Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

„Skunk“ - tikras ginklas, kuris veikia tik dėl to, kad dvokia - kodėl jis veikia ne visur?

2020-01-28 (0) Rekomenduoja   (10) Perskaitymai (330)
    Share

Ginklai gali būti žiaurūs, mirtini ir skirti sunaikinti taikinius. O gali būti ir tiesiog dvokiantys. Štai Izraelyje sukurtas „Skunk“ gali efektyviai kontroliuoti minias, nors neturi jokių šaudmenų, elektrošoko ar panašių ginklų.

Smarvę skleidžiantis ginklas gali pasirodyti kaip tiesiog prasta išradimo idėja. Koks skirtumas, kad gatvės dvokia – agresyvūs riaušininkai gali išmokti į tai nekreipti dėmesio arba tiesiog užsikimšti nosis. Tačiau „Skunk“ purškiamo skysčio smarvė yra tokia stipri, kad šis ginklas veikia ir kaip psichologinio poveikio priemonė. Nenorite dvokti kelias dienas? Geriau net nesiartinkite prie Izraelio ginkluotųjų pajėgų naudojamo „Skunk“.

Izraelio gynybos technologijų kompanija „Rafael“ ėmėsi „Skunk“ kūrimo dar 2004 metais. Protestai Izraelyje, ypač šalia sienų su Gazos ruožu bei Vakarų krantu, yra gana dažni ir žiaurūs. Izraelio pajėgos minioms sklaidyti naudoja daug įvairių priemonių, tarp jų – guminės kulkos, ašarinės dujos ir vandens patrankos. Susirėmimų metu dažnai pasitaiko ir rimtesnių sužeidimų. 2003 metais 21 metų amžiaus izraelietis protestuotojas Gil Na’amati buvo nušautas vieno protesto metu, todėl ir pradėta ieškoti ne tokių pavojingų minios valdymo priemonių.

„Skunk“ yra komercinis produktas, kurį gamintojas „Odortec“ (kartu su „Man“ bei „Beit-Alfa Technologies“) siūlo ir kitoms valstybėms, todėl tiksli purškiamo skysčio sudėtis nėra skelbiama. Gamintojas teigia, kad „Skunk“ yra netoksiškas, o jo pagrindas – kepimo milteliai ir mielės. Įprastai „Skunk“ purškiamas vandens patranka ir yra lengvai atpažįstamas dėl savo geltonos spalvos. Tačiau tas pats skystis taip pat pilstomas į mažesnes talpas bei specialias granatas.

„Skunk“ yra nepaprastai veiksminga priemonė. Dvokas prilyginamas pūvantiems kūnams ir kanalizacijai. Jei „Skunk“ patenka ant drabužių, juos tenka išmesti – smarvė juose išlieka iki 5 metų. Tiesą sakant, net nuo žmogaus odos „Skunk“ nusiplana tik per maždaug 3 dienas. Egzistuoja ir specialus muilas pašalinti „Skunk“ smarvei, bet jis parduodamas tik pareigūnams, kurie gali būti apipurkšti netyčia.

Tiesa, „Skunk“ veikia ne visur. Izraelio ginkluotosios pajėgos „Skunk“ laiko itin veiksminga priemone – riaušininkai išsisklaido vos pamato atvažiuojančią įtartiną vandens patranką. „Skunk“ išbandė ir amerikiečiai, kurie taip pat galėjo įsitikinti stiprios smarvės galia – tas kvapas yra tiesiog nepakenčiamas. Tuo tarpu bandymai Indijoje buvo nesėkmingi – žmonės be jokių problemų toleravo purškiamo skysčio kvapą ir galėjo jo net atsigerti. Tai sietina su įprastu kvapu Indijos miestų gatvėse, prie kurio vietiniai tiesiog priprato.

„Skunk“ yra nemirtino poveikio priemonė, tačiau gali būti pavojinga. Visų pirma, vandens patrankos palaiko didžiulį slėgį – „Skunk“ (ar kitais atvejais vanduo) purškiamas su tokiu slėgiu, kad lengvai gali pažeisti akis ar net odą. Yra žinoma, kad pats skystis kai kuriems žmonėms sukelia bėrimą. Galiausiai, ta smarvė gali sukelti kosulį, vėmimą ir dusimą, todėl net jei ir nėra mirtina, ši priemonė gali padaryti žalos sveikatai.

„Skunk“ kritikuojamas ir dėl to, kad nesirenka savo aukų. Jei protestuotojai susirenka gatvėje prie jūsų namų ar verslo, jums tiesiog nepasisekė.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(12)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(10)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
53(0)
36(7)
32(2)
18(0)
16(0)
12(0)
12(0)
11(0)
Savaitės
86(0)
83(0)
79(1)
70(0)
60(2)
Mėnesio
177(16)
134(21)
129(2)
113(26)