Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Technologijos » Karyba ir technologijos

Legenda apie neskęstantį katiną: savo „karjerą“ jis pradėjo nacių pajėgose „Kriegsmarine“, o užbaigė britų Karališkajame laivyne (Foto, Video)

2021-08-02 (0) Rekomenduoja   (6) Perskaitymai (165)
    Share

Neskęstantis Semas buvo katinas, plaukiojęs kariniais laivais. Savo „karjerą“ jis pradėjo nacių pajėgose „Kriegsmarine“, o užbaigė britų Karališkajame laivyne. Neskęstantis Semas antrojo pasaulinio karo metu „tarnavo“ trijuose laivuose. Įdomiausia yra tai, kad visi tys laivai nuskendo – tačiau Semas kiekvieną kartą išgyveno.

„Bismarckas“

Juodas katinas su baltomis kailio dėmėmis priklausė nežinomam įgulos nariui vokiečių karo laive „Bismarck“. Kai šis 1941 metų gegužės 18 dieną išplaukė vykdyti operacijos „Rheinübung“, katinas buvo laive. Tai buvo pirmoji ir paskutinė laivo misija.

Laivas nuskendo ir iš 2200 įgulos narių išgyveno vos 118. Po kelių valandų Semas buvo rastas plūduriuojantis ant medinės lentos ir išgelbėtas – jis tapo vieninteliu nelaimėliu, kurį išgelbėjo britų eskadrinis minininkas „HMS Cossack“. Išgelbėjusio laivo įgula nežinojo katino vardo, todėl pavadino jį Oskaru.

„HMS Cossack“

Ateinančius kelis mėnesius Semas tarnavo laive „HMS Cossack“, kuris atliko konvojavimo užduotis Viduržemio jūroje ir šiaurės Atlanto vandenyne.

 

Galiausiai eskadrinį minininką stipriai pažeidė torpeda ir 139 įgulos nariai žuvo. 1941 metų spalio 27 dieną, kai laivų vilkstinė iširo, „HMS Cossack“ paskendo į vakarus nuo Gibraltaro, o Oskaras buvo rastas įsikabinęs į medžio lentą. Jis išsigelbėjo ir buvo nugabentas į Gibraltaro krantą.

Kai sužinojo, kas nutiko, britų pareigūnai katiną pavadino Neskęstančiu Semu – tinkamas vardas katinui, kuris išgyveno dviejų karo laivų skendimą.

„HMS Ark Royal“

Vėliau Neskęstantį Semą priglaudė laivo „HMS Ark Royal“ įgula. Įdomu tai, kad šis laivas ir nuskandino vokiečių laivą „Bismarck“. „HMS Ark Royal“ laimingai išvengė kelių atakų, todėl įgijo „sėkmingo laivo“ reputaciją.

 

Tačiau sėkmė šypsojosi neilgai: 1941 metų lapkričio 14 dieną grįžtant iš Maltos, į šį laivą taip pat pataikė torpeda, kurią paleido vokiečių povandeninis laivas. Semas vėl buvo rastas įsikibęs ant medinės lentos ir apibūdintas kaip „piktas, bet nesužeistas“. Tarnavęs trijuose laivuose ir išgyvenęs tris mūšius, Semas oficialiai „pasitraukė iš tarnybos“.

Semui baigus „tarnybą“ laivuose, jis buvo perkeltas į „darbą“ sausumoje – ir leido dienas gaudydamas peles Gibraltaro gubernatoriaus namuose.

Ilgainiui katinas buvo išsiųstas į Jungtinę Karalystę, kur savo likusį gyvenimą nugyveno Jūreivių namuose. Gyvūnas ramiai nugaišo 1955 metais.

Tapytoja Georgina Shaw-Baker nutapė pastelinį Semo portretą, pavadinimu „Oskaras – Bismarcko katinas“. Dabar jis priklauso Nacionaliniam jūrų muziejui, esančiam Grinviče (Jungtinė Karalystė).

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(6)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
68(3)
42(0)
34(8)
24(0)
21(2)
20(0)
20(0)
16(0)
15(0)
Savaitės
66(0)
64(0)
60(0)
59(7)
Mėnesio
235(8)
105(22)
87(0)
82(3)