Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

SSRS laikų laboratorija pertvarkyta į didžiausią šalyje kriptovaliutos „kasybos“ centrą

2018-08-24 (0) Rekomenduoja   (4) Perskaitymai (330)
    Share

Viena Rusijos bendrovė atidarė, jos teigimu, didžiausią šalyje kriptovaliutos „kasybos“ centrą, įsikūrusį vienos buvusios SSRS trąšų gamyklos laboratorijos patalpose.

Ši „ferma“ buvo atidaryta Rusijos valdžios institucijoms užsiminus apie planus reguliuoti klestintį kriptovaliutų sektorių.

„Tai didžiausia ir kol kas vienintelė Rusijoje „ferma“, siūlanti „visą ciklą“ – ne tik kriptovaliutos kūrimą, bet ir paslaugų teikimą užsiimantiems „kasyba“, – aiškino vienas iš „KriptoJunivers“ centro steigėjų Aleksejus Koroliovas.

Kriptovaliutų, kuriomis prekiaujama internetu be centrinių bankų priežiūros, „kasyba“ reikalauja galingų kompiuterių ir daug elektros energijos. Rusijos šiaurėje atidarytame centre kuriami ne tik bitkoinai, žinomiausia virtualioji valiuta, bet ir „Litecoin“ (laitkoinai) – vienas iš daugybės analogų, kurių atsiradimą paskatino valiutų, kuriamų pagal blokų grandinės (blockchain) kompiuterinį algoritmą, sėkmė.

Privataus kapitalo bendrovė „KriptoJunivers“ įsikūrusi apie 4 tūkst. kvadratinių metrų pločio patalpose Kirišiuose, maždaug už 180 km į pietryčius nuo Sankt Peterburgo esančiame miestelyje. „Kasykla“ buvo įrengta apleistose patalpose, kur prieš 20 metų veikė laboratorija. Į šį projektą investuota apie 500 mln. rublių (6,5 mln. eurų).

Remiantis praėjusių metų pabaigoje bendrovės „Ernst & Young“ paskelbta ataskaita, pagal sukuriamų kriptovaliutų apimtis Rusija nuo 2015-ųjų užimą trečią vietą po Kinijos ir JAV.

Rusija, kaip ir kelios kitos valstybės, dabar siekia reguliuoti virtualiąsias valiutas. Šiuo metu Rusijos parlamente svarstomas įstatymas, kuris leistų kurti kriptovaliutas, bet draustų keisti jas į rublius.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(4)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
40(0)
33(0)
28(7)
28(6)
28(0)
19(0)
15(4)
14(2)
Savaitės
64(0)
52(0)
52(0)
Mėnesio
150(37)
117(14)
103(8)
97(7)