Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

Rusija turi laivą, kuris tikriausiai prisijunginėja prie povandeninių komunikacijos linijų - šnipinėjama visame pasaulyje (Video)

2017-09-20 (0) Rekomenduoja   (22) Perskaitymai (55)
    Share

„Yantar“ - vandenynų tyrimų laivas, Rusijos kariniame jūrų laivyne pristatytas 2015 metais. Visgi, šio laivo atliekami tyrimai kelia abejonių - argi tai ne šnipinėjimams skirtas laivas? Nepatiklios ekspertų akys beda į įtartinus „Yantar“ veiksmus, galimai išduodančius tikrąją laivo paskirtį.

„Yantar“ iš tikrųjų nėra panašus į karinės paskirties laivą. Jis veikia kaip mobilus batiskafų uostas. Šie mažyčiai povandeniniai laivai gali tyrinėti vandenyno dugną, tačiau mūšyje iš jų naudos būtų mažai. Ir pats „Yantar“ būtų lengvas taikinys. Tačiau šnipinėjimui jis tikrai tinkamas. Šiuo metu „Yantar“ plaukioja Viduržemio jūros rytuose, kur vėl atlikinėja kažkokius savo tyrimus.

2015 metais pristatytas „Yantar“ yra valdomas Povandeninių tyrimų skyriaus, kuris, kaip manoma, yra atsakingas už povandeninį šnipinėjimą. Ką galima sužinoti naudojantis tokiais mažais batiskafais? Ogi visai nemažai. Ekspertai pastebi, kad „Yantar“ savo tyrimus noriai atlieka ten, kur eina svarbiausios povandeninės komunikacijos linijos.

Kaip atrodo „Yantar“?

2015 metais pradėjo šiltėti Kubos ir JAV santykiai - „Yantar“ pradėjo sukiotis Gvantanamo įlankoje, kur vienas iš povandeninių komunikacijos kabelių iškyla į paviršių. 2016 metais „Yantar“ plaukiojo prie Sirijos krantų. Vėlgi, virš kito komunikacijų kabelio. Greitai po to šalyje mistiškai dingo internetas. „Yantar“ ne kartą sukiojosi prie Kanados, JAV, Portugalijos kartų, Viduržemio jūroje, Persijos įlankoje ir visur ten, kur eina svarbiausi komunikacijos mazgai.

„Yantar“ turi porą batiskafų, galinčių panerti į 6 km gylį ir atlikti įvairius veiksmus hidraulinėmis roboto rankomis. Laivas taip pat turi ir robotą, kuris taip pat gali nerti į didžiulį gylį, tačiau apie jį žinoma nedaug. Tai kuo galimai užsiima „Yantar“, jei tai tikrai yra šnipų laivas?

Ekspertai teigia, kad su „Yantar“ įranga būtų nesunku prisikapstyti prie kabelio ir prie jo prisijungti. Taip būtų galima rinkti informaciją. Jos apdorojimas būtų visai kita sritis, reikalaujanti daug pastandų, tačiau pirmasis žingsnis visuomet yra prieigos susikūrimas.

Dabar „Yantar“ dirba Viduržemio jūros rytuose - toje vietoje, kur povandeninis kabelis jungia Izraelį ir Kiprą. Tačiau greičiausiai pagrindinis laivo tikslas yra du naikintuvai, Su-33 ir MiG-29, prarasti maždaug toje vietoje dar 2016 metais. „Yantar“ gali pasiekti nuolaužas, susirinkti viską, kas iš jų dar reikalinga, bei patikrinti ar jų nelankė kas nors kitas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(28)
Neverta skaityti!
(6)
Reitingas
(22)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
28(2)
26(0)
20(4)
18(2)
17(0)
15(6)
15(0)
14(8)
14(4)
Savaitės
73(1)
71(0)
63(0)
61(0)
56(0)
Mėnesio
233(8)
111(3)
108(12)
106(0)
105(26)