Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

IT rinkos naujienos (IT | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2007-12-29 0
Korėjos kompanija "Shinhan Card" gruodžio 27 dieną išleido pirmąją pasaulyje USB tipo kreditinę kortelę. Šia kortele galima vykdyti internetinius ir bekontakčius atsiskaitymus, taip pat ja galima atsiskaityti už transporto paslaugas. Integruotoje mikroschemoje įrašytos viešosios autorizacijos ir internetinių finansinių atsiskaitymų programos. Apsiperkant internetu nebereikės įvedinėti kreditinės kortelės numerio - mokėjimus galima atlikti tiesiog prijungiant įrenginį ...
(9) 2007-12-29 0
Kol dauguma portalų intensyviai sistemina besibaigiančių metų naujienas ir įvykius, D. Britanijos savaitraštis „The Economist“ paskelbė tris ateinančių metų technologines pranašystes. Jos liečia informacinių technologijų rinką - tad mums svarbios ne tik bendrąja pažintine prasme, tačiau ir profesine - prižiūrint ir tobulinant technologijų portalą.
(0) 2007-12-28 0
Dar prieš Šv. Kalėdas, gruodžio 19 dieną, Lietuvos vyriausybėje apdovanoti geriausi Lietuvos informacinių technologijų, telekomunikacijų ir elektronikos (ITTE) produktai. Galbūt pasauliniu mastu šie lietuviški pasiekimai ir nublanksta, tačiau galime pasidžiaugti bent jau tuo, ką turime.
(11) 2007-12-22 -1
Vytauto Didžiojo universitetas kartu su partneriais sukūrė internetinę teksto vertimo programą, kuri gali versti ne tik pavienius žodžius kaip paprastas žodynas, bet ir sakinius. Kol kas ši sistema verčia iš anglų į lietuvių kalbą, gali išversti ir tiesiog į naršyklės langą įkeltus tekstus, ir visus interneto tinklalapius – tereikia nurodyti jų adresą.
(6) 2007-12-21 0
Stanford'o Universiteto mokslininkas Yi Cui, pasinaudojęs nanotechnologijomis, sugalvojo kaip padidinti ličio jonų baterijų elektrinę talpą. Pritaikius šį išradimą praktikoje, nešiojami kompiuteriai (bei kiti elektroniniai įrenginiai) autonomiškai galėtų veikti net 10 kartų ilgiau - pavyzdžiui, 20-30 valandų ir daugiau. Mokslininkas mano, kad išradimą galima lygiaverčiai taikyti tiek mažiems, tiek dideliems įrenginiams maitinti.
(2) 2007-12-15 0
Kai imama kalbėti apie naudojimosi kompiuteriu naudą, tarpeklis tarp Afrikos ir plačiajuosčiu internetu besinaudojančio pasaulio vis dar prilygsta Didžiajam Kanjonui. Tik 4 proc. afrikiečių turi prieigą prie interneto, už kurio paslaugas moka daugiausiai pasaulyje – apie 250-300 dolerių per mėnesį, nors ryšio greitis yra pats lėčiausias. Afrikoje elektroninė komercija beveik neegzistuoja. Nigerijoje virš 140 milijonų žmonių yra aplankę vos daugiau kaip šimtą internet...
(9) 2007-12-12 0
Lietuvoje pasirodė pirmieji „Intel“ 45 nanometrų „Penryn“ šeimos procesoriai, suteiksiantys naujų galimybių ne tik IT profesionalams ar itin galingų sistemų entuziastams, bet ir šalies verslininkams. Tai naujasis itin galingas staliniams kompiuteriams skirtas procesorius „Core 2 Extreme QX9650“ ir net 9 nauji „Xeon“ serijos serveriams skirti procesoriai. Kaip ir kiti naujos kartos „Intel“ procesoriai, jie išsiskiria didesniais darbo pajėgumais ir našiau vartojam...
