Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
pradinis archyvas
Karyba ir technologijos
(2) 2017-07-27 1
JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė trečiadienį, kad translyčiai asmenys „niekaip“ negalės tarnauti JAV kariuomenėje, sakydamas, kad jų tarnavimas reikštų „milžiniškas medicinines išlaidas ir trikdžius“.
(0) 2017-07-26 30
Sraigtasparniai – labai naudingi orlaiviai. Jie tarnauja ir kaip civilinės transporto priemonės, ir kaip gelbėjimo ar sienos apsaugos tarnybų įrankiai, ir kaip karinės paskirties orlaiviai. Tačiau net ir šiuolaikiniai sraigtasparniai turi trūkumų. Visų pirma, dėl didelio oro pasipriešinimo jie yra gana lėti, bet naujos kartos kariniai sraigtasparniai bus kur kas greitesni.
(0) 2017-07-26 12
Didžiąją laiko dalį JAV kariniai laivai praleidžia atviruose vandenyse neprisišvartuodami uostuose. Laikas nuo laiko jiems prisireikia papildyti atsargas, tačiau neramioje jūroje ar vandenyje tai padaryti toli gražu nėra taip paprasta.
Rubrika: Laivai
(2) 2017-07-25 -2
Visame pasaulyje gerai žinomas ginklų gamintojas „Kalašnikov“ nori pademonstruoti, kad geba kurti aukštųjų technologijų sistemas, tinkamas ateities karui. Dabar kompanija kuria robotizuotą ginklų sistemą, galinčią priimti sprendimus ir iš jų mokytis. Ekspertai sunerimę – sistema pati priims sprendimą šauti ar ne ir vėliau mokysis iš savo klaidos.
(2) 2017-07-25 24
Daugiau kaip 50 pėdų virš masyvaus „USS Gerald Ford“ pakilimo denio, pirmojo laipsnio viršila Jose Triana turi puikų vaizdą į horizontą iš savo kapitono kėdės, esančios maždaug pažangiausio pasaulyje lėktuvnešio viduryje. Ir šis vaizdas J. Triana stebina.
Rubrika: Laivai
(0) 2017-07-24 -10
Karybos ir aviacijos ekspertai nuolat pabrėžia – geras naikintuvas privalo būti labai manevringas. Dėl to dažnai kritikuojamas naujas amerikiečių F-35 – siekiant jį paversti kuo universalesniu orlaiviu buvo prarastos manevringumo savybės. Visgi, aviacijos parodoje Paryžiuje naikintuvui pavyko surengti neprastą pasirodymą, bet rusiškas SU-35S ką tik parodė kažką tiesiog neįtikėtino.
.
(3) 2017-07-23 15
Po vidurinės mokyklos Kimi norėjo stoti į meno mokyklą, tačiau neturėjo tam pinigų. Tad įstojo į armiją. Žvalgybos analitikai, tokie kaip Kimi, dirba su dronų pilotais ir kitais JAV Karinių oro pajėgų karininkais, kad padėtų jiems nuspręsti, kur pasiųsti ginklus kovoje su „Islamo valstybe“ ir „al Qaeda“, rašo NPR.
(2) 2017-07-22 21
Po Šaltojo karo pabaigos pasaulio lyderiai prisiekinėjo, kad „daugiau niekada“. Kartu su subyrėjusia Berlyno siena ir SSRS griūtimi turėjo prasidėti geresnis, taikos ir žydėjimo metas.
(0) 2017-07-21 20
Tsutomu Yamaguchis yra vienas laimingiausių arba nelaimingiausių žmonių istorijoje, priklausomai kaip pažiūrėsite. 1945 metų rugpjūčio 6 dieną T.Yamaguchis važiavo Hirošimos gatvėmis tramvajumi. Tuomet vyras išgirdo lėktuvų variklių gausmą bei pamatė praskrendančius lėktuvus. Vis dėlto jis nieko blogo nepagalvojo, nes lėktuvai tuo metu dažnai skraidė virš miesto.
