Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

Galėtų būti sukurtas bendras žmonių judėjimo žemėlapis, kuriame raudoni taškai - užsikrėtę virusu: ką lietuviai jau siūlo Google Maps arba Facebook

2020-04-07 (0) Rekomenduoja   (5) Perskaitymai (165)
    Share

Atsidarius socialinius tinklus, naujienų portalus: vienintelė naujiena ir visas srautas tik – korona-naujienos. Iš esmės silpnesnių nervų žmones tai veikia neigiamai, sukuria papildomas baimes. Korona-naujienos užvaldė žmonių mintis ir gyvenimus. Bet kaip internetas ir IT technologijos gali pasitarnauti įveikiant koronavirusą?

Šiandien galime sakyti vienas žmogus – lygu vienas mobilus telefonas. Mobilieji telefonai turi GPS, interneto ryšio ir kitus mechanizmus. Vadinasi, jeigu žmogus vaikšto gatve, jis gali būti susektas.

Technologinė galimybė numeris vienas – tokios kompanijos kaip Google ar Facebook turėtų galimybę prisidėti prie apsisaugojimo nuo koronaviruso. Juk vienaip ar kitaip Google seka telefono judėjimo trajektoriją.

Užtektų įdiegti Google Maps arba Facebook programėlės atnaujinimą, kur:

1. Vos sužinojus, kad sergi koronavirusu, tu pats pažymi raudonai save, kad šio telefono nešiotojas susirgo. Galiausiai būtų sugeneruotas bendras žmonių judėjimo žemėlapis.

2. Valdžia arba sveikatos institucijos turėtų atskirą priėjimą, esant reikalui patikrinti žmonių keliavimo trajektorijas. O taip pat patvirtinti konkrečių žmonių judėjimo trajektoriją (nes fiziniai asmenys gali melagingai suvesti net nesergant).

3. Taip pat būtų galima atsekti žmones, kurie buvo šalia sergančių. Tie žmonės jau gali nešioti virusą to dar nežinodami. Arba bent jau būtų aišku, kad jie patenka į atskirą rizikos grupę, nes buvo šalia sergančio asmens.

Šiais laikais beveik visi nepaleidžia telefonų iš rankų. Kodėl technologijos negali pasitarnauti gelbstint žmonių gyvybes?

Ką tai duotų:

– Karantinas ir savizoliacija taptų labiau kontroliuojama ir skaitmenizuota.

– Veikiausiai reikėtų mažiau koronaviruso testų.

– Toks sprendimas veiktų lokaliai ir globaliai.

Šaltinis Fortema.lt

UAB „Fortema“

Direktorius: Viktoras Miltenis

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(14)
Neverta skaityti!
(9)
Reitingas
(5)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Viktoras Miltenis
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
39(1)
24(2)
20(0)
14(2)
10(2)
Savaitės
93(1)
61(0)
57(3)
53(0)
52(0)
Mėnesio
180(10)
161(16)
115(1)
109(20)