Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2007-01-01 iki 2007-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2007-12-27 0
Rusija praėjusį antradienį sėkmingai paleido raketą, kuri į orbitą išvedė tris paskutinius dirbtinius palydovus, skirtus užbaigti konstruoti jos nuosavą globaliosios navigacijos sistemą pavadinimu GLONASS. Ši sistema iš esmės yra su JAV GPS sistema konkuruojantis karinės paskirties produktas. GLONASS žemėlapių sistema padengia didžiąją Rusijos dalį ir planuojama, jog iki 2009 apims visą Žemės rutulį (kai pradės veikti visi 24 navigaciniai satelitai).
(0) 2007-12-26 0
Šiuo metu JAV laivynas kuria naujos kartos karinių laivų energetinę sistemą, kurį jų teigimu "turi potencialą revoliucionizuoti laivyne naudojamą ginkluotę ir žmogiškųjų išteklių paskirstymą". Naująją architektūrą sukūrė Buffalo (JAV) universiteto Elektroninės Pakavimo Laboratorijos vedėjo Cemal Basaran vadovaujamas kolektyvas. Sistema paskirstys jėgainės generuojamą elektros energiją į visas laivo posistemes. Tikimasi, jog to pasekoje bus kompiuterizuota daug da...
(6) 2007-12-23 0
Nepilotuojami žvalgybiniai lėktuvai senokai ne naujiena. Tiesa, pilnai išbaigto ir universalaus modelio turbūt dar niekas nesukūrė, tačiau bandymų – aibės. Apskritai paėmus, nepilotuojamas žvalgybinis lėktuvas – ideali priemonė ilgalaikiams stebėjimams. Tik štai kaip su jo energijos papildymu – saulės elementams reikia didelių matmenų ir akumuliatorių, o akumuliatoriai ar kuro bakai iš karto didina masę. Žodžiu, energetiniai klausimai – vieni iš svarbiausių pr...
(12) 2007-12-16 0
Kiekvienoje srityje galima išskirti aktualiausias vystymosi kryptis – medicinoje genetika, elektronikoje robototechnika, o štai armija paskutiniu metu labai dideles lėšas investuoja į lazerines technologijas. Galbūt jau ne už kalnų tie laikai, kuomet dabartinė ginkluotė ims keistis iš esmės pagal fantastinių filmų scenarijus?
(34) 2007-12-16 1
Senoviniai įrašai ir šiandien vykstančių karų slapti raportai atskleidžia tą patį žiaurumu stulbinantį faktą: ir šiais laikais, kaip prieš tūkstantmečius, karo grobiu tampa ne tik užimtos teritorijos, bet ir jose gyvenančios moterys, dažnai patiriančios sukrečiančią okupantų prievartą. Moterų prievartavimas vis dar laikomas efektyviu, daugybę žmonių fiziškai ir psichologiškai pražudančiu ginklu.
(1) 2007-12-13 0
Korėja sėkmingai išbandė nepilotuojamą pasukamų sraigtų lėktuvą, kuris padės šaliai tapti šios technologijų srities lydere lapkričio 29 d. pranešė valstybei priklausantis oro ir kosmoso institutas. Bandymas, atliktas Goheung apskrityje, Pietų Jeolla provincijoje, yra dalis 101,1 milijardo vonų (108,4 JAV dolerių) vertės projekto, vyksiančio iki 2012 metų, pranešė Korėjos oro ir kosmoso tyrimų institutas (KARI).
(3) 2007-12-08 0
“Zetix” – tai audinys, kuris yra toks tvirtas, jog gali nesuirdamas atlaikyti kelis pakartotinius tipinių automobilių bombų sprogimus. Jis absorbuoja sprogimo energiją ir paskirsto visoje savo struktūroje. Kadangi tai yra audinys, jį galima naudoti šarvams gaminti, langams uždengti, karinėms palapinėms ir užuovėjoms nuo audrų gaminti, o jo siūlai gali būti naudojami netgi žaizdoms susiūti. Visa tai lemia savybė, tarsi paneigianti fizikos dėsnius. Kaip tai veikia?
