Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija investuoja į raketas, kurios kalbėsis tarpusavyje: gebės veikti kaip viena komanda (Video)

2021-07-14 (0) Rekomenduoja   (5) Perskaitymai (55)
    Share

Didžiosios Britanijos gynybos ministerija investuoja 3,5 mln. svarų sterlingų (4,8 mln. JAV dolerių) į Gynybos mokslo technologijų laboratoriją (Dstl), kad ši sukurtų „Co-operative Strike Weapons Technology Demonstrator“ (CSWTD) programą, leidžiančią raketoms skrydžio metu bendrauti tarpusavyje.

Dar 7-ame dešimtmetyje pirmieji lazeriu valdomi šaudmenys buvo praminti „išmaniosiomis bombomis“. Tačiau po penkių dešimtmečių matome naujos kartos ginklus, kurie yra protingi tikrąja to žodžio prasme, nes gali rinkti duomenis, įvertinti situacijas ir pakeisti savo planus.

Problema ta, kad norint, jog tokie ginklai būtų veiksmingi, jie turi sugebėti veikti kaip komanda. Dabartinė raketų karta gali kalbėtis su savo paleidimo įrenginiu, bet ne tarpusavyje.

Norėdami tai išspręsti, CSWTD ieškos naujos aparatinės ir programinės įrangos, kuri padėtų raketoms bendradarbiauti, taip pat tirs, kaip jas pritaikyti realaus pasaulio scenarijams. Naujoji programa yra didesnio 6 milijardų svarų (8 milijardų JAV dolerių) ministerijos skirto mokslinių tyrimų ir plėtros biudžeto dalis.

Dvejų metų projektas prasidėjo 2021 m. balandžio mėn., o naujoji technologija per penkerius metus galėtų būti integruota į sumanesnį raketų tinklą.

 

„Šiuo metu raketos gali bendrauti su paleidimo platforma, bet ne viena su kita“, – sako Dstl mokslininkas.

„Šios programos tikslas yra ištirti, kaip techniškai galima pasiekti tarpraketinį ryšį ir bendradarbiavimą, siekiant išspręsti JK karinius iššūkius“.

MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(5)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
37(0)
25(0)
24(2)
15(0)
14(0)
11(0)
10(0)
Savaitės
71(1)
70(0)
63(0)
61(0)
57(0)
Mėnesio
233(8)
111(3)
108(12)
106(0)
105(26)