Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

Lenkijos oro desantas apsirūpino naujais visureigiais. Kodėl baze pasirinkti civiliniai modeliai? (Video)

2020-03-06 (1) Rekomenduoja   (10) Perskaitymai (385)
    Share

„Kafar“ – tai iš civilinio visureigio „Toyota Land Cruiser“ perdaryta transporto priemonė, skirta oro desantininkams pervežti, pasakoja Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis. Pasak jo, sukarintas „Land Cruiser“ gali būti panaudotas kaip ginklų platforma, medicininės evakuacijos transportas arba artilerijos vilkikas, gebantis patempti iki 1 tonos svorį (realiausiai – 120 mm minosvaidį su nedideliu kiekiu minų). „Šią „Toyotą“ pritaikė gabenti oru: pakabinus po sraigtasparniu arba lėktuvais „C-130, arba C-295M. Taip pat šiuos visureigius galima desantuoti iš lėktuvo, tam panaudojant 700 kvadratinių metrų parašiuto“, – pasakoja karys.

Iš viso lenkai planuoja gauti 55 perdarytas „Toyotas“ ir 105 priekabas už 8,7 mln. JAV dolerių. Kodėl priekabų beveik du kartus daugiau nei jas galinčių patempti vilkikų – neaišku, teigia D. Antanaitis.

„Paskutiniu metu Lenkija skyrė didelį dalį savo biudžeto aukštųjų technologijų įrangos, ekipuotės ir ginkluotės pirkimui. Dabartinis pirkimas atspindi tą realybę, kai vienu metu išleidžiamos didelės sumos norint pasiekti tinkamus pajėgumus, todėl visoms pajėgoms ir daliniams to biudžeto nepakanka. Dėl šios priežasties tenka grįžti prie perdaryto komercinio/civilinio transporto jį (bent iš dalies) pritaikant prie karinių standartų“, – aiškina atsargos majoras.

Jis pasakoja, kad panašiai buvo ir mūsų kariuomenės atveju – dar 2011 metais misijai Afganistane buvo įsigyti šarvuoti ir perdaryti visureigiai „Toyota Land Cruiser“. Deja, tai nebuvo geriausias pasirinkimas – tačiau dėl apgailėtinai mažo kariuomenės biudžeto ko gero buvo viena iš galimybių bent kažkaip pasirūpinti mūsų karių saugumu bei užduočių vykdymo efektyvumu.

„Tačiau įranga, kaip ir padangos, pati blogiausia – universali. Kas tinka viskam – netinka niekam. Jeigu įranga iš pat pradžių buvo kuriama smagumui, rekreacijai, pažaidimui, tai ir negali iš jos išgauti savybių būtinų kariams mūšio lauke“, – komentuoja ginkluotės entuziastas.

Jis teigia besitikintis, kad lenkams pavyks sulaužyti tokią aksiomą ir „Kafar“ bus tinkamas ne tik civiliams vartotojams, bet ir oro desanto kariams.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(10)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(10)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
67(4)
37(1)
25(0)
24(6)
22(0)
20(3)
18(3)
11(0)
11(0)
10(0)
Savaitės
114(22)
58(0)
Mėnesio
150(2)
118(15)
114(22)
100(5)