Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

Atrodo, kaip iš aukščiausios klasės veiksmo filmo, bet tai realybė: JAV kariuomenė pirmą kartą išbandė ALTIUS-600 drono antžemines paleidimo galimybes iš judančios transporto priemonės (Video)

2021-06-01 (0) Rekomenduoja   (17) Perskaitymai (275)
    Share

Panašu, kad JAV armija bando bepiločių dronų paleidimą iš antžeminių transporto priemonių. Tiksliau tariant, JAV armija paleido ALTIUS-600 bepiločius dronus iš į DAGOR panašios itin lengvos taktinės transporto priemonės (angl. ultra-light tactical vehicle, ULTV).

Gegužės 13 d. socialiniame tinkle „Twitter“, „Future Vertical Lift Cross-Functional Team“ paskyroje buvo paskelbta šio įvykio nuotrauka, prie kurios rašoma „#EDGE21 the ultimate soldier touch point“.

„Edge 21“ reiškia eksperimentines demonstracinių vartų pratybas (angl. Experimental Demonstration Gateway Exercise), kurios, kaip paaiškina „Defense News“, yra sudėtingos kariuomenės vadovaujamos aviacijos pratybos.

Tai gali būti vienas iš pirmųjų antžeminių ALTIUS-600 bepiločių dronų paleidimų. Pavyzdžiui, praėjusiais metais dronai buvo paleisti iš „Black Hawk“ sraigtasparnių, o šiemet buvo paleisti iš „Valkyrie“ orlaivio, siekiant išbandyti prieinamų, didelio našumo dronų naudojimą.

 

Panašu, kad armija išbando ALTIUS-600 drono antžemines paleidimo galimybes iš judančios transporto priemonės. „The Drive“ atkreipė dėmesį, kad nuotraukoje matoma transporto priemonė primena „DAGOR“ itin lengvą taktinę transporto priemonę, kurią gamino „Polaris Government & Defense“.

 

„DAGOR“ gali gabenti iki devynių žmonių, naudingoji apkrova yra iki 1 814 kg ir 804,5 km nuotolis. Atsižvelgiant į jo universalumą ir į tai, kad jis yra atviras iš visų pusių, tai gali būti ideali dronų, tokių kaip AREA I ALTIUS-600, paleidimo „bazė“.

Aptariamas dronas yra UAV (bepilotis orlaivis), kurį galima paleisti iš oro, žemės ar jūros iš įvairių paleidimo sistemų. Tai patogu daugiafunkcinėms misijoms, tad yra idealus kandidatas misijose pradedant stebėjimu ir baigiant atakomis.

Šios naujos antžeminės paleidimo pratybos gali atverti kelią plačiau naudoti droną.

MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(18)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(17)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
54(0)
41(0)
41(0)
33(0)
31(0)
28(0)
26(0)
24(2)
23(0)
Savaitės
75(3)
70(0)
67(5)
62(1)
Mėnesio
231(8)
110(3)
107(12)
104(26)
102(0)