Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

Strateginis Kinijos bombonešis pastebėtas su hipergarsiniu ginklu papilvėje (Video)

2020-10-20 (4) Rekomenduoja   (14) Perskaitymai (275)
    Share

Hipergarsinės raketos bus rimtas koziris ateities kariniuose konfliktuose. Juos vysto ne viena šalis. Tarp jų yra ir Kinija. Dabar aviacijos mėgėjai Kinijoje netikėtai pastebėjo tokį ginklą pritvirtintą prie strateginio bombonešio „Xian H-6N“.

Aviacijos mėgėjai netoli oro pajėgų bazės centrinėje Kinijoje žvalgėsi į praskrendančius lėktuvus. Galbūt manote, kad lėktuvų stebėjimas yra kiek keistas hobis, tačiau tokios mintys greitai išsisklaido, kai aviacijos entuziastams pavyksta pastebėti ką nors įdomaus. Šįkart užfiksuotas „Xian H-6N“ strateginis bombonešis su tiesiai po fiuzeliažu pritvirtintu keistos išvaizdos ginklu.

Kas tai? Na, oficialaus patvirtinimo nebus, tačiau šios raketos nosies forma išduoda, kad tai - hipergarsinis ginklas. Šio tipo raketos skrenda 5 kartus greičiau už garsą, todėl jas itin sunku numušti įprastomis priešraketinės gynybos priemonėmis. Tai jas paverčia itin pavojingomis. Kai tokią raketą pastebi pakankamai geras, šiuolaikiškas radaras, lieka pusė minutės imtis veiksmų (ar net mažiau). Ir Kinija tokių ginklų turi.

Spėjama, kad po bombonešiu įsitaisė hipergarsinė raketa DF-17. Šį ginklą pirmą kartą pamatėme 2019-ųjų spalį kariniame parade. Jame šios raketos puikavosi ant savo sunkvežimių - paleista nuo sunkvežimio tokia raketa gali įsibėgėti iki daugiau nei 12 tūkstančių kilometrų per valandą. O dabar, atrodo, jas bus galima paleidinėti ir nuo bombonešių.

 

DF-17 - tai DF-16 raketos ir hipergarsinės sklendžiančios galvutės DF-ZF kombinacija. Kai raketa baigia savo darbą, ji nukrenta žemyn ir DF-ZF neria link taikinio. Taip suduodamas dvigubas smūgis - taikinį griauna ir sprogimo galia, ir kinetinis smūgis. Bent jau teoriškai, DF-17 gali turėti ir branduolinę galvutę. Missilethreat.csis.org teigia, kad kovinis DF-17 nuotolis siekia 1800-2500 km, o Thediplomat.com rašo, kad šios raketos yra labai taiklios.

Tuo tarpu „Xian H-6“ yra gana senas bombonešis, sovietinio „Tu-16“ versija, pakilusi pirmam skrydžiui dar 1959 metais. Žinoma, jis buvo nuolat atnaujinamas. H-6N versija, kuri yra naujausia, turi šiuolaikišką kabiną, degalų papildymo ore galimybes ir gali leisti sparnuotasias raketas.

Hipergarsinių raketų leidimas iš bombonešių turi visą eilę privalumų. Visų pirma, tai išplečia jų veikimo lauką - juk sunkvežimiai vandenynais nevažinėja ir laivų nepuldinėja, o štai bombonešiai gali. Be to, tai dar labiau sumažina galimybes apsiginti, nes toks bombonešis kaip H-6N gali priartėti 1050 km/val. greičiu. Ir, kaip matėte ir spėjamo D-17 raketos nuotolio, labai priartėti jam net nereikia.

 

Ką Kinija veiks su hipergarsinėmis raketomis ginkluotais bombonešiais? Pavyzdžiui, taip D-17 galėtų greitai ir efektyviai sunaikinti svarbiausius gynybinius pajėgumus Taivane ar Indijoje, atverdama kelią atakoms įprastomis balistinėmis raketomis ar karine aviacija. Šie ginklai taip pat galėtų greitai naikinti laivus, plaukiojančius ginčytinuose Pietų Kinijos jūros vandenyse, jei tikrai yra tokie taiklūs.

Kai spalio 6 dieną Rusijos laivyno fregata „Admirolas Guršovas“ išbandė hipergarsinę raketą „Zircon“, JAV teigė, kad hipergarsinių raketų grėsmei yra ruošiamasi. Tik įdomu kaip? Šie ginklai neturi daug silpnųjų pusių arba apie tai bent jau nekalbama viešai.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(15)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(14)
Komentarai (4)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
51(0)
42(0)
41(0)
28(0)
16(0)
11(0)
Savaitės
64(0)
52(0)
51(0)
Mėnesio
151(37)
117(14)
104(8)
97(7)