(2) 2017-07-20 59
JAV kariuomenė Persijos įlankoje pirmą sykį „realiomis sąlygomis“ išbandė lazerinį ginklą, praneša CNN.
(1) 2017-07-20 6
Pietų Korėja pirmadienį pasiūlė surengti retas karines derybas su Šiaurės Korėja, kuriomis būtų siekiama mažinti įtampą tvyrančią po Pchenjano pirmosios tarpžemyninės balistinės raketos bandymo.
(0) 2017-07-20 8
Narai iš Rusijos ir Latvijos Baltijos jūroje netoli Klaipėdos identifikavo per Antrąjį pasaulinį karą nuskendusį sovietų povandeninį laivą S-10.
Rubrika: Laivai
(36) 2017-07-20 86
Į audrą socialinių tinklų erdvėje dėl NATO paskelbto filmuko apie Baltijos šalių partizanus, „miško brolius“, įsijungė ir bene uoliausias Kremliaus propagandininkas Dmitrijus Kiseliovas, ir sumaniai anglų kalba Maskvos liniją po pasaulį tiesiantys Rusijos įkurti „naujienų“ portalai. Tuo metu neutralūs stebėtojai atkreipia dėmesį, kad Aljansas taip greičiausiai bando atgrasyti Rusiją nuo minčių apie Baltijos šalių puolimą.
(0) 2017-07-20 11
Stebėdami Šiaurės Korėjos branduolinės ginkluotės ambicijų krizę analitikai dažnai įspėja, kad kylant įtampai regione politikai gali apsiskaičiuoti ir išprovokuoti branduolinį karą, net jei to ir nesiekia.
(2) 2017-07-20 -6
Tai, kad Rusija karą Sirijoje išnaudoja savo naujausių kariuomenės pasiekimų bandymams karo sąlygomis dažnai pažymima tiek žiniasklaidoje, tiek ir ekspertų komentaruose. Net ir pats tobuliausias ginklas, neišbandytas praktiškai yra geras tik „ant popieriaus“, todėl rusai aktyviai naudojasi galimybėmis „apšaudyti“ savo karinės technikos naujienas.
(4) 2017-07-19 23
Dabar dažnai kalbama apie galingiausias ar pavojingiausias pasaulio kariuomenes. Mums įdomu žinoti, kokie naujausi ginklai jose naudojami, kaip vyksta karių paruošimas, kiek pinigų investuojama ir kas numatoma ateityje. Tačiau įdomybių ieškantys žurnalistai dabar pabandė atkreipti dėmesį į priešingą valstybių galios spektro pusę ir pažiūrėti, kurios pasaulio kariuomenės yra silpniausios.
(2) 2017-07-19 14
Ginklais prekiaujanti JAV bendrovė „West coast armory“ parodė, kas nutinka su kulkosvaidžiu ir ant jo uždėtu slopintuvu, jei šaudoma be sustojimo.
(0) 2017-07-18 5
Šiuos įrenginius animaciniuose filmuose esame matę visi. Į apačią nuspaudžiama ilga svirtis ir kažkur toli pasigirsta sprogimas, turintis pražudyti kitą filmuko personažą. Aišku, tai niekada neįvyksta, bet šie sprogdinimams skirti generatoriai yra tikri ir yra plačiai naudojami kalnakasybos pramonėje. Kaip jie veikia?
(3) 2017-07-16 30
Donaldas Trumpas atrodo nepatenkintas, kad Kinija neišsprendė Šiaurės Korėjos problemos, interneto svetainėje independent.co.uk teigia Šiaurės ir Pietų Korėjų aktualijas analizuojantis Andrew MacLeodas. Tačiau ar JAV prezidentas suvokia, kad Kinija galbūt ir nenori spręsti tos problemos? Ar D. Trumpas supranta, ko nori pagrindiniai veikėjai – Šiaurės Korėja, Pietų Korėja ir Kinija, ar jis tik spėlioja?
