Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

Rusijos armija pristatė amfibinį droną-bombonešį

2015-03-31 (6) Rekomenduoja   (31) Perskaitymai (165)
    Share

Rusijoje pristatytas pirmasis amfibinio drono-bombonešio prototipas. Dronas turi oro pagalvę, kuria gali leistis ant vandens. „Čirok“, reiškiančiu „ančiuką“, pavadinta bepilotė skraidyklė yra veikianti ir paruošta bandymams.

Drono bandymus netrukus pradės Rusijos elektronikos gamintojas Rostec, kuris taip pat prisidėjo prie jo kūrimo. Nuo 2016 planuojama pradėti masinę šio prietaiso gamybą. Pernai buvo pristatyta penkis kartus mažesnė, miniatiūrinė „Čirok“ versija. Drono kūrėjų teigimu, tikrosios skraidyklės sparnų ilgis sieks 10 metrų. Pasak Rostec, „Čirok“ bus amfibinis dronas, galintis leistis ant vandens, o taip pat ir ant žemės. Dronas gali skristi iki 6 km aukštyje ir gali gabenti daugiau nei dvigubai sunkesnį už save krovinį, siekiantį apie 330 kg. Dronas bus aprūpintas raketomis bei bombomis. Jo masinė produkcija prasidės kitais metais.

Drono karkasas pagamintas iš anglies pluošto. Tuo tarpu daugkartinio naudojimo pripučiama pagalvė pagaminta iš medžiagų mišinio, kurio sudėtį Rostec atsisakė atskleisti.

Pasak „Čirok“ gamintojų, dronas galės vienu pakilimu įveikti net 2 500 km atstumą bei turėtų būti atsparus vandeniui. Rostec generalinio direktoriaus Aleksandro Jakunino teigimu, šis aparatas gali veikti sudėtingomis oro sąlygomis, tuose regionuose, kur mažai arba išvis nėra įprastinėms oro transporto priemonėms reikalingų nusileidimo ir pakilimo takų. Anot Jakunino, šis dronas išspręs problemas, su kuriomis susiduria šalies armija plačiose Rusijos teritorijose.

Nors nepaskelbta, kiek „Čirok“ dronų užsisakė Rusijos armija, tačiau viena iš didžiausių šio projektų finansuotojų yra Rusijos Gynybos Ministerija, todėl galima manyti, kad nebus apsiribota keliomis skraidyklėmis.

Regis, Rusija rimtai pažvelgė į savo karinės galios atsilikimą nuo Vakarų šalių, kalbant apie bepilotes kovines skraidykles. Neseniai Rusijos Gynybos Ministerija pranešė apie sunkiojo smogiamojo drono sukūrimą, o pernai net pradėjo arktinės karinės dronų bazės statybos darbus. Ši bazė įsikūrusi vos už 650 kilometrų nuo Aliaskos krantų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(41)
Neverta skaityti!
(10)
Reitingas
(31)
Komentarai (6)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
46(9)
34(0)
26(0)
25(0)
22(0)
16(0)
15(0)
14(4)
13(2)
13(1)
Savaitės
66(0)
64(0)
64(0)
58(7)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(22)
98(0)