Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
pradinis archyvas
Karyba ir technologijos
(11) 2017-09-22 26
Po daugybės metų tyrimų ir bandymų, lazeriniai ginklai po truputį ateina į JAV ginkluotę. Galinga lazerinė sistema ATHENA turi viską, ko reikia geram ginklui - šaudo tyliai, jos šūvių neįmanoma pastebėti, o jie dar ir daug pigesni už įprastus sviedinius ar kulkas. „Lockheed Martin“ dabar pademonstravo ATHENA galimybes ir paaiškino, kam tokie ginklai gali būti naudojami.
(6) 2017-09-21 16
Kariniai laivai turi būti bent jau dalinai slapti, kad jų nebūtų galima lengvai aptikti ir sunaikinti, o priešui būtų sunkiau juos šnipinėti. Net ir taikos sąlygomis kariniai laivai neskelbia apie savo buvimo vietą, nenorėdami sulaukti nereikalingo dėmesio. Tačiau dabar JAV karinio jūrų laivyno laivai elgsis visai priešingai - jie garsiai skelbs apie savo koordinates. Sakoma, kad tai - būtinybe.
(0) 2017-09-21 11
Per pratybas „Zapad“ sraigtasparnis Ka-52 per klaidą paleido raketas į pratybas stebėjusių žiūrovų būrį, praneša „Kommersant“. Skelbiama, kad du žmonės, greičiausiai žurnalistai, patyrė sunkius sužalojimus. Tuo tarpu Rusijos kariškiai neigia šią informaciją.
(0) 2017-09-20 19
„Yantar“ - vandenynų tyrimų laivas, Rusijos kariniame jūrų laivyne pristatytas 2015 metais. Visgi, šio laivo atliekami tyrimai kelia abejonių - argi tai ne šnipinėjimams skirtas laivas? Nepatiklios ekspertų akys beda į įtartinus „Yantar“ veiksmus, galimai išduodančius tikrąją laivo paskirtį.
(0) 2017-09-19 87
Buvęs sovietų armijos papulkininkis Stanislavas Petrovas, 1983-ųjų rugsėjo 26-osios naktį nusižengęs protokolui ir taip išgelbėjęs pasaulį nuo branduolinės katastrofos, mirė sulaukęs 77-erių. Jo mirtis paviešinta šiandien, tačiau skelbiama, kad S. Petrovo gyvybė užgeso šių metų gegužes 19 d.
(2) 2017-09-19 7
Greta kitų eismo įvykių plačiojoje Rusijoje nuolatos nutinka ir itin keisti incidentai. Vienas iš tokių buvo buvo užfiksuotas Riazanės mieste.
(0) 2017-09-19 30
Tikriausiai visi esate girdėję pasakymą „vienu šūviu du zuikius nušauti“. Ginklas, apie kurį kalbėsime šiame straipsnyje, vienu šūviu galėdavo nušauti daug daugiau -valtinio šautuvo (angl. punt gun) pavadinimą turintis ginklas vienu šūviu galėdavo pakirsti net 50-100 paukščių vienu šūviu!
(0) 2017-09-19 10
Kol teisėsaugos pareigūnai skelbė įspėjimus dėl „Irmos“ – galingiausios Atlanto audros per visą stebėjimų istoriją, Floridos gyventojai į uraganą laidė pykčio strėles. Tai, žinoma, tėra vaizdingas posakis – tikros strėlės niekada negalėtų sustabdyti galingų motinos Gamtos vėjų. Tačiau kas būtų, jei žmonės griebtųsi branduolinio ginklo?
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2017-09-18 15
Betonas – universali statybinė medžiaga. Iš jo galima gaminti ne tik statinių komponentus. Štai iš armuoto betono gaminami net ir milžiniški krovininiai laivai, ar grakščios jachtos. Ši statybinė medžiaga, pasirodo, buvo radusi savo vietą ir automobilių pramonėje.
(3) 2017-09-16 -2
Nėra tokios valdžios, kuriai patiktų pripažinti klydus, ypač jei kalbama apie nacionaliniam saugumui svarbius sprendimus. Tačiau būtent taip pernai pasielgė Švedija, paskelbusi, kad perėjimas prie profesionalios karo tarnybos buvo klaida, ir grįžusi prie šaukimo į ginkluotąsias pajėgas. Tokių valstybių Europoje – ne viena.
