Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

Lustų rinkoje kyla temperatūra: TSMC fiziškai negali patenkinti rinkos ir AMD tenka imtis sprendimų

2021-02-03 (22) Rekomenduoja   (5) Perskaitymai (55)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Niekam ne paslaptis, kad rinkoje trūksta procesorių ir vaizdo plokščių, o kada sulauksime geresnių laikų visiškai neaišku. Norint geresnės situacijos puslaidininkių rinkoje reikia daugiau gamintojų, kurie turėtų aukščiausio lygio litografijų technologijas. Šiame segmente dabar užtikrintai pirmauja TSMC, bet esant tik vienam aukščiausio lygio gamintojui visos rinkos jie patenkinti nesugeba.

Dėl to AMD planuoja dalį lustų gamybos perkelti į „Samsung“ fabrikus. AMD norėtų lustų gamybą padidinti 50 %, bet TSMC tokių papildomų pajėgumų neturi, nes dėl gamybos linijų kovoja daug kompanijų. TSMC jausdamiesi padėties šeimininkais praėjusį mėnesi netgi padidino silicio plokščių gamybos kainas. Norint pagaminti daugiau lustų, AMD tenka ieškoti alternatyvų, o ta alternatyva turėtų tapti „Samsung“. Spėjama, kad AMD „Samsung“ fabrikuose galėtų gaminti grafikos procesorius. Veikiausiai tai būtų žemesnės spartos lustai.

Geresnės padėties su pažangiausiomis litografijomis galime ir nesulaukti. Praėjusią vasarą visas 5 nm gamybos linijas užsisakė „Apple“ ir kitiems nieko nebeliko. Su 3 nm litografija irgi panaši situacija, nes visos gamybos apimtys rezervuotos „Apple“, tad kitiems lieka tik tos TSMC litografijos, kurių jau nebenaudoja „Apple“, o dėl jų konkurencija irgi yra labai didelė. Tai buvo viena iš priežasčių, dėl ko NVIDIA nusprendė savo „Ampere“ grafikos procesorius gaminti naudodama „Samsung“ paslaugas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(6)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(5)
Visi šio ciklo įrašai:
Komentarai (22)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Kiti tekstai, kuriuos parašė Mindaugas Klumbis
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
56(0)
33(0)
21(0)
20(1)
19(8)
16(0)
15(0)
15(0)
Savaitės
72(6)
56(8)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)