Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

„Microsoft“ oficialiai nutraukė operacinės sistemos „Windows 7“ palaikymą: kas laukia vartotojų?

2020-01-16 (0) Rekomenduoja   (-10) Perskaitymai (2297)
    Share

Nuo šių metų sausio 14 dienos „Microsoft“ oficialiai nutraukė operacinės sistemos „Windows 7“ palaikymą, o tai reiškia, kad jos vartotojai nebegaus jokio palaikymo ir saugos naujinimų iš gamintojo, rašoma pranešime spaudai.

„Šiuo metu „Windows 7“ dar naudojamas apie 30 proc. pasaulio namų bei biurų kompiuterių, o tai labai didelis skaičius, neabejotinai masinantis kibernetinius nusikaltėlius. Užvaldyti šitiek kompiuterių su garantija, kad gamintojo naujinimai nesumažins sukurto tinklo – labai vertinga prekė juodojoje rinkoje“, – sako „TeraSky Baltic“ kibernetinio saugumo ekspertas Giedrius Meškauskas.

Pasak jo, bet kurioje operacinėje sistemoje atrandama saugumo spragų ar naujų būdų į jas įsilaužti. Tačiau gamintojai seka situacija ir nuolat į jūsų kompiuterį atsiunčia atnaujinimus, kurie užtaiso pastebėtas spragas. Palaikymo nutraukimas reiškia, jog šios spragos nebebus lopomos, tad tokia galimybe pasinaudojęs nusikaltėlis nerizikuos po eilinio saugos atnaujinimo prarasti užgrobto kompiuterio, kuriame įdiegta „Windows 7“ operacinė sistema, kontrolės.

„Panaši situacija buvo su „Windows XP“, kurios palaikymas nutrauktas 2012-aisiais. Kompiuteriai su šia operacine sistema taip masino nusikaltėlius, kad 2019-aisiais „Microsoft“, kaip socialiai atsakinga įmonė, išleido dar vieną šios programos naujinimą, kad bent kiek apsaugotų ištikimus jos vartotojus“, – pasakoja G.Meškauskas.

Pasak jo, „Windows 7“ iki šiol naudoja ne tik namų vartotojai, bet ir nemaža dalis įmonių. Didžiausia operacinės sistemos keitimo problema ta, kad įmonės turi įvairių programų, kurios gali veikti tik su šia operacine sistema, tad jos keitimas reiškia ir papildomas išlaidas keičiant kitą įmonei būtiną įrangą.

„Vis tik racionaliausia būtų pakeisti operacinę sistemą į naujesnę, kuriai teikiami gamintojo naujinimai. Nuo sausio 14 d. apsaugoti kompiuterius su „Windows 7“ taps dar didesniu kibernetinio saugumo specialistų iššūkiu, bet tai nėra neįmanoma, jei organizacija vertina rizikas ir jas valdo“, – sako G.Meškauskas.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(17)
Reitingas
(-10)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
47(0)
39(0)
27(0)
21(0)
19(0)
13(0)
11(0)
11(0)
Savaitės
139(45)
71(0)
Mėnesio
132(0)
124(6)
117(14)
113(0)
104(5)