(0) 2017-09-15 12
Šaltojo karo metu vykusios ginklavimosi varžybos kartais peržengdavo visas sveiko proto ribas. Sovietų Sąjunga visomis išgalėmis siekė kuo aktyviau bandyti branduolinius ginklus, todėl buvo sukurta „Programa 7“, kurios tikslas buvo panaudoti atomines bombas taikiais tikslais. Šiame vaizdo įraše užfiksuotas vienas toks atvejis kuomet branduoliniu užtaisu buvo gesinamas gaisras.
(1) 2017-09-14 17
Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkų korpusas žvalgosi naujo žvalgybinio drono. Reikalavimai jam labai paprasti - tinkamos nedidelio nuotolio skrydžio charakteristikos, paleidimas iš rankos ir nedidelė kaina. Greitai ir lengvai paleidžiamas dronas yra labai svarbus šių laikų karyboje, tačiau dabar linkstama prie tokio orlaivio, kurį dar visai neseniai būtume laikę žaislu. Kodėl? Kuo ypatingas šis dronas?
(1) 2017-09-14 4
Šiaurės Korėjos vandenilinės bombos bandymas ir dėl to auganti įtampa – galvos skausmas ne tik Jungtinėms Valstijoms. Pasirodo, išprotėjusio Pchenjano režimo triukai gali liesti ir Lietuvą. Esama svarstymų, kad ne kas kitas, o Rusija galėjo padėti Šiaurės Korėjai pasigaminti galingą vandenilinę bombą. Gal net tam, kad atitrauktų amerikiečių dėmesį nuo kitų regionų, kur Rusija norėtų didinti savo įtaką.
(0) 2017-09-13 26
Pietų Korėja, kaip ir viskas likęs pasaulis, per daug nesižavi Šiaurės Korėjos ginkluotės bandymais. Dabar jau aišku, kad jokios sankcijos nebepadės ir niekas nesikeis tol, kol gyvuos tas pats Kim Jong-uno režimas. Todėl Pietų Korėja vis dažniau kalba apie būsimą „galvos nukirtimo būrį“, kuris bus suformuotas iki metų pabaigos. Bet kodėl apie tai garsiai kalbama?
(0) 2017-09-13 3
Pirmadienį „Lietuvos geležinkeliai“ atliko ekstremalias pratybas: kaip suvaldyti traukinį su pavojingu kroviniu, jei jo valdymas būtų prarastas.
(1) 2017-09-13 16
Privati amerikiečių kompanija „SpaceX“ sėkmingai iškėlė į orbitą vieną slapčiausių Pentagono ginklų – eksperimentinį daugkartinį erdvėlaivį robotą X-37B.
(10) 2017-09-12 -28
Jau seniai juokaujama apie Rusijos neblėstantį norą nepagrįstai girtis tariamu savo karinės technikos pranašumu. Tikriausiai visiems yra tekę girdėti apie „pasaulyje analogų neturinčius“ kūrinius. Visgi, paskutinis skambus šūkis net be papildomų juokų skamba kaip ištrauktas iš anekdoto - skelbiama, kad „T-14 Armata“ tankas veiktų net ir esant kai kurioms Marso sąlygoms. Ką tuo bandoma pasakyti?
(0) 2017-09-12 15
Sonaras yra prietaisas, kuris yra naudojamas povandeninei navigacijai, taip pat po vandeniu esantiems objektams aptikti. Tačiau ar niekada nesusimąstėte, ar šis prietaisas neturi jokios neigiamos įtakos povandeninio pasaulio gyventojams?
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2017-09-11 0
Kol vieni teigia, kad amerikiečių „Visų bombų motina“ yra galingiausia nebranduolinė bomba pasaulyje, rusai nesutinka. Jie teigia,kad jų turimas „Visų bombų tėvas“ yra bent keturis kartus galingesnis. Dabar šaltiniai Sirijoje teigia, kad galingiausias rusų nebranduolinis sprogmuo buvo panaudotas šalies Deir ez Zoro mieste.
(1) 2017-09-11 7
Šiaurės Korėja neseniai išbandė branduolinį ginklą. Prieš tai jau buvo išbandytos penkios branduolinės bombos. Šalis parodė, kad ji tampa branduoline valstybe, tačiau tarptautinė bendruomenė jau ir taip tai žinojo. Tad kodėl Šiaurės Korėjos naujausias branduolinis bandymas yra svarbus, „The Altantic“ interneto svetainėje klausia žurnalo bendradarbis Uri Friedmanas.
