Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

Minint 25-tąjį „Playstation“ gimtadienį: ko tikėtis iš būsimojo „PS5“?

2019-12-06 (4) Rekomenduoja   (10) Perskaitymai (2743)
    Share

Prieš 25-erius metus Japonijoje buvo pristatyta pirmoji legendinė žaidimų konsolė „PlayStation“, kurios paskutinioji versija „PS4“ net buvo pripažinta populiariausiu žaidimų kompiuteriu visame pasaulyje. Dabar pasaulis laukia jau penktosios serijos įrenginio – ko galime tikėtis?

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato vienas dažniausių prognozių, susijusių su būsimąja žaidimų konsole.

1. Pasirodymo data ir kaina

Didžiausi „Playstation“ gerbėjai jau žino, kad naujasis „PS5“ pasirodys tik 2020 m. pabaigoje, praėjus septyneriems metams po „PS4“ išleidimo. Tai oficialiame „Playstation“ tinklaraštyje buvo pranešta dar šį spalį. 

Žinoma, žaidimų entuziastams reikia tikslesnės informacijos, o tai nulėmė ir įvairias spėliones. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę „Twitter“ socialiniame tinkle pasklido gandai, kad naujasis „Playstation“ pasirodys kitų metų lapkričio 20-ąją, o jo pirminė kaina sieks 499 dolerius (palyginimui, iškart po pristatymo „PS4“ kainavo 399 dolerius). Tiesa, ši informacija dar nėra patvirtinta.

Beje, konkurentai taip pat nesnaudžia – tikimasi, kad „Microsoft“ savo vartotojus naująja konsole „Xbox 2 (Project Scarlett)“ taip pat nudžiugins kitąmet. Tai pradėtų dar vieną naujųjų žaidimo konsolių ir jų gerbėjų karą.

2. Pritaikytos naujausios technologijos

Gamintojas žada, kad naujos kartos žaidimų konsolė pasižymės dar geresne grafika ir spartesniu veikimu. Šių metų balandį pagrindinis „PlayStation“ sistemų architektas ir dizaineris Mark Cerny portalui „Wired“ sakė, kad joje bus integruotas aštuonių branduolių procesorius ir „Radeon Navi“ pagrindu sukurta vaizdo plokštė.

Be to, M. Cerny minėjo, kad žaidimų kompiuteryje taip pat bus palaikoma „Ray tracing“ technologija – speciali apšvietimo technika, kuria modeliuojamas realistiškas šviesos ir atspindžių judėjimas sudėtingoje 3D aplinkoje.

Portalo „Wired“ duomenimis, penktasis „PlayStation“ palaikys 8K vaizdo raišką ir išsiskirs 3D garso kokybe. Visgi, daug techninių konsolės parametrų vis dar nėra žinoma – dar neaišku, koks bus galutinis įrenginio dizainas ir kokios bus virtualios realybės technologijų galimybės.

3. Žaidimų pultelis: žadami stipresni pojūčiai

Jau minėtame „Playstation“ tinklaraštyje Jim Ryan, „Sony Interactive Entertainment“ generalinis direktorius, sakė, kad vienas pagrindinių jų tikslų – padėti „PS5“ vartotojui kuo labiau įsitraukti į žaidimą. Tam, anot jo, gamintojas pasitelks pojūčių simuliaciją.

Todėl nenuostabu, kad vienas svarbiausių technologinių „PlayStation 5“ pokyčių – atnaujintas valdymo pultelis. Vietoje anksčiau naudotos vibravimo technologijos, naujausiame pultelyje bus įdiegta realaus lytėjimo pojūčių (angl. Haptic feedback) technologija. Ji leis vartotojams pajusti skirtingą pasipriešinimą įvairiais žaidimo etapais.

Beje, tai padaryti padės ir prisitaikančių mygtukų (angl. Adaptive triggers) inovacija, kuri bus integruota į L2 ir R2 pultelio mygtukus. Tai reiškia, kad „PlayStation“ žaidimų kūrėjai turinį kurti ir programuoti galės pasitelkdami skirtingus pultelio valdymo pojūčius. Pavyzdžiui, siekiant sukurti kuo realistiškesnę žaidimo patirtį, vienoks pasipriešinimas bus juntamas žaidimo metu važiuojant lygiu asfaltu, kitoks – lekiant akmenuotu keliu.

4. Žaidimo konsolių eros pabaiga?

Jau keletą metų analitikai ir žaidimų rinkos tyrėjai kalba apie tai, kad ilgainiui vaizdo žaidimo konsolių nebeliks, o jas pakeis sparčiai populiarėjančios žaidimų transliavimo platformos ir kitos virtualios alternatyvos. Ekspertai prognozuoja, kad „PS5“ ir naujausias „Xbox 2“ modelis bus paskutinės kada nors pagamintos namų vaizdo žaidimų konsolės.

Amerikiečių bevielių technologijų ir inovacijų ekspertas Christiano Amon neabejoja, kad būtent debesų kompiuterija ilgainiui taps naująja konsole, o galimybė žaisti bet kokiame įrenginyje ar bet kokiame ekrane taps realia žaidimų ateitimi.

Jau dabar „Google“, „Apple“ ir „Nvidia“ žaidimų nuomos platformos kompiuterinių žaidimų mėgėjams siūlo išbandyti savo paslaugas ir įvertinti debesų technologijos principu veikiančius žaidimus. Tam nebereikia visos žaidimų dėžės – užtenka tik žaidimų pultelio.


Šaltiniai:

https://www.thesun.co.uk/tech/8829498/ps5-xbox-2-game-streaming-consoles/

https://gamerant.com/ps5-last-console/

https://www.wired.com/story/exclusive-sony-next-gen-console/

https://www.gamesradar.com/ps5-pricetag-mark-cerny-appealing-to-gamers/

https://www.trustedreviews.com/news/xbox-two-release-date-news-3408041

https://blog.us.playstation.com/2019/10/08/an-update-on-next-gen-playstation-5-launches-holiday-2020/

https://www.trustedreviews.com/news/ps5-release-date-news-specs-price-2993694

https://www.digitaltrends.com/gaming/ps5-release-date-specs-price-news/

https://www.stuff.tv/in/news/sony-playstation-5-preview-everything-we-know-so-far?fbclid=IwAR3jY1yac1Mg03JbQGtK_ykrzri3fT0Fx8m1ospWA5BlNda_6FN8T_1JWsM

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(13)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(10)
Komentarai (4)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
91(5)
57(0)
45(5)
36(0)
20(0)
15(7)
12(0)
Savaitės
107(14)
76(0)
73(6)
63(1)
Mėnesio
156(0)
133(27)
125(0)
111(5)
110(0)