(26) 2017-07-15 1
Dėl demografinės situacijos, kai vis mažėja šaukiamojo amžius jaunuolių, netrukus turės būti įvestas visuotinis šaukimas į kariuomenę, sako LRT.lt kalbinti gynybos analitikai Audrius Bačiulis ir Deividas Šlekys. Kariuomenės atstovai to viešai nekomentuoja, mat tam esą reikia politinės valios.
(0) 2017-07-15 -4
Vasara būtų pats metas iš spintų išsitraukti vandens pistoletus. Tiesa, gal ne ši vasara, kai savo artilerijos pabūklus išsitraukė dangus, kuriam pagal bombardavimo vandeniu jėgą lygių nėra. Nors gal dabar ir yra: buvęs NASA inžinierius Markas Roberis, pakreipęs savo karjerą „Youtube“ vaizdo įrašų kūrimo kryptimi, pagamino patį galingiausią pasaulyje vandens šautuvą, rašo „The Verge“.
(0) 2017-07-14 23
JAV kariškiai sėkmingai išbandė vieną iš savo priešraketinės gynybos sistemų, pranešė pareigūnai.
(22) 2017-07-13 25
Jungtinės Valstijos liepą vyksiančioms oro gynybos pratyboms Lietuvoje pirmadienį dislokavo ilgojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemą „Patriot“, galinčią numušti ir raketas, pranešė Krašto apsaugos ministerija.
(31) 2017-07-12 31
Tikriausiai visiems yra tekę girdėti apie Rusijos problemą su lėktuvnešiais. „Admirolas Kuznecovas“  yra senas ir po savęs palieka tirštą juodų dūmų debesį. Rusija turi planų šį atgyvenusį laivą pakeisti nauju, labai moderniu ir galingu lėktuvnešiu, bet ar jai pavyks?
(0) 2017-07-11 14
Šiaurės Korėja pastaruoju metu pasaulį gąsdina vis labiau. Anksčiau mažai kas tikėjo, kad ši vargana šalis gali pasigaminti tarpžemyninių raketų, tačiau po praėjusios savaitės bandymų aišku, kad tai - neišvengiama realybė. Bet kaip veiktų Šiaurės Korėjos raketa? Kokius klausimus šiai šaliai dar reikia išspręsti, kad ji teoriškai galėtų suduoti smūgį JAV?
(0) 2017-07-10 14
Krašto apsaugos sistemoje iš civilių formuojamos greitojo reagavimo kibernetinių operacijų komandos.
(2) 2017-07-07 20
Jungtinių Valstijų Oro pajėgų klimatinėje laboratorijoje prieš porą dienų kilo gaisras. Nors tiksli jo padaryta žala nėra skelbiama, jis patraukė žiniasklaidos dėmesį iš naujo sužinoti, kaip bandomi kariniai lėktuvai. Kokie bandymai atliekami Makinlio klimatinėje laboratorijoje? Ką kariniams lėktuvams tenka ištverti prieš keliaujant į misijas visame pasaulyje?
(11) 2017-07-06 29
Centrinis mašinų gamybos tyrimų institutas („ЦНИИмаш“) neseniai parodė uniformas, kurias po kelių metų gali dėvėti rusų pėstininkai. Tai – visą kūną dengiantys šarvai, kuriuose slypi galybė technologijų. Bent jau taip sakoma. Kuo šie šarvai tokie ypatingi ir kodėl ekspertams susižavėjimo jie nekelia?
(2) 2017-07-06 20
Pastarieji šeši mėnesiai buvo pakankamai įtemptas laikotarpis Korėjos pusiasalyje. Daugelis atidžiai Šiaurės Korėjos veiksmus stebinčių apžvalgininkų negalėjo nepripažinti, kad situacija gali pakrypti labai pavojinga linkme, rašo CNN.
>> Senesni įrašai

Portalo rubrikos

Akiratis
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai
į