Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

Neregėtas vandalizmas Vikipedijoje: 35 tūkst. puslapių pripildyti svastikomis - kas čia nutiko?

2021-08-18 (0) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (55)
    Share

Vandalizmas Vikipedijoje nėra naujas reiškinys, tačiau vienas naudotojas paskutiniu metu sugebėjo nustebinti administratorius pridėdamas svastikos ženklus prie dešimčių tūkstančių straipsnių.

Pasinaudojo sistemos spraga

Atsakingas asmuo redagavo šabloną, kuris naudojamas maždaug 53 000 puslapių, pranešė „Gizmodo“. Vikipedijos administratoriai problemą ištaisė netrukus po to, kai ji paaiškėjo pirmadienio rytą. Naudotojas buvo uždraustas neribotam laikui.

Tarp apgadintų puslapių buvo JAV prezidento Joe Bideno, viceprezidentės Kamalos Harris ir Kanados ministro pirmininko Justino Trudeau. Taip pat buvo paveikti įžymybių, įskaitant Jennifer Lopez, Beno Afflecko ir Madonnos, straipsniai.

Šis fenomenas buvo sparčiai pastebėtas ir „Twitter“ platformoje:

Vienas administratorius pažymėjo, kad dauguma plačiai naudojamų šablonų yra užrakinti, tačiau panašu, kad kai kuriuos iš jų gali redaguoti bet kas arba, kaip šiuo atveju, naujokas, pirmiausia atlikęs keletą geranoriškų redagavimų. Po vandalizmo administratoriai apsaugojo kai kuriuos dažniau naudojamus šablonus.

 

Šis „nepriimtinas“ išpuolis „pažeidžia daugelį Vikipedijos taisyklių“, – „Gizmodo“ sakė Vikimedijos fondo atstovas spaudai. „Dauguma vandalizmo atvejų Vikipedijoje yra ištaisomi per penkias minutes, kaip matėme šiandien“.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(3)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(2)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
32(0)
29(4)
28(3)
25(0)
23(0)
16(0)
15(1)
15(0)
14(0)
13(0)
Savaitės
72(6)
56(8)
Mėnesio
109(22)
99(1)
92(0)
83(5)