Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

Sukurta KET pažeidimus fiksuojanti programėlė: net ir kaimynai taps policininkais

2016-06-07 (36) Rekomenduoja   (-8) Perskaitymai (3920)
    Share

Savaitgalį vykusiose kūrėjų dirbtuvėse-konkurse Vilniuje apdovanojimą buvo apdovanota mobilioji programėlė, skirta keliais telefono ekrano spustelėjimais užfiksuoti ir pranešti apie kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Programos autoriaus Raimundo Sakalausko teigimu, jis pats nuolat susiduria su kaimynystėje automobilius ant vejos statančiais vairuotojais, tačiau šiuo metu institucijų informavimas apie pažeidimus trunka apie 20 minučių.

Todėl renginio metu programuotojas sukūrė mobilųjį įrankį, leidžiantį nufotografuoti pažeidimą, keliais paspaudimais pridėti papildomos informacijos apie įvykio aplinkybes ir šitaip drausminti neatsakingus vairuotojus.

Tokią programėlę R. Sakalauskas planuoja išbaigti ir pasiūlyti atsakingoms institucijoms. Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad nors šis projektas nebus komercinis, renginį organizavusios VšĮ „Versli Lietuva“ projektų vadovo Ugniaus Zasimausko teigimu, „hakatonuose“ (angl. hackathon) užsimezgančios idėjos gali būti tęsiamos ir verčiamos verslais.

„Sėkmingos kompanijos prasideda nuo idėjos, o tokios savaitgalio dirbtuvės yra idealus būdas jas paversti apčiuopiamu prototipu, su komanda bandyti plėtoti ir pasibaigus renginiui. Inovacijos ir kūrybiškumas taip pat turėtų sudaryti svarbią dalį kiekvienos kompanijos ar darbuotojo kasdienybėje.

„Hacker Games“ yra ta vieta, kurioje kiekvienas gali kūrybiškai pasižiūrėti bei išspręsti problemas. Džiugu matyti jaunimo norą ir gebėjimą kurti, tad kviečiu dalyvius tęsti per savaitgalį pradėtus projektus. Tikiu, kad dalis jų taps žinomais startuoliais“, – sako U. Zasimauskas.

Iš viso VGTU „LinkMenų fabrike“ vykusiame hakatone (angl. hackathon) dalyvavo per 180 kūrėjų, per savaitgalį buvo sukurti ir pristatyti 29 projektai ar prototipai – 14 žaidimų, 10 programų ir 5 įrengimai.

Tarp kitų apdovanotų projektų buvo išmanusis narvas naminiams gyvūnėliams, reklamos platforma mados tinklaraštininkams, gamyklos simuliatorius, šaudyklė su ekonomikos elementais ir kosminis virtualiosios realybės žaidimas.

Šiame renginyje dalyviams užduočių pateikė ir viešasis sektorius – Krašto apsaugos ministerija (KAM), Kauno ir Klaipėdos savivaldybės, Kauno klinikos, „Lietuvos energija“, Lietuvos darbo birža, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

Renginio dalyviai per finalą pristatė KAM skirtą programėlę, padedančią prireikus suteikti pirmąją pagalbą. Kitas „Hacker Games“ serijos hakatonas paskutinį rugsėjo savaitgalį vyks Klaipėdoje, o lapkričio gale kūrėjų žaidynės grįš į Vilnių.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(21)
Neverta skaityti!
(29)
Reitingas
(-8)
Komentarai (36)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
46(0)
35(0)
32(8)
25(0)
25(0)
22(1)
13(0)
Savaitės
102(0)
71(3)
67(0)
Mėnesio
170(1)
143(33)
123(1)
114(7)
112(6)