Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » IT

„Wikipedia“ abejotinus įrašus žymės oranžine spalva

2009-09-01 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (55)
    Share

Internetinė enciklopedija „Wikipedia“ rado sprendimą, susijusį su įrašų netikslumu: nepatikimiems įrašams bus naudojamas spalvinis kodas.

Neprivaloma „WikiTrust“ funkcija buvo prieinama jau nuo pernai metų, tačiau dabar ji naudojama jau visoje svetainėje. Ji realiu laiku analizuoja pakeitimus ir nuspalvina juos, priklausomai nuo autoriaus patikimumo bei laiko, kiek informacija jau yra svetainėje. Kai pelės žymeklis užeis virš tam tikro žodžio, bus parodomas autorius. Paspaudus mygtuką „Tikrinti testą“, pasirodys pataisymas, kur buvo įvestas žodis.

Autoriams, kurie jau ilgą laiką rašo straipsnius, bus suteiktas aukščiausias patikimumo reitingas. Tačiau jei autoriaus darbai greitai pašalinami, jis praras pasitikėjimą. Informacija, kuri laikoma svarstytina, bus pažymima oranžine spalva, kuo ryškesnė spalva, tuo labiau abejotina ji yra.

Tai dar vienas bandymas kovoti su informacijos iškraipymu - kol kas tai viena iš aktualiausių „Wikipedia“ problemų, ypač jaučiamų politinių bei religinių temų straipsniuose. Kai kuriais atvejais vengiant pasikartojančių informacijos iškraipymų, blokuojami tam tikrų redaktorių IP adresai. Be to, paskelbtas planas tam tikrus puslapius, pavyzdžiui, apie dar gyvus žmones, atnaujinti leisti tik redaktoriams.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
44(3)
28(0)
27(0)
23(0)
22(3)
17(0)
16(0)
16(0)
11(0)
Savaitės
119(0)
115(0)
104(32)
Mėnesio
136(21)
94(0)
91(0)