Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

Internete plinta liepsna apsuptų Rusijos povandeninių laivų vaizdai - gyventojams aiškinama, kad tai - tik pratybos (Video)

2018-01-23 (0) Rekomenduoja   (8) Perskaitymai (55)
    Share

Socialiniuose tinkluose plinta Vladivostoke užfiksuoti vaizdai. Juose aiškiai matyti gaisras, kuris galimai niokoja ir įlankoje prišvartuotus povandeninius laivus. Visgi, valdžia sunerimusius gyventojus bent jau pabandė nuraminti, teigdama, kad tai - pratybos.

Vaizdo įrašas su galimai liepsnojančiais laivais prieš porą dienų pasirodė „Twitter“ tinkle. Juo aktyviai dalinosi žmonės, o vietiniai pasakojo patys matę degančius laivus. Visgi, Rusijos valdžia neigia bet kokius gandus apie gaisrą. Tiksliau, aiškinama, kad tai, ką matė gyventojai, buvo suplanuotos pratybos.

Panašu, kad gaisras niokojo „Kilo“ klasės povandeninių laivų galines dalis. Šie laivai yra varomi dyzelinių-elektrinių variklių, o ne branduolinių reaktorių teikiamos energijos. Tačiau toks gaisras vis tiek kelia pavojų aplinkai. Visgi, aiškinama, kad Vladivostoke buvo surengtos avarijų valdymo pratybos ir gaisras buvo sukeltas tyčia.

Liepsnos prie Rusijos povandeninių laivų vaizdo įraše

Iš vaizdo įrašų sunku pasakyti, kas iš tikrųjų dega. Gali būti, kad liepsnos laivų neliečia, tačiau kai kurie žmonės abejoja, kad tokios didelės liepsnos ir tiršti juodų dūmų kamuoliai galėtų būti kokių nors suplanuotų pratybų dalis.

„Kilo“ klasės povandeninius laivus naudoja ne tik Rusija. Šie praeito amžiaus devintame dešimtmetyje pradėti naudoti sovietiniai povandeniniai laivai surado kelių ir į Indijos, Kinijos, Irano ir Vietnamo laivynus. 2013 metais vienas toks Indijos povandeninis laivas buvo stipriai apgadintas būtent gaisro metu. Liepsnos nuniokojo priekyje buvusį amunicijos skyrių, sprogimas nusinešė 18 laive buvusių žmonių gyvybes. Nors iš pradžių buvo svarstoma laivą remontuoti, pernai jis buvo nurašytas.

Tas pats gaisras kitu kampu

Kol kas detalių paaiškinimų apie incidentą nėra. Liepsnos buvo nuslopintos, tačiau žmonės, stebėję šį gaisrą, vis tiek abejoja, kad tai buvo pratybos. Kita vertus, kas dar galėjo nutikti? Matyti, kad liepsnos glosto laivus iš išorės, o tokiuose laivuose kilę gaisrai dažniausiai pirmiausia nuniokoja vidų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(18)
Neverta skaityti!
(10)
Reitingas
(8)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
50(0)
39(0)
39(0)
26(3)
19(1)
17(1)
17(0)
14(0)
11(5)
10(0)
Savaitės
133(21)
78(1)
68(3)
66(0)
65(4)
Mėnesio
174(16)
133(21)
128(2)
113(26)