(4) 2007-12-10 0
Viena didžiausių elektronikos ir mikroprocesorių pramonės problemų yra per didelis įrenginių išskiriamos šilumos kiekis. Būtent dėl šios priežasties CPU gamintojai yra priversti diegti naujus technologinius procesus bei kurti naują įrenginių architektūrą, o ne paprasčiausiai didinti taktinį dažnį.
(9) 2007-12-07 0
Kompanija IBM padarė didelį žingsnį į priekį kuriant naujos kartos superkompiuterius. Kompanijos darbuotojams pavyko sukurti ultrakompaktinį elektrooptinį moduliatorių, sugebantį duomenis konvertuoti 10 gigabitų į sekundę greičiu. Ir nors greičio rezultatai yra daugiau nei įspūdingi, pačių IBM darbuotojų nuomone svarbiausias naujojo moduliatoriaus parametras – labai nedideli matmenys.
(0) 2007-12-07 0
Kinijos kompanija "InterGrafx" šį trečiadienį pristatė "mobiliąją sekretorę". Iš esmės tai trimatis personažas-programa, aptarnaujanti įprastines mobiliojo telefono funkcijas, tokias kaip SMS, skambučių priėmimas, žadintuvas ir panašiai. Personažo išvaizda taip pat gali būti keičiama. Kol kas neaišku, ar kompanijos inžinieriai yra numatę vyriškos lyties personažą, skirtą moteriškajai publikai.
(0) 2007-12-05 0
Kompiuterinių žaidimų pardavimai šį švenčių sezoną klesti kaip niekada. Daugiausia prie to prisidėjo du nauji hitai - "Guitar Hero 3" (kompanija "Activision") ir "Rock Band" (kompanija "Electronic Arts"). "Guitar Hero 3" vien per pirmąją pardavimų savaitę surinko 115 milijonų dolerių pajamų. Abu žaidimai leidžia žaidėjams atskleisti savo vidinius roko stiliaus muzikos žvaigždės talentą, tačiau nors tai ir konkuruojantys produktai, tikroji konkurencija dar net neprasi...
(1) 2007-12-05 0
BMW tyrimų grupė atliko bandymus, kurių metu interneto protokolas (IP) buvo panaudotas tarpusavyje susieti automobilyje naudojamus valdiklius. Inžinieriai nustatė, jog IP galėtų puikiai tenkinti realaus laiko programų reikalavimus netgi saugumo požiūriu kritiškai svarbiose srityse. Tačiau didžiausią potencialą ši technologiją turi kitoje srityje - įdiegus IP tinklus automobiliuose, šių transporto priemonių elektronikos kaina būtų ženkliai sumažinta.
(8) 2007-12-04 0
JAV mokytojai pradėjo akciją, nukreiptą prieš interneto enciklopediją „Wikipedia“. Kai kuriose mokyklose priėjimas prie svetainės jau yra blokuojamas, kitur moksleiviai raginami ja nesinaudoti ruošiant pamokas.
(36) 2007-12-03 0
Testuotojai teigia, kad „Windows XP“ po „Microsoft“ planuojamų išleisti atnaujinimų (angl. „service pack“) taps greitesnė, o „Vista“ – deja, ne. Tokią išvadą priėjo JAV programinės įrangos „Devil Mountain Software Inc.“ specialistai, šiuo metu tikrinantys pirmines „Windows XP“ bei „Windows Vista“ atnaujinimų versijas.
(24) 2007-11-28 17
Tai naujoviška anglų kalbos mokymo priemonė lietuviams. 15 pamokų, kurias reikia išmokti atmintinai, tiesiog klausydami. 6000 anglų kalbos žodžių ir frazių, pateiktų patentuota seka (vienoje pamokoje apie 400),- būtinas minimumas norint angliškai laisvai kalbėti ir suprasti. Atspindimos visos gyvenimo situacijos,-tai duomenų bazė, kurią turėdami atmintyje, galėsite bendrauti, skaityti laikraščius ir knygas, žiūrėti
TV ir filmus.