Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Interneto šiukšlės | Spamas (IT | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2018-05-31 1
Naujausi „Bitcoin“ ir kitų kriptovaliutų kainų „kalniukai“ padarė šią temą neįtikėtinai populiaria. Nors tik prieš metus kriptokursai buvo moksliukų sritis, dabar apie juos kalba visos internetines žiniasklaidos priemonės, o prie jų prisijungė net televizija ir radijas. Nepraeina nei viena diena be naujų ataskaitų iš kriptomarketų. Tačiau sukčiai taip pat nepraleidžia naujų galimybių. Iš tiesų, kriptovaliutos suteikė „fišingui“ (netikroms svetainėms, kuriose galima pavogti naudotojų duomenis) naują paskirtį.
(1) 2018-03-30 8
Sukčiavimas tapo viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų, su kuriomis šiandien susiduria tiek duomenų apsaugos darbuotojai, tiek paprasti vartotojai. Apskritai, pagrindinė sukčiavimo atakos esmė yra lengvai ją atlikti ir kad užpuolikui ji būtų nebrangi. Sudėtingesniems spear-phishing ir whaling attacks išpuoliams, skirtiems konkretiems asmenims - reikia daugiau laiko pasiruošti ir tyrinėti, tačiau jie taip pat gali būti labai nebrangūs ir paprasti.
(1) 2017-03-19 23
Ko gero, nėra elektroninio pašto dėžutės be nuolat ją atakuojančio „spamo“, lietuviškai – brukalų. Nors dauguma esame išsiugdę intuiciją, padedančią atskirti, kurie laiškai yra šiukšlės, visgi ši korespondencijos rūšis susilaukia daug dėmesio ir netgi yra analizių objektas.
(0) 2015-12-16 23
Pildosi fantastų vizijos. Žmonės vis daugiau laiko praleidžia virtualiame pasaulyje. Informacinės ir komunikacijų technologijos naudojamos darbe, pramogaujant, atsiskaitant už paslaugas. Mus stebi vis daugiau kamerų, o duomenys apie mus kaupiami globalių korporacijų ir įvairių saugumo tarnybų serveriuose. Kaip teigia informacijos filosofas Luciano Floridi, patiriame jau ketvirtąją revoliucinę transformaciją.
(35) 2015-01-23 -5
„Tai buvo jautrus, ramus, mandagus ir mielas vaikinas.“ Gabų 17-metį jo pažįstami apibūdina tik teigiamai. Tačiau jaunuolio nebėra. Puikiais pažymiais mokęsis, tačiau bendravimo sunkumų turėjęs jaunuolis savo elektroninio pašto dėžutėje rado policijos reikalavimą susimokėti baudą – esą jis lankėsi nederamo turinio svetainėse, todėl pagal administracinio kodekso normas turės susimokėti baudą. To pakako, kad jautrus jaunas žmogus pasitrauktų iš gyvenimo. Paaiškėjo, kad jokio laiško policija jaunuoliui nesiuntė – tai buvo interneto niekšų šantažas.
(17) 2015-01-13 106
Svetainės „How-to Geek“ specialistai, bandantys savo skaitytojus išmokyti kompiuterinio raštingumo ir programinės įrangos higienos, niekada nerekomenduoja į kompiuterį diegtis nemokamos programinės įrangos – nemokamas sūris juk būna tik spąstuose. O norėdami parodyti, kad jų rekomendacijos ne iš piršto laužtos, jie į savo kompiuterį įdiegė populiariausias nemokamas programas iš „download.com“ svetainės.
(0) 2014-10-31 10
Artėjant jaunimo pamėgtai Helovino šventei, kompiuterių saugumo ekspertai įspėja apie suaktyvėjusias sukčių atakas. Prisidengus Helovino nuotaika, internete suaktyvėja pokštų, pasiūlymų bei nuorodų į intriguojančias svetaines.
(7) 2014-04-03 1
Saugumo sprendimų kūrėja ESET atskleidė plataus masto kibernetinių operacijų tinklą, kuris nuo 2011 m. veikė atakuodamas „Linux“ ir „Unix“ serverius. „Windigo“ vadinamas tinklas per užkrėstus serverius pasisavindavo SSH protokolo slaptažodžius, viliodavo internautus į kenkėjiško turinio svetaines ir siuntinėjo didelius kiekius brukalų (angl. spam).
(1) 2013-05-19 0
Turbūt daugelis iš mūsų yra gavę el. laiškų, kuriuose buvo raginama gauti didžiulį prizą, kurį mes kažkokiu būdu laimėjome, arba gauti palikimą, kurį mums paliko nežinia kaip į Nigeriją patekęs dėdė (nustebote, kad turite dėdę?).
(1) 2013-04-24 0
Po gana ženklaus siunčiamo šlamšto kiekio augimo vasarį pirmąjį pavasario mėnesį jo apimtis stabilizavosi ties 70,1 proc. riba. Tačiau dėl to vartotojai nenudžiugo – kenkėjiškų priedų dalis nelauktoje elektroninėje korespondencijoje gerokai padidėjo ir pasiekė 4 proc.
(4) 2013-03-28 0
Pastebėjote sulėtėjusį interneto ryšį? Jei taip, tai gali būti, kad pajutote didžiausios kibernetinės atakos interneto istorijoje pasekmes – daugiau nei savaitę vyksta karas tarp brukalų platintojų ir bandančiųjų mus nuo jo apginti.
(4) 2013-03-27 1
„Šiandieną internetinis pasaulis labai pasikeitė ir dabar didžiausias pavojus yra ne virusai, kuriuo gali būti užsikrėstas kompiuteris, o sukčiavimas internete ir bandymas išvilioti asmeninę arba svarbią informaciją“, – apie internetinius pavojus pasakoja UAB „Atviros informacinės sistemos“ direktorė Ina Leibovič. Plačiau apie tai kalbasi technologijos.lt portalo žurnalistas.
(0) 2013-03-13 0
Ką darote išgirdę signalą apie mobilųjį telefoną pasiekusią trumpąją žinutę? Žinoma, ją perskaitysite. Deja, taip iš lovos mus dažnai išverčia, arba nuo darbo akimirkai „pamalonina“ ne tik iš draugų gauti SMS, bet ir „spam'as“.
(1) 2012-11-09 11
„Kaspersky Lab“ analitikai atkreipia dėmesį, kad visus metus mažėja šlamšto bendrame siunčiamo pašto kiekyje. 2012 m. 3-iąjį ketvirtį nepageidaujamų pranešimų apimtis, palyginti su prieš tai buvusiu periodu, sumažėjo 2,8 proc. ir sudarė 71,5 proc. Tačiau ekspertai užfiksavo žymų kenkėjiškų siuntimų padidėjimą – nuo 3 proc. iki 3,9 proc., ir šį augimą galima vadinti dar viena metų tendencija.
(8) 2012-02-03 0
Kompiuterių saugumo specialistų grupė „Eleven Research Team“ perspėjo interneto vartotojus apie naują pavojų – masiškai siuntinėjamus elektroninius laiškus, kurie užkrečia kompiuterį net ir tuo atveju, kai vartotojas neatidaro prie jų prikabintų failų.