Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

Būna ir taip: naikintuvas F-16 į bazę grįžo ir nusileido be pusės sparno (Video)

2015-02-23 (0) Rekomenduoja   (55) Perskaitymai (4297)
    Share

Praėjusį spalį virš Kanzaso valstijos susidūrė du naikintuvai F-16. Incidento metu vienas naikintuvas nukrito ir sudužo (jo pilotas saugiai katapultavosi), o apgadintas kitas sugebėjo nusileisti karinėje bazėje. Tačiau neseniai paviešintos antrojo naikintuvo nuotraukos atskleidžia, kad apibūdinimas "apgadintas" – švelniai tariant, per švelnus. Pasirodo, antrasis naikintuvas sugebėjo nusileisti nepaisant to, kad per incidentą jam nutraukė pusę sparno

Sunku patikėti, bet su sparno likučiais pilotas sugebėjo grįžti į už maždaug 200 km esančią karinę bazę – ir ne tik grįžti, bet ir joje nusileisti.

Incidentas įvyko per pratybas, kai buvo imituojama, jog du naikintuvai stoja į kovą prieš vieną "priešininko" naikintuvą. Medžiotojų tandemui vadovavo patyręs F-16 pilotas, o jam talkino tokio lėktuvu labai mažai skraidęs kolega.

Kovinę figūrą sudaręs patruliuojantis tandemas ėmė artėti prie priešininko funkciją pratybose atliekančio trečio naikintuvo. Iš paskos skridęs antrasis tandemo pilotas pasuko savo lėktuvą kairėn, tiesiai į "priešininko" lėktuvą, kuris taikėsi praskristi tarp dviejų patruliavusių F-16. Pirmuoju lėktuvu skridęs skrydžio vadas neteisingai suprato manevrą kaip posūkį dešinėn ir pats pasuko dešinėn – priekyje skrendantis pilotas nemato, lydinčio kolegos. Tuo tarpu antrasis pilotas visą dėmesį buvo sutelkęs į "priešininko" lėktuvą – į vado lėktuvą jis nežiūrėjo. Taip abu lėktuvai ir susikabino.

Antrojo naikintuvo raketos kirto į priekyje skridusio naikintuvo korpusą. Šis virto nevaldomu ir nukrito – skrydžio vadas spėjo katapultuotis. O antrajam naikintuvui per susidūrimą vienas sparnas buvo patrumpintas net 1,5 metro. Vis dėlto mažai F-16 skraidymo praktikos turinčiam pilotui pavyko lėktuvą suvaldyti ir sėkmingai parskraidinti į bazę. Šiaip ar taip, incidentas kainavo 22,5 mln. JAV dolerių.

Tiesa, tai – ne pats kurioziškiausias išsigelbėjimas karinės aviacijos istorijoje. Mat kadaise vienam naikintuvui F-15 yra pavykę nusileisti išvis be vieno sparno (žiūrėkite vaizdo medžiagoje)

Verta skaityti! Verta skaityti!
(58)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(55)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
43(0)
37(5)
31(5)
23(0)
18(2)
16(0)
12(2)
12(2)
Savaitės
87(1)
Mėnesio
150(2)
148(15)
146(3)
143(12)
139(22)