Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Technologijos » IT

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: IT

Tipas: Pažintiniai straipsniai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
(3) 2017-10-20 24

Kibernusikaltimų kasmet daugėja. Bendra kibernusikaltėlių padaryta žala pasiekė pusantro trilijono dolerių. Jų aukomis vis dažniau tampa ne bankai ir vyriausybės, o eiliniai žmonės.
Diamond Guard direktorius papasakojo kaip hakeriai vagia kriptovaliutą ir kaip nuo to apsisaugoti
Žymė: IT
(20) 2017-10-11 51
Nors iki kva­nti­nių kom­piu­te­rių ir jų ke­lia­mos grės­mės mū­sų ci­vi­li­za­ci­jai dar (ti­kė­ki­mės) to­lo­ka, bet ir įpras­tų kom­piu­te­rių pro­gra­mos jau yra už žmo­giš­ko­jo su­pra­ti­mo ri­bų. Tai la­bai pa­vo­jin­ga ir ne atei­ty­je, o da­bar.
Žymė: IT
(0) 2017-09-20 23
Aaronas Cashattas sukūrė įrenginį, atrakinantį milijonus viešbučių kambarių. Jis spėjo apsilankyti mažiausiai 78-iuose.
Žymė: IT
(6) 2017-06-28 34
Pagrindiniam Apple produktui sukanka 10 metų. Nauja knyga praskleidžia jo kūrimą dengiantį paslapties šydą
Žymė: IT
(12) 2017-04-28 59
Dabar visi kas netingi, kalba apie dirbtinį intelektą ir beribes jo galimybes. Iš tiesų, jis jau dabar keičia mūsų gyvenimus ir mes priimame tai kaip duotybę, kaip technologijų vystymosi išdavą, žmogaus pergalę ir proto triumfą. Nuneigti jo galimybes sunku, juolab, nežinome viso jo potencialo. Ką ten ten potencialo, net dorai nesuprantame, kaip jis atlieka tai, ką atlieka…
Žymė: IT
(2) 2017-04-06 17
Maži gyvūnai savo smegenis optimizavo taip, kad jos veikia geriau, nei didelės. Tai padės kurti ateities kompiuterius
Žymė: IT
(1) 2017-01-08 31
Kartą ryte jums nepavyks pasitikrinti elektroninio pašto. Kaip tyčia, vienu metu suges visos žinučių programos, neatsidarys feisbukas ir didžioji dalis interneto puslapių. Pakibs ir banko programėlė. Išeisite į gatvę ir išvysite, kad bankai užrakinti, bankomatai išjungti, o keliose tebeveikiančiose parduotuvėse galima atsiskaityti tik grynaisiais. Prieš akis pamažu iškils totalios katastrofos vaizdas: šalies finansų sistema visiškai paralyžiuota, valstybinėse įstaigose siaučia chaosas. Reikia nedelsiant bėgti – tačiau nusipirkti bilietų į lėktuvą irgi neįmanoma… Teroristai? Karas?! Ne, jokio karo, teroristai su tuo irgi nieko bendro neturi. Tiesiog kažkas pagaliau sukūrė kvantinį kompiuterį.
Žymė: IT
(5) 2017-01-06 59
Akinių skaityti reikia daugeliui. Tačiau dauguma žmonių jų nešioti net kartkartėmis nemėgsta ir mielai atsisakytų, jei tik galėtų. Pasirodo, kad tai visai įmanoma, jei reguliariai bus daromi pratimai.
Žymė: IT
(4) 2016-12-02 6
Ar jums niekad neatrodė, kad jūsų draugai populiaresni, daugiau bendraujantys, nei jūs pats? Mokslas teigia, kad jums šiuo požiūriu tikrai nesivaidena. Ir tai tikrai nėra dar viena keista žmogiško pasaulio pažinimo „algoritmų“ ypatybių sukuriama iliuzija. Tiesą sakant, dauguma žmonių jaučiasi, – tiksliau, turėtų jaustis, – lygiai taip pat. Gali būti, kad net ta patraukli vakarėlių liūtė kartais patiria populiarumo stygių. Bet ji veikiausiai klysta :)
Žymė: IT
(3) 2016-12-02 33
Neseniai mokslininkai paskelbė, kad mes gyvename naujoje eroje – antropocene. Šiuo atveju naujovės nėra tokios smagios, kaip galėtų būti – „žmogaus epocha“ reiškia, kad mes paspartinome biologinės įvairovės nykimą, klimato kaitą ir apšiukšlinome visą planetą taip, tad ją iškuopti gamtai reikės dešimčių tūkstančių metų. Bet, turbūt, jau gimė žmogus, sukūręs naują žmonijos erą – tai Timothy'is Johnas Berners-Lee, kuriam priklauso interneto išradėjo titulas ir skaitmeninės revoliucijos tėvo šlovė.
Žymė: IT
(50) 2016-11-27 52
Kompiuteriai be operacinių sistemų prarastų ne tik savo žavesį, bet ir prasmę. Bet kuri kompiuterinė sistema iš tikrųjų tėra tam tikra seka sujungtų elektroninių komponentų visuma. Tuo tarpu „pažadinti“ šią geležį bei suteikti jai funkcionalumą gali tik operacinė sistema. Būtent šis aparatinės ir programinės įrangos derinys pastaruosius keletą dešimtmečių kardinaliai keitė, keičia ir keis kiekvieną gyvenimo sferą.
Žymė: IT
(1) 2016-11-02 6

