Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

„Google“ atskleidžia JAV karines paslaptis?

2011-12-14 (15) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (220)
    Share

„Google“ kompanija sukompromitavo JAV nacionalinį saugumą ir viskas dėl geresnės žemėlapių technologijos, rašo naujienų portalas „FoxNews.com“.

Kompanijos žemėlapių paslaugas teikiančiame puslapyje „Google Maps“ bet kuris interneto vartotojas gali susirasti karines bazes ir priartinti jas tiek, kad matytų lėktuvų pakilimo takus ar net slaptus karinius bepiločius lėktuvus, tokius kaip neseniai Irane prarastas „RQ-170 Sentinel“. Internetinis aviacijos tinklapis „Flight Global“ būtent taip ir padarė. Jie teigia atradę slaptą JAV karinę oro bazę Nevados valstijoje, kurioje yra testuojami „RQ-170“ lėktuvai. „Google Maps“ palydovinėje nuotraukoje galima matyti ant pakilimo tako stovintį „Predator“ arba „Reaper“ lėktuvą, tačiau „Flight Global“ teigimu „RQ-170“ lėktuvai taip pat yra bandomi šioje karinėje oro bazėje. Pasak JAV karinių oro pajėgų pulkininko Cedrico Leightono, ši informacija gali būti labai naudinga Irano kariuomenei.

„Iranas neabejotinai susidomės šia informacija, nes tai jiems atskleidžia, kaip mes vykdome savo žvalgybos misijas“, – sakė karininkas.

Plačiai nežinomas „Lockheed Martin“ kompanijos pagamintas nepilotuojamas lėktuvas „RQ-170“ pateko į dienraščių antraštes, kuomet neseniai dingo kažkur Vakarų Irane. Ekspertų teigimu, šis lėktuvas yra moderniausias iki šiol pagamintas modelis, turintis aukštos kokybės vaizdo kameras, sensorius, kurie gali aptikti branduolinius ginklus, bei pažangią užsimaskavimo sistemą.

C. Leightonas teigia, kad „Google“ turi teisę viešinti šias palydovines nuotraukas, tačiau neturėtų to daryti, kadangi tai apsunkina JAV karines operacijas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (15)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
32(4)
29(0)
26(0)
22(1)
18(1)
14(0)
Savaitės
90(1)
80(0)
77(6)
Mėnesio
111(22)
102(1)
92(0)
83(5)