Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

2-ą kartą užfiksuotas mįslingas trikampis ekspertams byloja apie naują nežinomą superslaptą JAV bombonešį

2014-04-18 (7) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (440)
    Share

Pirmą kartą apie šį be garso ore manevruojantį mįslingą trikampio formos objektą buvo pranešta prieš mėnesį – kovo 10 d. virš Amarilo (Teksasas, JAV). Šįkart skelbiami identiško skraidančio trikampio kadrai, nufotografuoti virš Arizonos. Tačiau ekspertus labiausiai glumina tai, kad objektas savo formomis nepanašus į jokį kitą žinomą slaptą, radarams nematomą lėktuvą – nei į B-2, nei į Stealth F-117, nei į X-47B. Be to, ekspertai mano, kad objektą pilotavo žmogus. Spėliojama, kad tai – naujos kartos JAV bombonešio LRSB (Long Range Strike Bomber) superslaptas prototipas, apie kurį JAV oro pajėgos dar niekur nėra skelbusios.

Žiniasklaidoje pasirodžius pirmai šio trikampio nuotraukai, beveik niekas neabejojo, kad tai – kažkoks karinis lėktuvas, o nuotraukos nėra suklastotos.

„Net trys ekspertai – Grahamas Warwickas, Guy'us Norrisas ir aš – esame įsitikinę, kad šios fotografijos tikros, jose matomas objektas yra tikras, – praėjusį mėnesį savo tinklaraštyje teigė leidinio „Aviation Week“ redaktorius, gynybos ekspertas Billas Sweetmanas. – Reikia pripažinti, kad šis objektas – beprecedentis. Iš šių kadrų galima tiksliau pasakyti, kas šis objektas nėra, o ne kas jis yra."

„Labai sunku įvertinti, kokio jis dydžio, – tęsia B. Sweetmanas. – Nors, žvelgiant į nuotrauką, norėtųsi manyti, kad objektas didesnis už slaptąjį X-47B. Jo forma primena kompanijos „Boeing“ eksperimentinį projektą „Blended Wing Body“. Ši koncepcija dar vadinama „Swift Killer Bee/Northrop Grumman Bat“. Šis orlaivis skiriasi nuo bet kurios kitos žinomos koncepcijos.“

B. Sweetmanas yra linkęs manyti, kad tai nėra bepilotė skraidyklė – labiau tikėtina, kad ją pilotavo žmogus. Be to, trikampį objektą lydėjo dar du lėktuvai, o vienam radijo mėgėjui pavyko pasiklausyti pilotų pokalbio fragmentų.

„Labai mažai tikėtina, kad grupele skristų trys slapti dideli bepiločiai, – teigia aviacijos ekspertas. – Ši nuotrauka unikali ir tuo, kad tai – bene pirmas kartas, kai slaptą lėktuvą pavyko nufotografuoti virš JAV teritorijos. Logiška būtų manyti, kad Jungtinėse Valstijose plėtojama ne viena slaptų orlaivių programa.“

Tąsyk ekspertas mėgino spėti, kad tai – testuojama pamaina legendiniam „Stealth“ tipo naikintuvui F-117 Nighthawk, kurio JAV karinės oro pajėgos nebenaudoja jau 6 metus.

O štai prieš kelias dienas internete pasirodė kitos tokio paties neidentifikuoto trikampio nuotraukos. Jose objektas matomas aiškiau – jis skraidė virš Vičitos (Kanzasas, JAV). Nuotraukos autorius – gamtos fotografas Jeffas Templinas. Jis objektą nufotografavo šių metų vasarį.

„Objektas sklendė tiesiai virš miesto ir buvo labai aiškiai matomas, – tvirtina fotografas. – Jį būtų lengvai matęs kiekvienas, tuo metu pažvelgęs į dangų. Beje, jis skrido absoliučiai tyliai – neišleido nė garso. Kai fotokadrą apžiūrėjau kompiuterio ekrane, mane nustebino trikampė jo forma. Tokių danguje kasdien nepamatysi. Manau, kad tai žmogaus rankų darbas – tikrai ne ateivių.“

Leidinys „The Aviationists“ mano, kad tai gali būti naujas slaptas „Stealth“ tipo lėktuvas, kurį, kaip galima spėti, JAV karinės oro pajėgos pastarosiomis savaitėmis intensyviai testuoja. Yra manančių, kad tai – nematomas bepilotis RQ-180 arba, labiau tikėtina, naujos kartos amerikiečių bombonešio LRSB (Long Range Strike Bomber) prototipas. Ekspertų požiūriu, jis turėtų atrodyti maždaug taip:

.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(24)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(0)
Komentarai (7)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
33(0)
25(0)
25(2)
25(0)
20(0)
19(1)
14(1)
14(0)
13(0)
Savaitės
102(3)
Mėnesio
118(2)
107(0)
105(35)