Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Skaitmeninė informacija ir jos platinimas (IT | Technologijos)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-12-01 -2
Skaitmeninėje eroje kiekvienas mūsų veiksmas, atliekamas išmaniuoju telefonu ar kompiuteriu, yra fiksuojamas, matuojamas ir įrašomas, nesvarbu, ar tai nuotraukos peržiūrėjimas, „Patinka“ mygtuko paspaudimas, greičiausio maršruto ar restorano paieška. Tokiu būdu kaupiami duomenys, kurie priklauso įmonėms, teikiančioms žmonėms įvairias paslaugas. Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakulteto Urbanistikos katedros docentės dr. Skirmantės Mozūriūnaitės, lygiai taip pat yra ir su miestų duomenimis.
(5) 2018-03-25 13
Technologijos leido Johnui F. Kennedy po 55 metų pasakyti „paskutinę“ kalbą. Kaip mano „The Guardian“ redaktorius ir rašytojas Davidas Shariatmadari, gali būti, kad netrukus nebegalėsime pasikliauti tuo, ką matome ar girdime.
(0) 2017-02-20 7
Per pastaruosius 15 metų kone kiekvienam prieinamų skaitmeninių duomenų spektras tapo nesuvokiamai platus. Duomenis galime gauti iš interneto svetainių, socialinių tinklų, tyrimams skirtos įrangos, išmaniųjų telefonų, stebėjimo kamerų ir daugelio kitų šaltinių. Gerokai pagausėjo ir visiems šiems duomenims tvarkyti skirtų kompiuterių technologijų. Nėra abejonės, kad didieji duomenys – būtent taip vadinama kaupiamų duomenų visuma – labai reikšmingi mokslinių tyrimų, technologijų ir medicinos srityse.
(0) 2017-01-13 12
Neseniai Las Vegase vykusioje elektronikos parodoje CES 2017 bendrovė „Hisense“ pristatė „dviveidį“ išmanųjį telefoną, pavadintą A2. Naujiena išsiskiria tarp konkurentų dviem ekranais, esančiai ir priekinėje, ir galinėje pusėse.
(1) 2016-02-24 2
Praėjus pusei metų nuo pirmosios lietuviškos integruotos el. knygų parduotuvės ir skaityklės išmaniesiems įrenginiams „Milžinas“ pristatymo, išryškėjo lietuvių skaitomiausių el. knygų sąrašas. Jame dominuojantys erotiniai, meilės romanai ir populiariosios psichologijos knygos patvirtina visame pasaulyje pastebimą tendenciją – el. knygas, kaip ir popierines, dažniau skaito moterys, tačiau vyrai, lyginant su įprastomis knygomis, elektronines atsiverčia dažniau.
(0) 2015-11-06 0
Sudarytas daugiausiai mobiliojo interneto suvartojančių Lietuvos miestų žemėlapis pateikė daug staigmenų: prie didžiųjų miestų esantys priemiesčiai savo apetitu duomenims konkuruoja dideliais miestais. Pavyzdžiui, Sudervė prie Vilniaus pagal duomenų suvartojimą aplenkė Šiaulius.
(0) 2014-05-28 19
Internetui tampant vis svarbesne mūsų gyvenimo dalimi, pasaulyje sparčiai auga sukuriamų duomenų kiekis. Nors duomenys visada turėjo strateginę reikšmę, dėl šiandieninės jų apimties ir žmonių galimybių juos apdoroti jie tampa nauja turto klase.
(14) 2014-04-30 0
Rusijos senatorius Maksimas Kavdžaradzė sako, kad Rusija turėtų pagalvoti apie nuosavo interneto kūrimą, nes dabartinė interneto sistema yra per daug priklausoma nuo JAV. Pasak senatoriaus, naująjį kūrinį galima būtų pavadinti animacinių personažų krokodilo Genos arba Kūlverstuko vardu.
(0) 2013-07-12 0
Žurnalas apie kompiuterines naujoves „PCWorld“, leistas net porą dešimtmečių, nebebus prieinamas popieriniu formatu. Kaip nurodė jo redaktorius Harris McCracken‘as, paskutinis jo numeris jau pasirodė, o šiais laikais bemaž visiems turint internetą leisti panašius žurnalus tiesiog nebeapsimoka.
(2) 2013-07-11 0
Akylesni rinkos stebėtojai pastebėjo, jog elektroninių knygų kainos šoktelėjo iškart po to, kai „Apple“ įšoko į rinką su savo „iPad“ planšetiniu kompiuteriu 2010 metais. Tada vyko rimtas karas tarp „Apple“ ir didžiausių knygų leidėjų, o dabar viskas pasiekė ir Niujorko teismą.
(13) 2013-01-25 1
Elektroninės knygos – sparčiai pasaulyje tobulėjanti alternatyva įprastoms, popierinėms jų versijoms, vis dažniau paskatinanti specialistus prabilti apie popierinės korespondencijos „mirtį“. E-knygų pranašumai akivaizdūs: interaktyvumas, ekologiškumas, galimybė tekstą papildyti vaizdais bei garsais, paprastesnis ir kur kas greitesnis platinimas, galiausiai – žemesnė kaina.
(2) 2012-10-04 0
Elektroninių knygų leidėjams nereikia pirkti popieriaus, mokėti spaustuvėms už spausdinimą, nuomotis knygų sandėlių, jiems nekainuoja knygų transportavimas. Tad kodėl trečdalis elektroninių knygų kainuoja brangiau už jų popierines versijas?
(12) 2012-08-16 0
Interneto parduotuvėje „iTunes“ atlikėjos Adele populiari daina „Someone like you“ parduodama už 1,29 $. Tačiau neskubėkite atverti piniginės, o užeikite į „ReDigi“ – internetinį sendaikčių turgų, kur galima perparduoti savo muzikines kompozicijas – čia tą pačią dainą galėsite įsigyti už 0,59 $.
(19) 2012-08-09 0
Rupjūčio 9 dieną internete pasirodė pirmasis lietuviško e–žurnalo „GameON“ numeris. Tai analogų Baltijos šalyse neturintis, 130 puslapių leidinys apie video žaidimus, video žaidimų pramonę ir kultūrą, skiriantis ypatingą dėmesį Lietuvos aktualijoms.
(0) 2012-08-07 0
Pamirškite spausdintą žodį. Bendrovė „Amazon“ Didžiojoje Britanijoje parduoda daugiau elektroninio pavidalo nei įprastų knygų. Tiek pirkėjai, tiek leidėjai laimingi.