Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

Populiariausios muzikos klausymosi platformos: susipažinkite su dar lengviau grojaraščius kurti padėsiančiomis funkcijomis

2021-01-02 (3) Rekomenduoja   (-2) Perskaitymai (440)
    Share

Šventes be mėgstamos muzikos, o ypač be teminio grojaraščio, sunku įsivaizduoti. Muzika padeda susikurti nuotaiką, tad daugumai jos atrinkimas šventei yra savotiškas ritualas, tradicija. Net ir laikais, kai visas gyvenimas verda labiau virtualiai, tradicijų atsisakyti nebūtina.

Jūsų dėmesiui – „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius dalinasi populiariausiomis muzikos klausymosi platformomis ir grojaraščius dar lengviau kurti padėsiančias funkcijas.

1. „Spotify“ bibliotekoje šiuo metu yra daugiau nei 50 milijonų dainų. Naršyti muzikos platybėse vartotojams padeda puikiai veikiantys, itin personalizuoti platformos algoritmai.

Detalesnė paieška. Grotuve galite sukonkretinti paiešką pagal laikotarpį, įrašę pasirinktą grupę ar atlikėją ir pageidaujamą laiko tarpą (tarkime, „Arctic Monkeys year: 2000-2010“) – tarp rezultatų matysite tik tas dainas, kurios išleistos nurodytais metais. Norėdami rasti įrašus, kuriuose atlikėjas atlieka kūrinius su kitais muzikantais, šalia atlikėjo ar grupės vardo dėkite „+“ ženklą, tarkime „Drake+“.

Jungtinis grojaraštis. Tiems, kurie ruošiasi virtualiam vakarėliui, pravers bendro grupinio grojaraščio kūrimo galimybė. Sukurkite naują grojaraštį arba pasirinkite jau esamą, spustelėkite dešiniajame ekrano kampe viršuje esančią trijų taškelių ikonėlę, o tada – „Make Collaborative“ (liet. „Jungtinis grojaraštis“). Pasidalinus juo su draugais, šie galės ne tik išklausyti grojaraštį, bet ir papildyti jį savo pasirinktais garso takeliais.

 

Asmeninė muzikos biblioteka. Jeigu kai kurių dainų ar atlikėjų kataloge nerandate, platforma leidžia į aplikaciją importuoti dainas iš savo įrenginių. Jas galite įtraukti į savo grojaraščius ir klausytis mėgstamiausios muzikos viename grotuve.

2. „Youtube“. Ko gero, viena populiariausių ir seniausių muzikos grojaraščių kūrimo platformų pasaulyje. Čia galite užsiprenumeruoti savo mėgstamus kanalus, kurti ar išsaugoti kitų grojaraščius, redaguoti ir įkelti vaizdo įrašus ar komentuoti kitų narių patalpintus vaizdo klipus.

Paieškos istorijos sustabdymas. Kartais prireikia iš savo „Youtube“ paskyros leisti draugo ar kito šeimos nario pageidautus vaizdo klipus ar dainas. Atrodo nereikšminga paslauga, tačiau vėliau sistemos algoritmai jums pradeda rekomenduoti būtent šiuos vaizdo įrašus, kaip jūsų mėgstamą turinį.

 

Kad taip nenutiktų, rekomenduojame sustabdyti automatinį paieškos istorijos saugojimą. Tereikia nueiti į „Settings“ (liet. „Nustatymai“) ir paspausti „Privacy & Location“ (liet. „Privatumas ir lokacija“) ir pažymėti slinktukus prie „Pause watch history“ arba „Pause search history“ (liet. „Sustabdyti peržiūrų istoriją“, „Sustabdyti paieškos istoriją“).

Išskirtinės „Premium“ narystės funkcijos. Bene didžiausias privalumas – su šia naryste muzikos klausysitės nepertraukiamai – be reklamų. Muzika taip pat gros, net jeigu programėlė veiks fone, o tuo metu naudositės kita programėle. Be to, „Youtube Premium“ narystė suteikia galimybę norimas dainas parsisiųsti, kad jas būtų galima perklausyti vėliau, neprisijungus prie interneto ryšio.

 

#3. „Tidal“. Jeigu vertinate muzikos kokybę, rekomenduojame bene aukščiausią rinkoje garso įrašų kokybę „360 Reality Audio“ siūlančią platformą. Joje yra per 70 mln. skirtingų žanrų garso takelių ir vaizdo įrašų. Galėsite kurti, klausytis ar dalintis savo suasmenintais grojaraščiais, klausytis atlikėjų, takelių ar tinklalaidžių, peržiūrėti jų biografijas, ieškoti panašių atlikėjų, redaguoti grojimo eilę ir daug daugiau.

Nė sekundės tylos. Grotuvas siūlo ir melomanams aktualias funkcijas. Skiltyje „Settings“ (liet. „Nustatymai“) rasite tokias funkcijas, kaip „Shuffle“ (liet. „Maišyti“), „Repeat“ (liet. „Kartoti“) arba „Crossfade“ (liet. „Tolygus perėjimas“). Pastaroji funkcija sujungia garso takelius taip, kad baigiantis groti takelis po truputį nutyla, o naujasis – garsėja. Taip pat galite pasirinkti tokio perėjimo trukmę – nuo 1 iki 12 sekundžių.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(9)
Reitingas
(-2)
Komentarai (3)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
30(0)
29(0)
26(0)
26(1)
24(2)
24(6)
23(0)
22(0)
18(0)
Savaitės
91(1)
80(0)
78(6)
Mėnesio
111(22)
93(0)
83(5)
78(6)