Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

JAV kariuomenė kuria galingiausią lazerinį ginklą pasaulyje: priešų orlaivius tiesiog išgarins ore (Video)

2021-03-04 (10) Rekomenduoja   (38) Perskaitymai (440)
    Share

Panašu, kad JAV armija kuria lazerinį ginklą, galintį sunaikinti taikinius ir sutrikdyti priešo elektronines sistemas. Tai gali būti galingiausias lazeris pasaulyje.

Lazerių sistema (angl. The Tactical Ultrashort Pulsed Laser for Army Platforms, UPSL) bus milijoną kartų galingesnė nei bet kuri kita lazerio platforma iki šiol.

UPSL platforma skirsis nuo dabartinių lazerinių sistemų, nes skleis trumpus impulsus, kurie priklauso nuo mažos energijos. Priešingai, dabartiniai lazeriai paprastai skleidžia ištisinius spindulius.

Naujoji sistema yra sukurta taip, kad pasiektų teravatą per 200 femtosekundžių – arba vieną kvadrilijoninę sekundės dalį. Per tą laiką UPSL sugebėtų išgarinti droną. Be to, tikimasi, kad jis taip pat galės sutrikdyti šalia esančias elektronines sistemas, paversdamas tai funkciniu elektromagnetiniu impulsu (EMP).

 

JAV UPSL prototipą siekia išbandyti iki 2022 m.

Tokio tipo lazeriniai ginklai yra nepaprastai naudingi kovojant su greitai judančiais, mažais bepiločiais orlaiviais ar raketomis, paaiškino „New Scientist“. Kalbant apie jų naudojimą prieš žmones, jie gali sukelti daugybę reakcijų – nuo odos sudirginimo iki apakimo.

Tikimasi sukurti pakankamai didelę UPSL sistemą, turinčią pakankamai galios ir tvirtumo, kad būtų galima naudoti armijos platformose. Be to, tokio tipo lazeriai galėtų garinti išorinį drono korpusą, o ne jį ištirpdyti, kaip tai daro dabartinės lazerinės sistemos.

 

Tai nėra pirmas kartas, kai lazerinės sistemos minimos ar net naudojamos kariuomenėje. Akivaizdu, kad bėgant laikui lazeriniai ginklai sulaukia vis daugiau dėmesio.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(39)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(38)
Komentarai (10)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
64(9)
28(0)
22(0)
19(0)
17(0)
16(0)
15(0)
Savaitės
89(1)
80(0)
75(6)
Mėnesio
109(22)
101(1)
92(0)
83(5)