Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

Pirmieji „Vilkų“ koviniai šūviai Lietuvoje: ką jie gali ir kaip buvo išbandyti

2019-10-01 (51) Rekomenduoja   (69) Perskaitymai (330)
    Share

Rugsėjo 25 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradė) vyko naujųjų Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ įgulų rengimo praktinė dalis, kurios metu kariai iš įvairių kariuomenės dalinių atliko šaudymus „Vilkų“ ginklų sistemomis – 7,62 mm kulkosvaidžiu ir 30 mm patranka MK-44S. Tai – pirmieji „Vilkų“ koviniai šūviai Lietuvoje.

„Kariai treniravosi efektyviai išnaudoti išmanią ginklų valdymo įrangą ir greitai naikinti taikinius. Kaip matote, pataikymų lygis aukštas, o šarvuotąją techniką imituojantys taikiniai visiškai sumaitoti“, – sakė pratyboms vadovaujantis Sausumos pajėgų mokymo centro ekspertas viršila Deivis Kurtinaitis.

„Vilko“ ginklų sistema be 30 mm patrankos ir kulkosvaidžio taip pat aprūpinta ir prieštankinėmis valdomomis raketomis „Spike“. Šios raketos suteiks galimybę „Vilkus“ naudosiantiems kariams neutralizuoti priešo šarvuotąją techniką – tankus, pėstininkų kovos mašinas – tokiu atstumu, kokiu priešo technika dar negali pradėti mūšio.

„Šios pėstininkų kovos mašinos batalionui suteikia ypač geras ugnies galimybes. Kiekviena jų gali išskirtinai taikliai naikinti tiek priešo gyvąją jėgą, tiek techniką, taip pat mašina suteikia tinkamą apsaugą mūsų pėstininkams”, – apie „Vilkų“ galimybes sakė Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas majoras Rimas Čepononis.

Kovinio šaudymo pratybose vienu metu buvo naikinami ir priešo pėstininkus, ir šarvuotąją techniką imituojantys taikiniai. Užsiėmimus stebėjo ir karius konsultavo ginklų sistemų gamintojų atstovai iš Izraelio ir Vokietijos, o šaudymo pratybas organizavo ir vedė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų mokymo centro ekspertai.

Lietuvos kariuomenė, iš viso gausianti 88 šias pėstininkų kovos mašinas, po metus trukusių intensyvių testavimų Vokietijos ir Nyderlandų poligonuose bei testavimo centruose, pirmąsias dvi gavo šių metų liepos pradžioje. Gavus visą užsakytų pėstininkų kovos mašinų kiekį jomis bus pilnai aprūpinti du batalionai: Rukloje dislokuotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas ir Alytuje dislokuotas Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas.

Pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“ pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus pagamino Vokietijos konsorciumas ARTEC. Mašinose sumontuoti Izraelio gamybos ginkluotės bokšteliai, jos apginkluotos JAV gamintojo 30 mm patrankomis MK-44S ir Izraelio prieštankinėmis raketomis „Spike LR“, jose taip pat integruota kita specializuota įranga ir elektroninės sistemos.

Pagal 2016 m. Lietuvos, PKM gamintojo ARTEC konsorciumo ir tarptautinės ginkluotės pirkimo organizacijos OCCAR sudarytą sutartį visos 88 PKM „Vilkas“ bus pristatytos į Lietuvą iki 2021 m. pabaigos. Kovos mašinų „Vilkas“ ugnies galios, manevro ir įgulos apsaugos derinys geriausiai atitinka Lietuvos kariuomenės poreikius tiek šalies gynybai, tiek dalyvavimui tarptautinėse operacijose.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(72)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(69)
Komentarai (51)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
43(0)
27(1)
26(4)
24(4)
21(0)
21(0)
20(0)
19(1)
14(0)
Savaitės
66(0)
66(0)
64(0)
58(7)
57(0)
Mėnesio
235(8)
110(0)
105(22)
84(0)