Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

Britų armija gavo dar neregėtų parametrų nanodronus: sveria vos 200 g, bet pasiekia neįtikėtiną greitį, o atsparumas vėjui - tiesiog fantastiškas

2021-01-13 (1) Rekomenduoja   (24) Perskaitymai (275)
    Share

Padaryti droną mažu nėra taip jau sunku. Šių pilna laisvalaikio ir žaislų parduotuvių lentynose. Sunkiausia, kad dronai būtų pakankamai išmanūs, kad galėtų atlikti savo misiją, pakankamai ištvermingi ir tvirti, kad galėtų atsilaikyti prieš sunkias lauko sąlygas ir blogą orą.

Dronų kūrimo kompanija „UAVTEK“ bendradarbiaudama su „BAE Systems“, pristatė 30 nanodronų, pavadintų „Vabalas“ („Bug“), prototipų Jungtinės Karalystės armijai lauko įvertinimams. 196 g sveriantis „Vabalas“ sukurtas veikti iki 80 kilometrų per valandą greičiu.

„Vabalo“ įveikiamas atstumas siekia iki 2 km, o baterija veikia 40 minučių. Jis gali atlaikyti iki 64 km/val. vėjo greitį, o tai, pasak gamintojo, yra vienintelis toks nanodronas, kuris išlaiko tokias nepalankias orų sąlygas.

„Net nepalankiausiu oru nanodronas gali pateikti gyvybiškai svarbią taktinę informaciją apie tai, kas yra už kampo ar už kalvos, ir savarankiškai dirbti, kad kariai galėtų vizualiai atnaujinti savo matymo lauką. Su kitais mūsų informaciniais produktais šis vaizdo sklaidos dronas galėtų būti bendrai naudojamas keliose srityse, o sausumos, jūrų ir oro pajėgų vadai galėtų padidinti savo situacijos supratimą ir informuoti apie savo sprendimus.", - teigia „BAE Systems“ taikomosios žvalgybos verslo pagrindinis technologas Jamesas Gerardas.

Kitas žingsnis bus patobulinti nanodroną pridedant jutiklius ir integruojant jį su kitais kariniais įrenginiais.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(26)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(24)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
30(8)
22(5)
22(5)
12(0)
12(0)
11(0)
Savaitės
64(0)
52(0)
52(0)
Mėnesio
149(36)
118(14)
103(8)
97(7)