(8) 2007-12-07 2
Ar gali paprastoms kulkoms atsparus neperšaunamas stiklas atlaikyti prieštankinio granatsvaidžio (RPG) šūvį? Kai stiklas yra plonesnis, užtaisas jį praduria tarsi popieriaus lapą. Tačiau jei apsaugai naudojamas bent 10cm storio stiklas, už jo stovintis manekenas gali išlikti netgi visiškai sveikas ;) Išsamų atsakymą pamatysite tolesniuose video.
(20) 2007-12-02 0
Kariškiai ir teisėsaugos organai senai svajoja apie galimybes sulaikyti pažeidėjų techniką be didesnių nuostolių tiek jai, tiek ir jos keleiviams. Dabar gi be lenktynių ir susišaudymų ne tik per holivudinius filmus, bet ir tikrose nusikaltėlių medžioklėse neapsieinama. O juk viskas būtų žymiai paprasčiau, jei užtektų su kokiu aparatu „pašviesti“ į judančią techniką ir ji klusniai sustotų. Nors tai skamba truputi fantastiškai, tačiau jau dabar tokia sistema yra...
(15) 2007-11-26 0
Kompanija "Sarcos" jau prieš kelis metus pareiškė kurianti kariniams tikslams skirtą robotizuotą egzoskeletą. Toks įrenginys iš esmės yra robotas, kurį galima "apsivilkti" - taip gerokai sustiprinami įprastiniai egzoskeleto vartotojo atliekami veiksmai. Visai neseniai "Sarcos" išplatino video medžiagą, kurioje parodytas veikiantis naujojo gaminio prototipas. Priešingai skeptikų nuomonei, rezultatai išties įspūdingi.
(4) 2007-11-25 0
Retai tenka rašyti apie išradimus, padarytus ne Amerikoje, Europoje ar tolimuosiuose rytuose. Tačiau tuo pačiu malonu, jog talentingų žmonių yra visame pasaulyje. Štai Turkijos universiteto ODTU (Middle East Technical University) mokslininkai sukūrė naują radarams nematomą medžiagą – analogišką tai, kuri dengia dabartinius Stealth lėktuvus.
(0) 2007-11-21 0
D. Britanijos mokslininkai sukūrė karinių naikintuvų pilotų šalmą, leisiantį lakūnams matyti kiaurai kabinos sienų. Na, jei tikitės kažkokio unikalaus atradimo, teks truputi nusivilti. Sistema realizuota nesudėtingai pritaikant labai išvystytas video technologijas. Naikintuvo išorėje išdėstytos kameros nuolat filmuoja vaizdą aplink lėktuvą, o duomenys perduodami į piloto šalmą. Visgi sistema unikali tuo, jog į šalmo ekraną perduodamas tik tos kameros vaizdas, kurios...
(12) 2007-11-20 0
Tai skamba išties fantastiškai - 300 šūvių per minutę, pilnai automatinis visiškai mažos atatrankos šratinis šautuvas. Ir tai ne viskas - gamintojo teigimu, "Auto Assault-12" (AA-12) ginklui nereikalingas joks valymas ar sutepimas. Sunku įsivaizduoti kaip tai įmanoma, tačiau panašu, jog tai faktas. Ginklas pagamintas naudojant septynias skirtingas nerūdijančio plieno rūšis, konstrukcija suprojektuota taip, kad ji pati absorbuotų didžiąją dalį atatrankos energijos. Daugi...
(6) 2007-11-19 0
Vienas iš naujausių Rusijos karinių oro pajėgų atstovų yra Kamovo firmos sukurtas sraigtasparnis KA-50 turintis "Juodojo Ryklio" pravardę. NATO jam suteikė kodinį pavadinimą "Hocum". Kamovo firmos sraigtasparniai skiriasi nuo kitų sraigtasparnių tuo, kad jie neturi uodegos sraigto, ir vietoj vieno pagrindinio sraigto jis turi du bendraašius sraigtus.
(4) 2007-11-13 2
Iš naujo tipo anglies pluošto, sukurto Kembridžo universitete, galima austi itin tvirtus kūną saugančius šarvus, skirtus kariškiams ar teisėsaugos pareigūnams. Pasak tyrinėtojų, naujoji medžiaga jau dabar yra kelis kartus stipresnė, tvirtesnė ir kietesnė už šiuo metu apsauginiams šarvams naudojamas medžiagas.