Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

Ateina galas „Nvidia“ viešpatavimui ir gal net sulauksime tikro kainų mažėjimo?

2017-08-05 (5) Rekomenduoja   (25) Perskaitymai (3521)
    Share

Kompiuterinių žaidimų entuziastai džiūgauja – po ilgos pertraukos bendrovė AMD pranešė apie naujas ypač galingas vaizdo plokštes, galinčias atkurti pačius reikliausius žaidimus bei pramogas virtualios realybės akiniams, rašo „The Verge“.

Visi žaidėjai tikisi, kad naujosios „raudonos komandos“ sukurtos vaizdo plokštės „AMD Radeon RX Vega“ testuose pasirodys puikiai ir prilygs galingiausiems „žaliosios komandos“ – bendrovės „Nvidia“ – flagmanams.

Jei taip atsitiktų, galima būtų skelbti pastaruosius porą metų trukusios „Nvidia“ vienvaldystės pabaigą ir galbūt tikėtis aršesnės konkurencijos, kuri atneštų žemesnes kainas.

Paskutinį kartą AMD rimtą atsaką „Nvidia“ vaizdo plokštėms davė prieš du metu, kai buvo pristatyta ypač galinga „Fury X“ vaizdo plokštė.

Deja, ilgai tuo džiaugtis neteko, nes netrukus „Nvidia“ pristatė savo „GTX 980 Ti“ modelį, nurungusį AMD „furiją“.

Tai buvo stiprus smūgis AMD kompanijai, jau kurį laiką prieš tai praradusiai savo pozicijas kompiuterinių procesorių srityje prieš „Intel“ bendrovę.

Tad 2015-aisiais visi asmeninių kompiuterių entuziastai buvo palikti „Nvidia“ ir „Intel“ malonėje. Šios įmonės greitai suprato neturinčios ko bijoti savo konkurentės AMD, todėl vaizdo plokščių ir procesorių kainos nejučiomis pajudėjo į viršų.

Tiesa, AMD dabar tik pranešė apie naujųjų vaizdo plokščių kainas bei charakteristikas – pačios plokštės rinkai bus pristatytos rugpjūčio 14 dieną. Iš viso galima bus rinktis iš dviejų „Radeon RX“ serijos modelių – silpnesnė „Vega 56“, kainuojanti apie 400 eurų bei galingesnė „Vega 64“, kurios kaina turėtų viršyti 500 eurų.

Pastaroji taip pat turės ir vandeniu aušinamą modifikaciją, kuri žaidimų entuziastams atsieis apie 700 eurų.

Lyginant su dviem dominuojančiais rinkoje „Nvidia“ modeliais – GTX 1070 ir GTX 1080 – su kuriais ruošiasi konkuruoti naujosios AMD plokštės, iš pirmo žvilgsnio pastarųjų kainos neatrodo patraukliai.

Tačiau viską turėtų atpirkti nuolaidos ir pridedami žaidimai – perkant bet kurią naująją AMD plokštę, nemokamai gausime šiais metais pasirodžiusius žaidimus „Prey“ bei „Wolfenstein II: The New Colossus“.

Taip pat kartu su plokštėmis pirkėjai gaus dideles nuolaidas „Freesync“ technologiją naudojančiam „Samsung“ monitoriui bei naujausių AMD procesorių „Ryzen 7 1800X“ ir jiems pritaikytų „370X“ serijos pagrindinių plokščių rinkiniams.

Žinoma, kol kas nėra garantijų, kad tokie patys nuolaidų ir nemokamų žaidimų rinkiniai pasieks ir lietuviškas kompiuterinių prekių parduotuves.

AMD žada, kad naujosios plokštės bus kelis kartus galingesnės nei pastarosios kompanijos išleistos vaizdo plokštės, pavyzdžiui, brangesnės „RX Vega 64“ galia sieks apie 13,7 teraflopų (1 teraflopas atitinka maždaug trilijoną operacijų per sekundę).

Tiesa, kaip šie pažadai atsispindės kadrais per sekundę žaidžiant žaidimus, paaiškės pamačius testų rezultatus, kurių dar reikės palaukti porą savaičių – ant popieriaus atrodo, kad „RX Vega 64“ turėtų prilygti „Nvidia GTX 1080“ galiai.

Bet kokiu atveju, tai puiki naujiena žaidimų entuziastams, nes ten kur pešasi dvi kompiuterių komponentų gamintojos, laimi trečias – pirkėjas.

Štai šių metų pradžioje AMD išleido naujus pakankamai galingus procesorius labai patraukliomis kainomis, kas iš karto paskatino „Intel“ suskubti koreguoti savo procesorių kainas į mažesniąją pusę.

Todėl kompiuterinių žaidimų entuziastai tikisi, kad naujosios AMD vaizdo plokštės turės panašų efektą ir galingiausių „Nvidia“ plokščių kainoms.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(33)
Neverta skaityti!
(8)
Reitingas
(25)
Komentarai (5)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
40(0)
38(4)
32(5)
27(2)
23(1)
20(0)
20(0)
16(0)
16(0)
16(5)
Savaitės
124(2)
69(4)
66(0)
62(4)
61(2)
Mėnesio
154(33)
122(6)
112(2)
110(0)
97(4)