Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

Už nelegalią „Windows 7“ daugiau nei 100 vartotojų gresia baudos

2009-11-04 (50) Rekomenduoja   (3) Perskaitymai (385)
    Share

Spalio 22 d. Lietuvoje ir pasaulyje oficialiai pristatyta naujausia „Microsoft Windows“ operacinė sistema „Windows 7“ vilioja ne tik legalios įrangos mėgėjus – praėjusios savaitės pabaigoje Antipiratinės veiklos asociacija policijai perdavė 106 kompiuterių IP adresus, iš kurių buvo galima nemokamai parsisiųsti nelegalią „Windows 7 Ultimate“ versiją. Policijai nustačius pažeidėjus, nelegalios įrangos turėtojams gresia 1000-2000 Lt baudos.

„Policijai nustačius konkrečius asmenis, savo ruožtu „Microsoft“ advokatai taip pat teiks ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo, kuri gali sudaryti bent po maždaug 700 Lt. Būtent tiek kainuoja legali programinė įranga. Tai bus pirmas atvejis, kai policija baus pačius vartotojus. Iki šio atvejo jie visi jautėsi nebaudžiami“, – DELFI sakė asociacijos pirmininkas Vytas Simanavičius.

Pašnekovas neatmeta, kad programinės įrangos gamintoja gali pateikti ieškinius dėl neturtinės žalos atlyginimo.

V. Simanavičius pasakoja, kad nelegalios įrangos naudotojus pavyko nustatyti naudojantis ypač populiaria „Torrent“ programa, leidžiančia parsisiųsti nelegalius įrašus.

Šios programos vartotojai (turima galvoje tinklalapio Linkomanija.net vartotojai), norintys siųstis įrašus, sutinka savo turimomis kopijomis dalintis su kitais.

„Kitaip ši programa neveikia, nes turi vykti nuolatinis dalijimasis. Mes irgi pradėjome siųstis šią „Microsoft Windows 7 Ultimate“ ir programoje matėme visų galinčių pasidalinti IP adresus, kuriuos ir perdavėme policijai. Jai belieka nusistatyti konkrečius asmenis“, – kalbėjo asociacijos pirmininkas.

Tinklalapio computerworld.com duomenimis, Lietuva ir visa Rytų Europa patenka tarp šalių, kuriose „Windows 7“ paplitimas yra vienas didžiausių, tačiau neatmetama, kad tai galėjo lemti būtent suklastotos kopijos.

Kauno Žaliakalnio policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Dainius Trumpelis DELFI patvirtino, kad gautas sąrašas IP adresų, kurie dalijosi nelegalia „Microsoft Windows 7 ultimate“ versija. Jo teigimu, bus kreipiamasi į interneto tiekėjus su prašymu pateikti sutartis su interneto naudotojais.

„Dabar pagal gautus IP adresus reikia nustatyti naudotojus ir spręsti dėl poveikio priemonių taikymo. Mes manome, kad galime susidurti su problema, jog vartotojai bus iš visos Lietuvos, todėl turime minčių šią informaciją siųsti į kitų miestų nuovadas.

Jis pripažino, kad toks tyrimas atliekamas pirmą kartą.

„Tai yra pirmas toks atvejis, kai nustatinėjame vykdomą pažeidimą internetu, o ne platinant kažkokias kopijas kompaktiniais diskais. Anksčiau visi pažeidimai pas mus būdavo nustatomi susiję su kopijų pardavinėjimu kompaktinėse plokštelėse“, – sakė D. Trumpelis.

DELFI primena, kad vasarą sugriežtus Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, žmonės, atsisiuntę ar nekomerciniais tikslais parsisiuntę, viešai patalpinę ar pasidaliję su kitais nelegaliais įrašais, gali sulaukti 1000-2000 Lt baudos ir nelegalaus įrašo konfiskavimo. Pakartotinai padarius tą patį prasižengimą, gresia 2000-3000 Lt bauda su kūrinio konfiskavimu.

Alfa.lt rašo, jog anot Linkomanija.net atstovo ryšiams su visuomene Kęsto Ermano, LANVA pareigūnų surinkti IP adresai – falsifikatas. „Mes jiems IP adresų nedavėm, todėl manau, kad jie netikri arba gauti nelegaliu būdu. Linkomanija.net nekaupia savo vartotojų IP adresų, – tvirtino jis. – Kol kas sunku pasakyti, kokiu būdu tie duomenys gauti, manau, policijos pareigūnai tikrai išsiaiškins, ar duomenys yra legalūs.“

Anot K. Ermano, minėta operacinė sistema, kurią parsisiuntusių internautų IP adresai atsidūrė pareigūnų rankose, pačių gamintojų yra siūloma mėnesiui nemokamai. „Kol nesuvestas serijinis kodas, net nėra aišku, ar programa legali, ar ne“, – tvirtino Linkomanija.net atstovas.

K. Ermanas tvirtino, kad jeigu policijos pareigūnams pateikti IP adresai pasirodys tikrai esantys Linkomanija.net vartotojų, tinklalapis pasiruošęs padėti jiems ir teisme. „IP adresas yra privatus dalykas, ir mūsų nuomone, visokios pašalinės organizacijos neturi teisės tų duomenų rinkti“, – pabrėžė Linkomanija.net atstovas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(3)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(3)
Komentarai (50)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Kiti tekstai, kuriuos parašė Rasa Lukaitytė
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
15(0)
15(4)
11(0)
10(0)
Savaitės
78(9)
71(6)
68(4)
65(4)
Mėnesio
166(16)
133(2)
104(1)
82(3)