(4) 2017-09-09 31
Moterys, žagintos ir kankintos Sirijos vyriausybės kalėjimuose, stoja į kovą ir kloja pagrindus ateities teisinėms kovoms prieš karo nusikaltimus, skelbia independent.co.uk.
(4) 2017-09-08 23
JAV Gynybos ministerijos pareigūnai po truputėlį demonstruoja norą ribotu masteliu panaudoti branduolinius ginklus prieš Šiaurės Korėją. Nieko nuostabaus, kad tai bloga idėja.
(0) 2017-09-08 13
Šiaurės Korėja turi tarpžemyninių raketų ir jas bando. Tačiau visi bandymai baigiasi netoli šalies teritorijos - raketos nukreipiamos į vandenį. Visgi, ekspertai teigia, kad Šiaurės Korėja jau rytoj gali paleisti raketą pilnu nuotoliu. Kas gali nutikti ir kodėl taip manoma?
(12) 2017-09-08 77
1967 metais pasirašytas susitarimas draudžia į orbitą kelti branduolinius ginklus. Ši sutartis iš esmės užkerta kelią branduolinėms atakoms, kurias atremti būtų labai sunku - iš kosmoso atominės bombos tikrai nekris. Tačiau JAV gali panaudoti kiek kitokį ginklą, kuris savo galia beveik prilygsta branduoliniam užtaisui, tačiau neturi su juo siejamų trūkumų.
(1) 2017-09-08 4
Iš pirmo žvilgsnio Italija atrodo kaip savo įsipareigojimų nevykdanti NATO narė, kuri gynybai skiria vos 1,11 proc. bendrojo vidaus produkto. Mažiau lėšų gynybai skiria vos 7 Aljanso narės. Tačiau iš tiesų Roma įneša didžiulį indėlį į Europos saugumą, rašo „Politico“.
(0) 2017-09-08 2
Rusija Jungtinėms Tautoms (JT) pranešė, kad 2016-aisiais šalies išlaidos karinėms reikmėms siekė daugiau nei 2 trln. rublių (apie 30 mlrd. eurų). Vis dėlto ekonomistai skaičiuoja, kad tai tik 42 proc. sumos, kurią, remiantis JT standartais, reikėjo deklaruoti, praneša RBK.
(6) 2017-09-07 4
Savaeigė artilerija kare yra neįtikėtinai naudinga. Ją galima greitai permesti iš vienos vietos į kitą, naikinant priešo pozicijas pakankamai didelėje teritorijoje. Šūvio nuotolis savaeigiams pabūklams ir haubicoms yra neįtikėtinai svarbus. Rusija giriasi, kad naujoji „Koalicija SV“ haubica savo šūvio nuotolio aplenks analogišką NATO ginkluotę. Taip pat atskleista, kada „Koalicija SV“ bus paruošta mūšiui.
(2) 2017-09-06 24
Tarptautinė bendruomenė sunerimo po pastarojo Šiaurės Korėjos branduolinio ginklo bandymo. Panašu, kad šalis visiškai nesiklauso nei raginimų, nei grasinimų. Tačiau Kinija baiminasi ne galimos atakos, o kad Šiaurės Korėja netyčia susprogdins kalną. Kodėl tai būtų taip grėsminga?
(0) 2017-09-06 11
51-oji teritorija arba angliškai vadinama „Area 51“ yra ypač slapta karinė bazė Jungtinių Amerikos Valstijų pietvakarių Nevadoje. Bazė buvo įkurta 1955-aisiais ir oficiali jos paskirtis yra skelbiama kaip naujų lėktuvų ir ginklų išbandymo zona. Tačiau bazė yra itin saugoma, todėl netrukus ji tapo įvairių konspiracijų objektu.
(7) 2017-09-06 20
Šiaurės Korėja jau daug metų metodiškai kūrė branduolinę programą, o Jungtinės Amerikos Valstijos niekaip nerado atsako. Dabar Vašingtonas moka už klaidas, „Politico“ rašo Jonas Wolfsthalas, Harvardo universiteto ekspertas, 1995–1996 metais vykdęs Šiaurės Korėjos branduolinių objektų stebėjimą.
>> Senesni įrašai

Portalo rubrikos

Akiratis
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai
į