Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

Šios formos durklai uždrausti ne vienoje valstybėje, bet kodėl?

2019-10-21 (4) Rekomenduoja   (9) Perskaitymai (165)
    Share

Jei jums reikėtų ant popieriaus lapo greitai nupiešti durklą, tikriausiai nupieštumėte smailaus peilio formą. Tačiau durklų iš tikrųjų būna įvairių. Štai šis, kurį matote nuotraukoje, yra toks veiksmingas, kad ne viena šalis jį uždraudė.

Tai - T formos durklas, dar vadinamas stumiamuoju ar kumščio durklu. Jie naudojami jau labai seniai. Manoma, kad pirmieji tokios formos durklai pasirodė Indijos pusiasalyje maždaug 16 amžiuje. T formos durklus britai naudojo abiejų pasaulinių karų metu, o entuziastai visame pasaulyje šiuos ginklus kolekcionuoja ar net pasigamina patys.

Iš tikrųjų, T formos durklų populiarumą (nors jie niekada nebuvo tokie populiarūs kaip tradicinės formos durklai) bent jau iš dalies nulėmė gamybos paprastumas. Durklo geležtė buvo galima išpjauti įprastai, o štai rankena buvo tik dvi paprastos plokštelės iš medienos, aliuminio ar kokio nors kompozito. Pirmojo pasaulinio karo metu, kuomet tranšėjose virė labai atkakli kova, T formos durklai buvo labai efektyvūs, nes buvo pakankamai trumpi, kad būtų veiksmingi net imtyniaujant su priešu. Tokie durklai taip pat buvo labai lengvi, paprastai prižiūrimi, kompaktiškai tilpo į kišenes ar net batus.

Aišku, nereikėtų pro akis praleisti ir akivaizdaus T formos durklų pranašumo - visa smūgio jėga buvo perduodama tiesiai per geležtę, nes ranka buvo tarsi tos geležtės tęsinys. Kartu sumažėjo tikimybė susižeisti pačiam.

Šiais laikais T formos durklai naudojami gerokai rečiau. Artimoje kovoje naudojami pistoletai arba tradicinės formos kovos peiliai-durklai. Nors T formos durklai yra labai efektyvūs, jie nėra labai universalūs. Įprastas durtuvas yra efektyvesnis ginantis, gali būti panaudotas ir išgyvenimo reikmėms - maistui ruošti, medžioti, įsirengti stovyklavietę. Tuo tarpu T formus kumštiniai durklai yra pakankamai siauros paskirties. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl Kanadoje, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje ir dar keliose šalyse durklų, kurių ašmenys yra įrengti statmenai rankenai, pardavimas yra draudžiamas.

Kita priežastis - šie ginklai buvo labai pamėgti nusikaltėlių. Juos lengva paslėpti ir jie yra labai efektyvūs artimoje kovoje. 19 amžiaus Naujojo Orleano nusikaltėliai tokius durklus slėpė batuose, paltų rankovėse ir net pirštinėse. Tai leido greitai užpulti nieko neįtariančias aukas tiesiog gatvėje.

Tiesa, tokių draudimų priešininkai pastebi, kad T formos peiliai gali būti naudojami medžioklės grobio dorojimui. Tiesą sakant, egzistuoja ir tam specialiai skirtų peilių. Juolab, kad visų peilių tikrai neuždrausi - virtuvinis peilis patyrusio žmogaus rankose yra pavojingesnis ginklas nei durklas nepatyrusio žmogaus saujoje.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(13)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(9)
Komentarai (4)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
79(9)
36(2)
33(0)
27(0)
26(0)
18(6)
16(0)
14(9)
13(2)
13(0)
Savaitės
92(1)
80(0)
Mėnesio
111(22)
93(0)
83(5)