus užpatentuoti „Ubuntu“ jau įgyvendintą technologiją, taip pat patentų ieškinių grėsmę „Acer“, kuri buvo pašalinta tik dėl susitarimo iš anksto įdiegti „Microsoft“ programinę įrangą.

Panaši schema jau sėkmingai veikia su „Android“ – iš šių įrenginių gamintojų „Microsoft“ kasmet gauna 3 mlrd. JAV dolerių, o trečdalį šios sumos – iš „Samsung“. Tokį uždarbiavimo būdą jau nuo 2006 m. bendrovė bando pritaikyti ir „Linux“, o tai ypač aiškiai pademonstravo patento byla prieš „Novell“.

Dabar „Microsoft“ bando užpatentuoti išmaniojo telefono belaidžio sujungimo su periferiniais įrenginiais technologiją, tačiau „Ubuntu Phone“ šis principas jau įgyvendintas.

Ir tai ne vienintelis atvejis, kai JAV programinės ir techninės įrangos gamintojas kitų idėjas bando patentuoti kaip savo. Tokiu būdu „Microsoft“ patiekė ieškinį „Android“ planšečių gamintojui „Nook“ ir bendrovei „Barnes&Nobles“, pareikšdama savo teises į paveikslėlius naršyklėje, keičiamo dydžio įkėlimo juostą, pažymėto teksto foną ir panašius dalykus.

Žodžiu, elgiasi panašiai kaip „Apple“ su savo „iPad“ dizaino patentais, siekdama monopolizuoti rinką ir daugiau uždirbti.

Šie veiksmai gamintojus gali priversti didinti savo gaminių kainas, kadangi dalį gauto pelno teks yra atiduoti „Microsoft“. Leidinys „TechRights“ apie tai rašo:

„Teismuose „Microsoft“ tvirtina, kad „Linux“ yra jos intelektinė nuosavybė“.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(44)
Neverta skaityti!
(7)
Reitingas
(37)
Komentarai (8)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
30(1)
29(1)
21(0)
21(4)
20(0)
15(2)
Savaitės
93(1)
61(0)
57(3)
53(0)
Mėnesio
180(10)
161(16)
116(1)
110(20)