Ki­ber­ne­ti­nių nu­si­kal­tė­lių nuo­la­tos ren­gia­mus iš­puo­lius kon­tro­liuo­ti da­ro­si itin su­dė­tin­ga. Ši in­du­stri­ja ple­čia­si tie­siog žai­biš­kai, to­dėl kom­piu­te­ri­nės sis­te­mos ir jų pri­žiū­rė­to­jai į to­kius po­ky­čius taip pat pri­va­lo rea­guo­ti ne­dels­da­mi. Sau­gu­mo ty­ri­mus at­lie­kan­čios la­bo­ra­to­ri­jos „PandaLabs“ duo­me­ni­mis, vien per 2015 me­tus jiems pa­vy­ko ap­tik­ti ir ne­utra­li­zuo­ti dau­giau nei 84 mi­li­jo­nus įvai­raus ti­po ken­kė­jiš­kų pro­gra­mų. Tai yra, kas­dien po dau­giau nei 230 tūkst. skir­tin­gų at­ve­jų! Tuo tar­pu ki­ber­ne­ti­nių ata­kų skai­čiai dar įspū­din­ges­ni – per tuos pa­čius 2015 me­tus – 304 mi­li­jo­nai atakų.
Sunku tuo patikėti?
Žymė: IT
(5) 2016-10-26 54
Apie pri­klau­so­my­bę nuo tech­no­lo­gi­jų ir in­ter­ne­to dis­ku­tuo­ja­ma se­niai, ta­čiau da­bar pa­sau­lis mak­si­ma­liai pri­ar­tė­jo prie kri­ti­nio taš­ko. Ra­gi­ni­mai at­si­pei­kė­ti gir­di­mi ne tik iš var­to­to­jų, bet ir iš pa­čios in­dus­tri­jos. Ser­ga ir vie­ni ir ki­ti. Kaip ro­do ty­ri­mai, vi­du­ti­nis iš­ma­nio­jo te­le­fo­no nau­do­to­jas į sa­vo mo­bi­lų­jį įren­gi­nį žvilg­te­li 85150 kar­tų per die­ną, iš jų netgi pu­sę – to są­m
Žymė: IT
(1) 2016-10-26 29

1969 metais amerikiečiai įrengė pirmąjį serverį kompiuterių tinklui ARPANET (pažangių gynybinių tyrimų agentūros tinklas), davusiam pradžią šiuolaikiniam internetui. Šaltojo karo ir galimo branduolinio konflikto sąlygomis JAV sukūrė tinklą tam, kad mokslininkai ir politikai galėtų bendrauti tarpusavyje bet kokiomis aplinkybėmis.
Nedaug kas žino, kad keletu metų anksčiau vienas sovietų mokslininkas jau panašią idėją buvo pateikęs, o ją įgyvendinti buvo rimtai nusiteikęs sovietų kibernetikas Viktoras Gluškovas. Nei vienas, nei kitas savo tikslo nepasiekė, tačiau ne dėl to, kad jų projektai būtų buvę blogi, o veikiau atvirkščiai – jie žadėjo suteikti pernelyg daug galimybių žmonėms vietose, o tai sovietų vadovus gąsdino. Galiausiai internetas, be kurio dabar savo gyvenimo neįsivaizduojame, atėjo iš užsienio.Žymė: IT
(2) 2016-10-03 12
Iš tiesų niekas tiksliai nežino, kada yra „Google“ gimtadienis, ir tai suteikia šiek tiek smagios sumaišties, geriausiai atspindinčios tai, ką daro ši bendrovė.
Žymė: IT

Portalo rubrikos

Akiratis
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai