Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

Naujas rekordas Lietuvoje: studentas praktikos metu naudodamas superkompiuterį susimuliavo 32 kubitus, bet tai dar ne pabaiga

2020-02-24 (0) Rekomenduoja   (9) Perskaitymai (220)
    Share

Vilniaus universiteto studentui pavyko susimuliuoti kvantinio kompiuterio 32 kubitus su superkompiuteriu HPC Saulėtekis.

Dar praėjusių metų spalio mėnesį Nature straipsnis paskelbė, jog pirmą kartą buvo pademonstruota, kad kvantinis kompiuteris yra pranašesnis už įprastą kompiuterį. Kvantinių kompiuterių tyrinėjimas įdomus tiek informatikos, tiek fizikinių reiškinių požiūriais.  Jų tyrimams pasitelkiami realūs kvantiniai kompiuteriai ir jų simuliaciniai modeliai. Nors jau pasiektas kvantinio kompiuterio pranašumas  prieš įpratus kompiuterius, bet jų realus naudojimas vis dar nėra iki galo aiškus.

Superkompiuteriai, kurie simuliuoja kvantinius kompiuterius leidžia pažvelgti fundamentiškai į kvantinio kompiuterio vidų ir kokie fizikiniai procesai jame realiai vyksta, kaip kvantinės mechanikos aprašomi fizikiniai reiškiniai įtakoja veikimą bei padėti suprasti koks realus kvantinis kompiuteris turėtų būti.

Kvantinis kompiuteris – tai hipotetinė skaičiavimų mašina, galinti atlikti skaičiavimus, kuriuos su paprastu kompiuteriu atlikti užtruktų ne vienerius metus. Šiuo metu Vilniaus universitete esantis 3800 branduolių ir 14,4 terabaitų operatyviosios atminties superkompiuteris naudojamas įvairiems tyrimams. Su šiuo kompiuteriu fizikos fakultete praktiką atlikęs Kompiuterinės fizikos ir modeliavimo studentas Jonas Frenukevičius praktikos metu susimuliavo 32 kubitus ir pasiekė naują rekordą. Praktikos vadovas doc. dr. Mindaugas Mačernis sako, jog ateityje tikisi ir dar geresnių rezultatų:

Metų pabaigoje tikimės turėti dešimt kartų didesnį superkompiuterį, ir galime tikėtis, kad bus pavyks susimuliuoti kvantinį kompiuterį dešimčia kubitų didesnį.“

Kvantiniams skaičiavimams ypač svarbu turėti superpoziciją, arba tiksliau fizikinę būseną kurioje sistema kuo ilgiau išbūtų vienu metu ir 1, ir 0. Tokio tipo skaičiavimams reikalingi visiškai kitokie algoritmai. Simuliacijoms buvo panaudoti iki 10 kvantinių vartų.

Ateityje tikimasi išplėsti šias žinias ir galimybes Vilniaus universitete. Kiti pasaulyje analogiški komerciniai kvatiniai simuliatoriai yra iki 41 kubitų.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(27)
Neverta skaityti!
(18)
Reitingas
(9)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
74(0)
66(0)
26(8)
23(0)
19(0)
14(1)
12(0)
11(2)
Savaitės
72(6)
56(8)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)